Wiadomości

Motocykliści ujęli nietrzeźwego kierowcę i przekazali go policjantom

Data publikacji 01.07.2019

Do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy doszło w Brodnicy. Czterech motocyklistów zmusiło pijanego mężczyznę do zatrzymania pojazdu, a gdy to uczynił, zabrali mu kluczyki i powiadomili policjantów. To kolejny przykład postawy godnej pochwały. Mężczyzna miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie.

W minioną sobotę (29.06) kilka minut po godz. 20.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcy. Na miejsce do zgłaszających natychmiast wysłano patrol ruchu drogowego.

Policjanci ustalili, że czterech motocyklistów jadących ulicami miasta zauważyło vw, którego kierowca jechał „od lewa do prawa”. Mężczyźni postanowili zmusić kierowcę osobówki do zatrzymania się. Przy ul. Mostowej vw zatrzymał się, a motocykliści wyciągnęli kluczyki ze stacyjki auta, po czym powiadomili policjantów.

Jak się okazało 63-latek miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.  Mieszkaniec Brodnicy został zatrzymany i przetransportowany do brodnickiej komendy, gdzie spędził noc w policyjnym areszcie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wzorową postawą wykazali się motocykliści, którzy doskonale wiedzą jakie zagrożenie na drodze powodują pijani kierowcy, nie tylko dla nich, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Ich postawa zasługuje na pochwałę i uznanie. W takich przypadkach nasza czujność i stanowcza reakcja może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.

 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony