Działania "Dyskoteka" na Kujawach i Pomorzu - Wiadomości - Policja Kujawsko-Pomorska

Wiadomości

Działania "Dyskoteka" na Kujawach i Pomorzu

Data publikacji 05.08.2019

Kujawsko-pomorscy policjanci z soboty na niedzielę prowadzili na terenie województwa akcję "Dyskoteka". Głównym celem działań było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania miały również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.

Od 20.00 w sobotę (3.08.19) do 4.00 rano w niedzielę na terenie naszego województwa policjanci prowadzili akcję pn. „Dyskoteka”. Głównym celem działań było eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wzmożone działania miały również ograniczyć liczbę zdarzeń drogowych.

Podczas weekendowych działań policjanci głównie pełnili służbę w rejonach dyskotek i pub-ów, gdzie kontrolowali kierujących na zawartość alkoholu oraz środków działających podobnie do alkoholu.

W akcji łącznie wzięło udział 126 policjantów. Funkcjonariusze przeprowadzili 3575 badań trzeźwości kierujących oraz 45 osób sprawdzili pod kątem zawartości w organizmie środków działających podobnie do alkoholu.

Niestety znaleźli się tacy, którzy pili procentowe trunki, a następnie postanowili kierować pojazdami. Policjanci wyeliminowali z dróg 17 nietrzeźwych kierujących oraz 6 będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili także 1 poszukiwaną osobę.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Apelujemy również do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest nietrzeźwy lub nietrzeźwy pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję. Nie bądźmy obojętni, reagujmy w każdej tego typu sytuacji.

Alkohol i narkotyki nie idą w parze z bezpieczeństwem! Włączmy myślenie!

 

Działania "Dyskoteka" w powiecie nakielskim 

Autor: sierż. szt. Agnieszka Bubień
Publikacja: Kamila Ogonowska