Wiadomości

Zarzuty dla matki dziecka, które wypadło z okna

Data publikacji 30.07.2019

Zarzut narażenia córki na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszała zatrzymana przez policjantów z Włocławka 34-latka. Dowody, jakie zgromadzili funkcjonariusze świadczą o tym, że kobieta niewłaściwie sprawowała opiekę nad dzieckiem, czego skutkiem był upadek z wysokości. Grozi jej do 5 lat więzienia.

Zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę (28.07.19). Policjanci zostali skierowani do jednego z budynków mieszkalnych we Włocławku, gdzie z okna na I pietrze wypadło 2-letnie dziecko. Dziewczynkę pogotowie przetransportowało do szpitala, natomiast mundurowi zatrzymali do wyjaśnienia jej rodziców.

34-letnia matka i 28-letni ojciec dziecka trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Zebrane przez funkcjonariuszy materiały dowodowe pozwoliły na postawienie kobiecie zarzutu niewłaściwego nadzoru nad córką, czego skutkiem był upadek z wysokości. 34-latka naraziła dziewczynkę na bezpośrednie niebezpieczeństwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu lub utraty życia. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Autor: st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony