Wiadomości

Zatrzymany podczas próby wyłudzenia pożyczki

59-latek podczas ubiegania się o pożyczkę posłużył się fałszywym dowodem osobistym. Dzięki informacjom, które zdobyli policjanci z toruńskiej komendy oszust wpadł na gorącym uczynku, gdy w jednej z kawiarni spotkał się z przedstawicielem firmy udzielającej wierzytelności. Oszust trafił za kraty i dzisiaj usłyszy zarzut. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Wczoraj (24.07.19) policjanci z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy zatrzymali w jednej z kawiarni na terenie Torunia mężczyznę, który próbował wyłudzić pożyczkę. Funkcjonariusze zdobyli informacje, że właśnie w tym miejscu może dojść do przestępstwa. 59-latek, który posługiwał się sfałszowanym dowodem osobistym umówił się tam na podpisanie umowy z przedstawicielem firmy pożyczkowej. Oszust został zatrzymany podczas spotkania. Z kawiarni trafił prosto do policyjnej celi. Gdyby ta sytuacja nie została w porę wykryta mężczyzna oszukałby firmę na kilkaset złotych. 

Oszust jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty za posłużenie się sfałszowanym dokumentem i usiłowanie wyłudzenia pożyczki. Policjanci podejrzewają, że ten sam sprawca mógł dokonać szeregu podobnych przestępstw. To wyjaśni postępowanie, w którym kryminalni gromadzą materiał dowodowy. 

Teraz oszustowi grozi do 8 lat więzienia.

 

 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony