Wiadomości

Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 04.07.2019

Włocławscy policjanci zatrzymali sprawcę zranienia kobiety w jednym z mieszkań we Włocławku. Poszkodowana trafiła do szpitala, natomiast podejrzewany mężczyzna do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wykazało, że miał on 0,7 promila alkoholu. Prokuratura, po wykonanych wstępnych czynnościach, zakwalifikowała zdarzenie jako usiłowanie zabójstwa. Za ten czyn 44-latkowi grozi kara nawet dożywocia.

Wczoraj (3.07.19) około 12.00 policjanci z Włocławka zostali powiadomieni o awanturze w jednym z mieszkań na terenie miasta. Pod wskazany adres natychmiast został wysłany patrol. Gdy policjanci weszli do mieszkania zauważyli ranną w rękę kobietę. Jeden z mundurowych udzielił 29-latce pierwszej pomocy do czasu przyjazdu załogi pogotowia, natomiast drugi policjant zatrzymał i odizolował przebywającego też w mieszkaniu mężczyznę.

Kobieta została przewieziona do szpitala, natomiast 44-letni mieszkaniec Włocławka trafił do policyjnego aresztu. Kontrola trzeźwości wykazała, że zatrzymany miał 0,7 promila alkoholu w organizmie. 

Na podstawie wstępnie wykonanych czynności prokurator zakwalifikował zdarzenie jako usiłowanie zabójstwa i w związku z tym prowadzone jest śledztwo w tej sprawie. Za usiłowanie zabójstwa 44-latkowi może grozić kara nie krótsza niż 8 lat wiezienia, do nawet dożywocia.

 

Autor: sierż. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony