Wiadomości

Podejrzany o rozbój trafił do celi

Data publikacji 05.08.2019

Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu krótko po zdarzeniu zatrzymali sprawcę rozboju. 34-latek napadł na nastolatka i grożąc mu nożem zażądał pieniędzy. Dzięki błyskawicznej reakcji mężczyzna trafił do policyjnej celi. To recydywista, grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

W sobotę (3.08.19) około 17:00 dyżurny toruńskiej komendy odebrał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść przy ul. Bażyńskich. Do nastolatka, który stał na parkingu supermarketu podszedł mężczyzna. Napastnik wyjął nóż i grożąc nim zażądał od chłopaka pieniędzy. Na szczęście sprawca został spłoszony przez rodziców nastolatka i uciekł. Dyżurny natychmiast skierował w ten rejon patrole.

Mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu, którzy już chwilę po zdarzeniu byli na miejscu, zobaczyli w pobliżu mężczyznę odpowiadającego rysopisem sprawcy. Okazało się, że i tym razem intuicja ich nie zawiodła. 34-atek trafił prosto do policyjnej celi. Mężczyzna już usłyszał zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

34-latek był już wcześniej karany i odbywał karę pozbawienia wolności, więc za ostatnie przestępstwo odpowie w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.  

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony