Wiadomości

Sprawca napadu na bank trafił do aresztu

Dzisiaj policjanci z toruńskiej komendy doprowadzili do miejscowego sądu sprawcę napadu na placówkę bankową. 46-latek, który w ubiegły piątek skradł kilkadziesiąt tysięcy złotych usłyszał zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd aresztował go tymczasowo na najbliższe 3 miesiące.

Dzisiaj (1.08.19) kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do sądu 46-latka podejrzanego o napad na placówkę bankową przy ul. Olsztyńskiej. Przypomnijmy: do tego zdarzenia doszło w miniony piątek (26.07.19). Nieznany wtedy sprawca, grożąc pracownicy nożem, skradł kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobiecie nic się nie stało.

Intensywne działania policjantów podjęte od razu po zgłoszeniu przyniosły oczekiwany skutek. Publikacja monitoringu i anonimowe informacje, które otrzymali po publikacji komunikatu utwierdziły operacyjne ustalenia kryminalnych co do tożsamości sprawcy napadu. 46-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy w jednym z domków letniskowych w ośrodku wypoczynkowym w Kamionkach. Mężczyzna nie stawiał oporu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał przy sobie większość skradzionego łupu. 46-latek nie ma stałego miejsca zamieszkania. Pod koniec stycznia tego roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za kradzież z włamaniem i wymuszenie rozbójnicze. To oznacza, że za ostatnie przestępstwo odpowie w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu teraz od 3 do 15 lat więzienia.

Sąd przychylił się do wniosku organów ścigania i aresztował go tymczasowo na najbliższe trzy miesiące. 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony