Pracownica stacji paliw ujęła pijanego motorowerzystę - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Pracownica stacji paliw ujęła pijanego motorowerzystę

Data publikacji 05.07.2019

2 promile alkoholu w organizmie miał motorowerzysta, który został ujęty przez pracownicę jednej ze stacji paliw w gminie Mogilno. Przytomne zachowanie kobiety być może zapobiegło kolejnej tragedii na drodze.

Eliminowanie z ruchu pijanych kierowców jest jednym z priorytetów działań policji. Niejednokrotnie mundurowi wspierani są przez obywateli, którzy zgłaszają jaką trasą i jakim pojazdem porusza się nietrzeźwy. Zdarzają się również sytuacje, że sami ujmują pijanego i na miejsce wzywają policję.

Taka właśnie sytuacja miała miejsce wczoraj (4.07.19). Po 18:00 dyżurny mogileńskiej komendy został powiadomiony, że pracownica jednej ze stacji paliw w gminie Mogilno ujęła pijanego motorowerzystę. Na miejsce natychmiast pojechał patrol dzielnicowych. Przekazany policjantom 45–latek został skontrolowany na zawartość alkoholu. Urządzenie wykazało, że ma w organizmie 2 promile. 

Być może dzięki natychmiastowej reakcji zgłaszającej nie doszło do kolejnej tragedii na drodze, bo jazda w takim stanie zdecydowanie zagrażała bezpieczeństwu nie tylko kierującego, ale również innych uczestników ruchu.