Wiadomości

Policjanci eliminują problemy zgłaszane na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 17.06.2019

Każdy może mieć swój udział w poprawie bezpieczeństwa, chociażby korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą tej internetowej aplikacji możemy wskazać miejsca, gdzie dochodzi do jakichś problemowych sytuacji, np. w ruchu drogowym.

Wśród zgłaszanych w czerwcu na terenie powiatu inowrocławskiego nieprawidłowości mieszkańcy poprzez Mapę sygnalizowali: przekraczanie dozwolonej prędkości na ul. Niepodległości w Inowroclawiu i na jednym z odcinków drogi w Rojewie. Natomiast nieprawidłowe parkowanie pojazdów dotyczyło ul. Chrobrego w Inowrocławiu. 

Policjanci działali we wskazanych rejonach, aby zweryfikować zgłoszenia, a w razie ich potwierdzenia, niwelować je. W przypadku ul. Niepodległości jedna osoba została ukarana mandatem karnym. Na trasie w Rojewie policjanci ujawnili 16 wykroczeń drogowych, polegających na nadmiernej prędkości pojazdów, co skutkowało 16 mandatami karnymi. Za nieprawidłowe parkowanie przy ul. Chrobrego patrole zastosowały dwa pouczenia. 

Oto efekty policyjnych kontroli prowadzonych przez pewien czas we wskazanych rejonach. Warto zatem korzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, by wskazać te newralgiczne miejsca i sytuacje, które są uciążliwe społecznie. 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony