Wyprawa do banku z fałszywym dokumentem "spaliła na panewce" - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Wyprawa do banku z fałszywym dokumentem "spaliła na panewce"

Data publikacji 16.07.2019

Policjanci z Inowrocławia zatrzymali oszusta, który chciał uzyskać pieniądze z banku. Posłużył się przy tym dokumentem z nieprawdziwymi danymi. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wczoraj (15.07.19) inowrocławscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji ustalili, że do jednej z placówek bankowych przy ul. Wojska Polskiego w Inowrocławiu przyszedł mężczyzna. Tam, chcąc uzyskać zgodę na debet, posłużył się dokumentem tożsamości, który zawierał nieprawdziwe dane osobowe. 

Policjanci, mając jego rysopis, namierzyli 50-letniego mężczyznę na terenie galerii handlowej i zatrzymali go do wyjaśnienia. Kryminalni zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na postawienie mu zarzutów. Okazało się, że mężczyzna ma problemy finansowe i organizuje w różnych bankach gotówkę, aby jeden kredyt spłacać kolejnym. Stosując taką metodę dopuścił się niestety przestępstwa. Dlatego jeszcze wczoraj usłyszał zarzut polegający na wyłudzeniu pieniędzy za pomocą podrobionego dokumentu. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska