Podsumowanie działań „Bezpieczna droga K25 - video” - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Podsumowanie działań „Bezpieczna droga K25 - video”

Data publikacji 11.06.2019

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj działania pn. „Bezpieczna droga K25 - video”. wzięli w nich udział funkcjonariusze z czterech powiatów: bydgoskiego, inowrocławskiego, mogileńskiego i sępoleńskiego oraz funkcjonariusze ITD.

Nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory pojawiły się wczoraj (10.06.19) na drodze krajowej nr 25 przebiegającej przez nasz region. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo podróżujących tą trasą.

Celem akcji było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na całej długości nadzorowanej drogi krajowej, ograniczenie zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym oraz ujawnianie przestępstw i wykroczeń w ruchu drogowym, w szczególności przekroczeń dozwolonej prędkości. Na DK 25 mogliśmy spotkać nieoznakowane radiowozy wyposażone w wideorejestratory na całym odcinku woj. kujawsko-pomorskiego.

W działaniach wzięło udział łącznie 16 policjantów ruchu drogowego, którzy skontrolowali 107 pojazdów i ujawnili 62 przekroczenia prędkości. Na drodze DK 25 spotkać można było także Inspekcję Transportu Drogowego, której funkcjonariusze nałożyli 11 mandatów karnych, zatrzymali  jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym i zatrzymali jeden dowód rejestracyjny. W trakcie działań na danym odcinku drogi było bezpiecznie - nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie kierowania pojazdami, zwłaszcza na drogach, gdzie rozwijane są duże prędkości. Tego typu działania będą przeprowadzane cyklicznie, również na innych drogach naszego województwa.

Autor: asp. Remigiusz Rakowski
Publikacja: Kamila Ogonowska