Wiadomości

Aresztowany za rozbój z użyciem noża

Data publikacji 06.08.2019

Toruńscy policjanci doprowadzili do sądu 34-latka podejrzanego o rozbój. Mężczyzna napadł na nastolatka i grożąc mu nożem zażądał pieniędzy. Dzięki błyskawicznej reakcji mężczyzna trafił do policyjnej celi. Sąd aresztował go na najbliższe 3 miesiące.

Przypomnijmy: w minioną sobotę (3.08.19) około 17:00 dyżurny toruńskiej komendy odebrał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść przy ul. Bażyńskich. Do nastolatka, który stał na parkingu supermarketu podszedł mężczyzna. Napastnik wyjął nóż i grożąc nim zażądał od chłopaka pieniędzy. Na szczęście sprawca został spłoszony przez rodziców nastolatka i uciekł. Dyżurny natychmiast skierował w ten rejon patrole.

Mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu, którzy już chwilę po zdarzeniu byli na miejscu zobaczyli w pobliżu mężczyznę odpowiadającego rysopisem sprawcy. 34-atek trafił prosto do policyjnej celi. Podejrzany usłyszał zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

Wczoraj (5.08.19) kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili go do miejscowego sądu. Tam zapadła decyzja, że najbliższe 3 miesiące spędzi tymczasowo za kratami.  

34-latek był już wcześniej karany i odbywał karę pozbawienia wolności, więc za ostatnie przestępstwo odpowie w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu do 15 lat więzienia. 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony