Wiadomości

Wykazał się postawą zasługującą na słowa uznania

Data publikacji 26.07.2019

Dzięki uczciwej postawie mieszkańca kcyńskiej gminy, mężczyzna odzyskał portfel z gotówką i dokumentami. Zachowanie znalazcy i jego uczciwość zasługują na słowa uznania.

Wczoraj (25.07.19) około 10, do kcyńskiego komisariatu zgłosił się mieszkaniec sąsiedniego powiatu i oświadczył, że prawdopodobnie w rejonie sklepu przy ul. Poznańskiej zgubił portfel z dokumentami i znaczną ilością gotówki. Po przekazaniu tego zgłoszenia, wyszedł z komisariatu prosząc o kontakt, kiedy mundurowi będą mieli jakąkolwiek wiedzę na temat jego zguby. 
Policjanci dokumentowali przyjęte zgłoszenie i kiedy już mieli wyjechać sprawdzić, czy gdzieś nie leży własność zgłaszającego, do komisariatu przyszedł 29-letni mieszkaniec gminy i przyniósł ze sobą znaleziony na jezdni portfel. 
Po sprawdzeniu zawartości portfela okazało się, że są tam dokumenty wystawione na nazwisko mężczyzny, których chwilę wcześniej zgłosił zagubienie swojego mienia oraz znaczna kwota pieniędzy. Policjanci natychmiast skontaktowali się z mieszkańcem sąsiedniego powiatu, który już po kilku minutach był w komisariacie i nie krył radości z odzyskania swojego portfela. 
Zachowanie 29-letniego mieszkańca kcyńskiej gminy dowodzi o jego uczciwości i zasługuje na słowa uznania. 

 

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony