Wiadomości

Nastoletni złodziej nie pozostanie bezkarny

Nakielscy kryminalni ustalili personalia podejrzanego, który okradł idącego ulicą starszego pana. Jak się szybko okazało kradzież to nie jedyne przestępstwo, jakie miał na sumieniu złodziej. Ocena zachowania 18-latka należy do sądu.

Pod koniec ubiegłego tygodnia nakielska policja została powiadomiona przez 81-letniego mieszkańca miasta o kradzieży. Jak wynikało ze zgłoszenia, do idącego ulicą starszego pana podszedł młody mężczyzna i wyrwał z niesionej przez niego torby z zakupami portfel ze sporą ilością gotówki oraz kartą bankomatową, po czym uciekł. 

Sprawą zajęli się nakielscy kryminalni, którzy potrzebowali zaledwie kilku dni, aby ustalić personalia podejrzanego. 18-letni mieszkaniec Nakła został zatrzymany w swoim mieszkaniu w miniony wtorek (30.07.19), stamtąd  trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni, analizując zdarzenia do jakich doszło w ostatnich dniach na terenie miasta, ustalili, że ten sam sprawca, kilka dni później, włamał się do jednego z mieszkań, skąd ukradł sprzęt elektroniczny oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Mundurowi odzyskali część skradzionego wtedy mienia, a na postawie zgromadzonego w obu sprawach materiału dowodowego, wczoraj (31.07.19) przedstawili 18-latkowi zarzuty kradzieży z włamaniem do mieszkania oraz kradzieży portfela na szkodę Seniora. 

Zachowanie nakielanina oceni sąd, do którego policjanci przekażą materiały obu postępowań. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony