Wiadomości

Brodniczanin odpowie za przestępstwa narkotykowe

Zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych, a także uprawy konopi innych niż włókniste usłyszał wczoraj 32-letni brodniczanin, u którego w mieszkaniu brodniccy policjanci znaleźli narkotyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 360 g amfetaminy i marihuany. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę (9.06.19) kilka minut przed 22.00 brodniccy policjanci otrzymali zgłoszenie o dachowaniu pojazdu w miejscowości Brzozie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia zastali okolicznych mieszkańców i wywrócony na poboczu pojazd. W rozmowie ze świadkami funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci w rozbitym aucie znaleźli woreczek strunowy z amfetaminą. Funkcjonariusze zabezpieczyli pojazd i ustalili jego właściciela. 

Następnego dnia (10.06.19) brodniccy kryminalni pojechali do mieszkania, które zajmował właściciel auta. Mężczyzny nie było na miejscu. W wyniku przeszukania pomieszczeń w pokoju, który zajmował 32-latek funkcjonariusze ujawnili plastikowe pudełko wypełnione suszem roślinnym. Wstępne testy wykazały, że to marihuana o wadze ponad 360 g. Mężczyzna został zatrzymany na jednej z brodnickich ulic i trafił do policyjnego aresztu w Brodnicy.

Prowadzone czynności pozwoliły na ujawnienie jeszcze 4 krzaków konopi, uprawianych przez mieszkańca Brodnicy na nieużytkach w jednej z gmin na terenie powiatu brodnickiego. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji psychotropowych, znacznej ilości środków odurzających, a także uprawy konopi innych niż włókniste. Za przestępstwa te odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Brodniczanin odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony