Wiadomości

Kryminalni z Chełmży zatrzymali oszustkę kredytową

Data publikacji 25.06.2019

Kryminalni z komisariatu w Chełmży pow. toruński zatrzymali 28-latkę pod zarzutem oszustwa kredytowego. Kobieta, chcąc wyłudzić kilkadziesiąt tysięcy złotych pożyczki, przedłożyła w banku fałszywe zaświadczenie o zatrudnieniu. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

Kryminalni z komisariatu w Chełmży, pow. toruński, w miniony piątek (21.06.19) w jednym z tamtejszych banków zatrzymali na gorącym uczynku 28-latkę, która usiłowała wyłudzić kredyt. Funkcjonariusze ustalili wcześniej, że kobieta złożyła w tym celu stosowne dokumenty. Po dokładnej weryfikacji wszystkich danych w nich zawartych okazało się, że zaświadczenie o zatrudnieniu zostało sfałszowane. Według niego kobieta miała być zatrudniona w jednej z gdańskich butików i miała tam zarabiać kilkanaście tysięcy złotych. Na tej podstawie starała się o pożyczkę w wysokości 45 tys. zł. 

28-latka usłyszała zarzut przedłożenia fałszywego zaświadczenia o zatrudnieniu w celu uzyskania kredytu co zostało kwalifikowane jako oszustwo kredytowe. Grozi jej teraz do 5 lat więzienia. 

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony