Wiadomości

Szkolenie techników kryminalistyki z zasad postępowania na miejscu katastrofy lotniczej

Data publikacji 17.06.2019

Jakie czynności wykonać na miejscu katastrofy lotniczej po zamachu terrorystycznym tego dowiedzieli się technicy kryminalistyczni z jednostek miejskich i powiatowych kujawsko-pomorskiego garnizonu. Dwudniowe szkolenie z tego zakresu zorganizowali policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy.

Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Bydgoszczy, wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Bydgoszczy, zorganizowali na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy II edycję dwudniowego szkolenia przeznaczonego dla techników kryminalistyki garnizonu kujawsko-pomorskiego. Tematem przewodnim było przeprowadzenie „Oględzin wraku statku powietrznego rozbitego na skutek zamachu terrorystycznego”. 

Dwudniowe warsztaty (13-14.06.19) zostały przeprowadzone w specjalnie wydzielonej strefie bydgoskiego lotniska wyposażonej w trenaże symulujące statek powietrzny.

Podczas oględzin sektorowych policjanci w podziale na zespoły dokonywali procesowego oraz technicznego zabezpieczania śladów kryminalistycznych oraz wykonywali czynności związane z zabezpieczaniem zwłok, a także szczątków ludzkich osób, które zginęły w katastrofie. 

Tego rodzaju szkolenia przeznaczone dla techników kryminalistyki mają za zadanie pogłębić ich wiedzę w zakresie oględzin miejsc zdarzeń o skomplikowanym stopniu trudności.

Kolejne edycje odbędą się we wrześniu oraz październiku.

Autor: podkom. DawidTrebus
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Technicy kryminalistyki szkolą się na symulatorze
  • Symulator rozbitego samolotu na płycie lotniska
  • Symulator rozbitego samolotu widok od lewej strony
Powrót na górę strony