Wiadomości

Akt oskarżenia wobec braci podejrzanych o liczne przestępstwa

Data publikacji 01.08.2019

Aktem oskarżenia zakończyli kryminalni obszerną, wielowątkową sprawę dotyczącą działalności przestępczej dwóch braci. Sprawa niebawem znajdzie swój finał w sądzie. Rodzeństwu grozi kara do 10 lat więzienia.

Blisko pół roku inowrocławscy policjanci gromadzili materiał dowodowy, który dotyczył kradzieży i włamań na terenie powiatu inowrocławskiego. Sprawa ma swój początek w styczniu, kiedy to kryminalni uzyskali informację o procederze „znikających” kratek i włazów. Okoliczności wskazywały na to, że ktoś ukradł z terenu Janikowa kilkanaście sztuk takich elementów. 

Trop zaprowadził wówczas policjantów na teren Pakości, gdzie zamieszkiwało dwóch braci. Informacje uzyskane przez mundurowych wskazywały na to, że to oni właśnie mogą mieć związek z tymi przestępstwami. Dlatego jeszcze w styczniu dwaj mężczyźni (30 i 34l.) zostali zatrzymani do wyjaśnienia.

Kryminalni, pracując nad sprawą, udowodnili, że bracia działali na terenie całego powiatu inowrocławskiego. Kradli nie tylko w Janikowie, ale i w Gniewkowie, Pakości oraz Inowrocławiu. Głównie byli zainteresowani żeliwem. Podczas pobytu w jednym z punktów skupu złomu również i tam ukradli metalowe elementy, ale to nie wszystkie zarzuty. W Pakości bowiem włamali się do koparki, skąd skradli m.in. akumulatory, cb radio i klucze. Podczas zatrzymania u młodszego z braci policjanci znaleźli jeszcze blisko 8 g narkotyków. 

Łącznie sprawcy usłyszeli 30 zarzutów kradzieży i włamań. Jeden z nich odpowie też za posiadanie narkotyków. W lipcu kryminalni zamknęli sprawę aktem oskarżenia. Akta trafiły już do prokuratury, a niebawem oceną dowodów zajmie się sąd. Mężczyznom grozi kara więzienia do 10 lat. 
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony