Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczny Pieszy”

Data publikacji 03.06.2019

Kujawsko-pomorscy policjanci na terenie całego województwa przeprowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny Pieszy”, w których szczególną uwagę zwracali na kierujących popełniających wykroczenia wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Cyklicznie prowadzone akcje mają za zadanie zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować jeżeli nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

W miniony piątek (31.05.19) policjanci na terenie całego województwa przeprowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny Pieszy”, w trakcie których reagowali głównie na takie wykroczenia jak: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi.

Podczas działań funkcjonariusze łącznie ujawnili 266 wykroczeń kierujących pojazdami silnikowymi popełnionych wobec pieszych i rowerzystów. Najczęstszymi było nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz wyprzedzanie na przejściach i bezpośrednio przed nimi.

Policjanci nałożyli na kierujących 50 mandatów karnych, sporządzili 12 wniosków do sądu o ukaranie, a za pozostałe wykroczenia kierujący zostali pouczeni.

Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze oraz zwracanie uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego, gdyż to oni są najbardziej narażeni na utratę życia lub zdrowia w wypadkach drogowych.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony