Bohaterska postawa nagrodzona - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Bohaterska postawa nagrodzona

Data publikacji 23.07.2019

Komendant włocławskich policjantów insp. Marcin Zaleśkiewicz podziękował Pani Małgorzacie Podolskiej i sierż. szt. Łukaszowi Jędrzejewskiemu za udzielenie pomocy kobiecie, która podczas podróży straciła przytomność i przestała oddychać. Dzięki ich szybkim i profesjonalnym działaniom nie doszło do tragedii.

Komendant Miejski Policji we Włocławku insp. Marcin Zaleśkiewicz wyróżnił funkcjonariusza wydziału patrolowo–interwencyjnego sierż. szt. Łukasza Jędrzejewskiego oraz położną jednej z placówek medycznych w mieście Panią Małgorzatę Podolską za ponadprzeciętną inicjatywę i zaangażowanie w ratowanie najwyższego dobra, jakim jest ludzkie życie. Dzięki ich niezwłocznej reakcji i wzorowo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej przywrócili oni czynności życiowe kobiecie, która w czasie podróży zasłabła i przestała oddychać.

Przypomnijmy: w miniony czwartek (18.07.19) około 18:30 sierż. szt. Łukasz Jędrzejewski jechał drogą K-67 na służbę w komendzie. W pewnym momencie w m. Kulin (gm. Fabianki) zauważył stojący na przeciwnym pasie samochód, a przy nim leżącą kobietę i stojące obok niej osoby. Natychmiast zatrzymał się w bezpiecznym miejscu i podbiegł ocenić sytuację. Z relacji będących na miejscu osób wynikało, że pasażerka zasłabła podczas jazdy, więc rodzina wyciągnęła ją na zewnątrz i zadzwoniła po pomoc medyczną.  

Mundurowy sprawdził czynności życiowe kobiety, jednak okazało się, że nie oddycha. Natychmiast więc podjął resuscytację wspólnie jeszcze z innym świadkiem, którym okazała się pielęgniarka. Akcję prowadzili do czasu przyjazdu załogi ratownictwa medycznego. Na prośbę ratowników policjant dalej pomagał w akcji, a kiedy kobieta odzyskała oddech została zabrana do szpitala. 

Dzisiaj oboje usłyszeli słowa podziękowania za to profesjonalne działanie, za zaangażowanie i wzorową postawę godną naśladowania. 

Nasi bohaterowie zgodnie jednak stwierdzili, iż najważniejsze jest to, że ich akcja okazała się skuteczna. 

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Insp. Marcin Zaleśkiewicz wręcza podziękowania
  • Insp. Marcin Zaleśkiewicz wręcza podziękowania policjantowi
  • Insp. Marcin Zaleśkiewicz daruje pani pielęgniarce "Polfinka".
  • Insp. Marcin Zaleśkiewicz daje "Polfinka" sierż. szt. Łukaszowi Jędrzejewskiemu
  • Pani pielęgniarka dziękuje sierż. szt. Łukaszowi Jędrzejewskiemu za profesjonalizm
  • Pani Małgorzata Podolska, sierż. szt. Łukasz Jędrzejewski i insp. Marcin Zaleśkiewicz.
Ładowanie odtwarzacza...