Wiadomości

Ze skradzionym złotem w kieszeni spacerował po mieście

Pakoscy policjanci szybko namierzyli złodzieja biżuterii, która "zniknęła" z jednego z mieszkań. Sprawca przyszedł tam z wizytą i wykorzystując moment nieuwagi znajomego ukradł złoto jego żony. Teraz nie uniknie kary za kradzież.

Przez kilka dni policjanci z komisariatu w Pakości, pow. inowrocławski, pracowali nad sprawą kradzieży biżuterii. O przestępstwie powiadomiła funkcjonariuszy w miniony poniedziałek (15.07.19) pokrzywdzona właścicielka. Policjanci, analizując materiały w tej sprawie, uzyskali informację, kto może mieć związek z przestępstwem. Odtworzyli dokładnie jeden dzień z życia domowników. Okazało się, że z wizytą w tym domu był znajomy męża kobiety. Nie docenił gościny i wykorzystując nieuwagę gospodarza ukradł trzy złote pierścionki i łańcuszek. 

Policjanci poszukiwali tego mężczyzny. Na jednej z ulic patrol zauważył spacerującego 22-letniego mieszkańca Pakości. Został on zatrzymany do wyjaśnienia, a w jego kieszeniach policjanci znaleźli skradzione złoto. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony