Wiadomości

Kierowco przestrzegaj ograniczeń prędkości

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki" zatrzymali prawo jazdy kierowcy volkswagena, który znacznie przekroczył prędkość we wsi Szembruk w gminie Rogóźno. Nierozważny kierowca na drodze powiatowej zignorował znak informacyjny i wjechał w obszar zabudowany z prędkością 104 km/h. Zbyt szybką jazdę przerwali policjanci, którzy poza odebraniem prawa jazdy ukarali mężczyznę mandatem.

Wczoraj (5.08.19) grudziądzcy policjanci na motocyklach wyjechali poza miasto. Funkcjonariusze na jednośladach zabrali z sobą laserowy miernik prędkości, żeby sprawdzić m.in. jak szybko jeżdżą kierowcy na drogach powiatowych i gminnych. Mundurowi w białych czapkach zatrzymali się we wsi Szembruk na odcinku drogi powiatowej oznaczonym jako obszar zabudowany.

Przez jedną godzinę pracy z ręcznym miernikiem prędkości policjanci musieli interweniować, aż pięć razy wobec zbyt szybko poruszających się kierowców. „Posypały” się mandaty i punkty karny. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy, bo przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h. Pędzący volkswagenem polo 104 km/h 65-letni mężczyzna został ukarany wysoką grzywną, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych. Sprawca wykroczenia dopiero za trzy miesiące będzie mógł ponowie usiąść za kierownicę. 

O tym, że nadmierna prędkość może prowadzić do tragedii na drodze powinni wiedzieć wszyscy. Niezdający sobie z tego sprawy kierowcy muszą mieć jednak świadomość nieuchronności kary. Kierowco, nieważne z jakiej drogi korzystasz, zawsze przestrzegaj ograniczeń prędkości!!!

Autor: asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony