By dalej uczył i cieszył dzieci - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

By dalej uczył i cieszył dzieci

Data publikacji 12.06.2019

Nowy kostium policyjnego "Polfinka" trafił do bydgoskiej komendy dzięki Bankowi Spółdzielczemu w Koronowie. Na ręce Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Przemysława Mielczarka przekazała go osobiście Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie Pani Alicja Huczyńska.

Kolejny rok z rzędu Bank Spółdzielczy w Koronowie wspiera Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy. Tym razem na ręce Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Przemysława Mielczarka oraz Naczelnika Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy podinsp. Tomasza Meyze został przekazany policyjny kostium "Polfinka" oraz inne materiały profilaktyczne tj. maskotki "Polfinka" oraz torby prezentowe. Podczas spotkania ufundowane podarunki przekazała osobiście Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie Pani Alicja Huczyńska.

Bank Spółdzielczy w Koronowie na co dzień czynnie uczestniczy we wszelkiego rodzaju przedsięwzięciach profilaktycznych realizowanych przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. "Polfinek" będzie kolejnym elementem, który w znaczy sposób uatrakcyjni prowadzone przez policjantów zajęcia z przedszkolakami i uczniami szkół z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego np. "Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem" - przedsięwzięcie realizowane na początku roku szkolnego czy wszelkiego rodzaju spotkania, prelekcje i konkursy dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Bank Spółdzielczy w Koronowie w poprzednich latach ufundował bydgoskiej komendzie m.in. urządzenia do badania trzeźwości, narko i alkogogle, sprzęt elektroniczny, szkoleniowy defibrylator (AED), deskę ortopedyczną czy pulę policyjnych maskotek ("Polfinków"). Przekazany sprzęt wykorzystywany jest m.in. przez policjantów Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych do ratowania życia i zdrowia podczas służby na akwenach czy policjantów Ogniwa Przewodników Psów Służbowych.

Autor: mł. asp. Sebastian Rink/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie Pani Alicja Huczyńska oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Przemysław Mielczarek trzymają za ręce nową maskotkę "Polfinka".
  • Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Koronowie Pani Alicja Huczyńska oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Przemysław Mielczarek stoją z "Polfinkiem" oraz maskotką Banku Spółdzielczego w Koronowie.
  • Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Przemysław Mielczarek oraz Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy podinsp. Tomasz Meyze stoją z maskotkami banku oraz policji.