WIADOMOŚCI

Policjanci z Sępólna znakowali rowery oraz promowali zasady bezpieczeństwa

Data publikacji 11.06.2019

Kolejnych kilkanaście rowerów zostało oznakowanych przez sępoleńskich policjantów podczas niedzielnego festynu w Sośnie. Korzystając z okazji funkcjonariusze ,wspólnie z paniami z sępoleńskiego sanepidu, promowali także szeroko pojęte zasady bezpieczeństwa podczas tych letnich miesięcy. Wszystkim uczestnikom dopisywał wyśmienity humor.

W minioną niedzielę (9.06.19) policjanci z Sępólna Krajeńskiego uczestniczyli w festynie sportowo-rekreacyjnym, który odbył się na terenie boiska szkolnego w Sośnie. Organizatorem imprezy była Rada Rodziców oraz Dyrektor miejscowej szkoły podstawowej. Funkcjonariusze, korzystając z okazji, wystawili stoisko znakowania rowerów, które cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników festynu. Dodatkowo chętni mogli z bliska obejrzeć radiowóz policyjny i przymierzyć tzw. zestaw przeciwuderzeniowy.

Ponadto, w związku ze zbliżającymi się wakacjami, mundurowi wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sępólnie Krajeńskim przestrzegali uczestników pikniku przed zagrożeniami, z jakimi mogą się zetknąć podczas tych letnich miesięcy. Mówili między innymi o bezpieczeństwie nad wodą, w lesie, podczas prac polowych czy w ruchu drogowym. 

Sprzyjająca pogoda sprawiła, że uczestnikom nie brakowało dobrego humoru. 

Autor: mł. asp. Małgorzata Warsińska
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Policjant nakłada chłopcu hełm.
  • Dzieciaki przymierzają policyjne akcesoria
  • Policjantka znakuje rower