Wiadomości

Działania "NURD" na kujawsko-pomorskich drogach

Data publikacji 01.08.2019

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili na drogach naszego województwa działania "NURD". Ta prowadzona cyklicznie akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo to oni najbardziej narażeni są na utratę zdrowia czy nawet życia w konfrontacji z pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj (31.07.19) na drogach naszego województwa policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów.

W działaniach wzięło udział 361 funkcjonariuszy, którzy ujawnili 450 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec pieszych oraz 8 wykroczeń wobec rowerzystów.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym.

 

"NURD" w powiecie radziejowskim

"NURD" w powiecie golubsko-dobrzyńskim

"NURD" w powiecie aleksandrowskim

"NURD" w powiecie chełmińskim

"NURD" w powiecie bydgoskim

"NURD" w powiecie inowrocławskim

"NURD" w powiecie nakielskim

"NURD" w powiecie sępoleńskim

"NURD" w powiecie grudziądzkim

Autor:
Publikacja: Kamila Ogonowska

  • Policjanci na skrzyżowaniu podczas działań NURD
  • Patrol motocyklowy podczas działań NURD
  • Policjant kontroluje kierowcę
  • Patrol motocyklowy podczas działań NURD
  • Policjant daje pieszej odblask
  • Policjanci rozmawiają z pieszym i dają odblask
  • Pieszy rozmawia z policjantami trzymając opaskę odblasskową
  • Policjanci prowadzą kontrole NURD na terenie Grudziądza
  • Patrol na skrzyżowaniu w Grudziądzu
Powrót na górę strony