Kontrole autokarów przed wyjazdami letnimi - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Kontrole autokarów przed wyjazdami letnimi

Data publikacji 14.06.2019

Najbliższe miesiące to wzmożony czas wyjazdów dzieci i młodzieży na wypoczynek letni czy wycieczki. Podobnie, jak w poprzednich latach policjanci z włocławskiej policji kontrolują autokary oraz pojazdy przewożące dzieci i młodzież.

Od początku czerwca włocławscy mundurowi przeprowadzili 10 kontroli autokarów. Policjanci w każdym przypadku sprawdzają stan techniczny pojazdu, który ma wpływ na bezpieczeństwo przewożonych osób oraz przeprowadzają badanie trzeźwości kierowcy. Wszystkie spośród skontrolowanych w tym miesiącu pojazdów były bez zastrzeżeń i wszystkie dzieci mogły bezpiecznie pojechać na wymarzone wycieczki czy zielone szkoły.  

Dlatego policjanci ruchu drogowego, dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wyruszających na wycieczki czy kolonie, przypominają o możliwości kontroli autokaru przed wyjazdem. Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer 54 414 57 00 lub 54 414 57 10 w godzinach 8-15 od poniedziałku do piątku, lub na obsługiwany całodobowo numer dyżurnego 54 414 51 48, bądź też przesyłając wniosek o przeprowadzenie kontroli na fax 54 414 57 05. Najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Wniosek o sprawdzenie autokaru dostępny jest też na stronie KMP Włocławek:

http://wloclawek.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb4/prewencja/ruch-drogowy/72928,Wniosek-o-sprawdzenie-autokaru.html

Dodatkowo, organizator wyjazdu ma możliwość sprawdzenia przewoźnika i jego autokar na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl/. Po wejściu na stronę i podaniu numeru rejestracyjnego uzyskamy informacje o terminie ważności badania stanu technicznego i czy posiada on polisę ubezpieczeniową.

 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Kierowca autokaru pokazuje  policjantowi gaśnicę
  • Policjant sprawdza silnik autokaru
  • Policjant sprawdza ustawienie świateł
  • Radiowóz stoi za kontrolowanym autokarem