Wiadomości

Zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Golubsko-dobrzyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców gminy Chełmża podejrzanych o posiadanie narkotyków. Śledczy podczas przeszukania mieszkania i samochodu osobowego zabezpieczyli blisko 250 g środków odurzających i psychotropowych, a także 10 tabletek extazy. Podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem, zostali zobowiązani do poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Teraz mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

We wtorek (28.05.19) w godzinach rannych golubsko-dobrzyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, na podstawie wcześniejszych ustaleń, złożyli wizytę dwóm mieszkańcom gminy Chełmża. Podczas przeszukania w samochodzie jednego (34l.) z nich kryminalni znaleźli prawie 125 g amfetaminy, 115 g marihuany i 10 tabletek extazy. Natomiast u jego 26-letniego kolegi prawie 8 g suszu. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie 34-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Drugi mężczyzna odpowie za posiadanie zabronionej substancji, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Obaj zostali objęci policyjnym dozorem, zobowiązani do poręczenia majątkowego, a tak,że maj,ą zakaz opuszczenia kraju. Teraz mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. 

Autor: asp. szt. Małgorzata Lipińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony