Wiadomości

Sprawca wymuszenia rozbójniczego zatrzymany

Już kilka minut po zgłoszeniu o wymuszeniu rozbójniczym, do którego doszło w jednym ze sklepów w Wąbrzeźnie podejrzewany o przestępstwo 37-latek był w rękach policjantów. Mężczyzna był pijany, dlatego zarzut usłyszy, gdy wytrzeźwieje. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Dzisiaj (11.07.19) po 6:30 dyżurny policji Wąbrzeźnie otrzymał informację z centrum powiadamia ratunkowego, że do jednego ze sklepów na terenie miasta doszło do wymuszenia rozbójniczego. Z relacji pokrzywdzonej ekspedientki wynikało, że do "środka wszedł łysy, dobrze zbudowany mężczyzna i zażądał pieniędzy z kasy", a gdy ta odmówiła, ten zagroził jej użyciem noża. Kobieta wyciągnęła z kasy... 3 zł, które mu przekazała, po czym mężczyzna uciekł. Już po kilku minutach od zgłoszenia został zatrzymany przez patrol prewencji. Stawiający opór sprawca został obezwładniony i doprowadzony do komendy.

Tam policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Alkomat wykazał, że miał w organizmie 1,2 promila alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że 37-latek w przeszłości był już wielokrotnie karany za różne przestępstwa, w tym rozbój. Gdy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty, grozi mu do 10 lat więzienia.

Autor: sierż. szt. Krzysztof Świerczyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony