Wiadomości

Grudziądzcy policjanci na lądzie i na wodzie

Data publikacji 19.06.2019

W grudziądzkiej komendzie rozpoczęła prace komórka wodna. Miejscowi policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą. Miejscowi funkcjonariusze dysponujący łodzią motorową będą patrolować i nadzorować bezpieczeństwo również na wodzie. Pływających mundurowych będzie można napotkać na jeziorze rudnickim, ale także na innych akwenach wodnych w rejonie.

14 czerwca rozpoczął funkcjonowanie sezonowy Posterunek Policji przy Jeziorze Rudnickim w Grudziądzu. Funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą. Grudziądzkich policjantów już wkrótce wspomogą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy. Czterech zamiejscowych policjantów od 1 lipca do 31 sierpnia na stałe zagości w Rudniku. Koszt zakwaterowania i wyżywienia policjantów z Bydgoszczy pokryje Urząd Miejski w Grudziądzu.  

Policjanci będą pilnować porządku i bezpieczeństwa na lądzie oraz na wodzie. Szczególną troską funkcjonariusze obejmą rejon największego w mieście Jeziora Rudnickiego, ale policjantów nie zabraknie też przy jeziorze na osiedlu Tarpno i w rejonie Wisły. Miejscowi funkcjonariusze, dysponujący łodzią motorową, będą patrolować obszary wodne i kontrolować pływające po nich jednostki. W tym roku policjanci do służby wykorzystują nowe auto. Ford ranger przeznaczony jest do ciągnięcia przyczepy z łódką. Wysokie podwozie i napęd na dwie osie umożliwi sprawne przemieszczanie się w trudnym terenie. 
Na dzisiejszą służbę wyjechali st. asp. Sławomir Romanowski i sierż. Magdalena Kuchta. 

 

 

Autor: asp. szt. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjanci, którzy dzisiaj wypłynęli na służbę na grudziądzkich wodach
  • Grudziądzcy policjanci wodują łódź
  • Policyjny ford ranger do holowania łodzi
Powrót na górę strony