Wiadomości

Próbował przekupić policjantów, bo nie chciał trafić za kraty

Data publikacji 05.07.2019

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 24-latkowi, którego zatrzymali policjanci podczas kontroli drogowej. Mężczyzna zaproponował łapówkę, bo nie chciał trafić do więzienia, a był poszukiwany przez sąd. Najbliższe kilka miesięcy, zgodnie z wcześniejszym wyrokiem, spędzi za kratami. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Wczoraj (4.07.19) policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierującą roverem. 19-latka gnała przez teren zabudowany 80 km/h. W momencie zatrzymania policjanci zauważyli, że na tylnym siedzeniu leży mężczyzna. Najpierw podał on funkcjonariuszom fałszywe dane, a następnie próbował uciekać. Kiedy policjanci go zatrzymali przyznał, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, jednak chce się „dogadać”. Oświadczył policjantom, że przekaże im 4 tysiące złotych za odstąpienie od czynności. Jego znajoma, długo nie czekając, wyjęła obiecaną kwotę i przekazała policjantom. 

Para trafiła za kraty i usłyszała zarzuty wręczenia korzyści majątkowej. Przekazane pieniądze zostały zabezpieczone przez policjantów i będą dowodem w prowadzonym postępowaniu. Zatrzymany 24-latek jeszcze dzisiaj zostanie przewieziony do zakładu karnego celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Za przekupstwo funkcjonariuszy grozi mu kara do 10 lat więzienia.
 

Autor: mł. asp. Marta Błachowicz
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony