Wiadomości

Grudziądzcy policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, ale nie tylko...

Data publikacji 28.06.2019

„Bezpieczeństwo pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego” pod takim hasłem grudziądzcy policjanci przeprowadzili debatę społeczną z cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Mundurowi przekazali zebranym mnóstwo cennych informacji w kwestii bezpieczeństwa pieszych. Spostrzeżenia, pytania i sugestie zmian organizacji ruchu to głosy uczestników spotkania.

Wczoraj (27.06.19) w sali bursy Caritas przy ul. Chełmińskiej w Grudziądzu odbyła się debata społeczna pod nazwą „Bezpieczeństwo pieszych jako nieuchronnych uczestników ruchu drogowego”. Debatę zorganizowali grudziądzcy policjanci w ramach cyklu spotkań ze społecznością lokalną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Zebranych gości przywitał obecny na spotkaniu mł. insp. Tomasz Szczygieł Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu. 

Tematycznie spotkanie nawiązywało do problemów, które mieszkańcy poruszyli na ubiegłorocznej debacie. Wtedy zebrani zasygnalizowali policjantom problem słabego oświetlenia ul. Legionów w Grudziądzu i jego negatywnego wpływu na bezpieczeństwo pieszych. Podczas debaty zebrani dowiedzieli się co dotychczas zrobiono w zgłoszonej kwestii i jakie inne działania podejmowane są dla poprawy bezpieczeństwa pieszych w naszym mieście, a także regionie.

Spotkanie było też doskonałą okazją do przypomnienia internetowych narzędzi jakimi są „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”. Policjanci zachęcali zebranych do korzystania z tych aplikacji. To doskonałe narzędzia do kontaktu mieszkańców z policją, również w kwestii bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas debaty głos zabierali nie tylko mundurowi, zebrani zasygnalizowali stróżom prawa nowe problemy. Były pytania o interpretacje obowiązujących przepisów i o możliwości wprowadzenia zmian w infrastrukturze drogowej, czy też montaż dodatkowych kamer monitoringu miejskiego. 

 

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Zastępca Komendanta wita uczestników debaty
  • Policjant ruchu drogowego mówi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
  • Jeden z mieszkańców zadaje pytanie prowadzącym debatę
  • Przemawia strażnik miejski
  • Jeden z mieszkańców  zadaje pytanie
Powrót na górę strony