Wiadomości

Niemal pół kilograma amfetaminy w plecaku

Policjanci z komisariatu na bydgoskim Szwederowie zatrzymali kolejną osobę związaną z przestępczością narkotykową. Tym razem w ręce policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego trafił 32-latek, który w plecaku miał niemal pół kilograma amfetaminy. Teraz mężczyzna nie tylko odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, ale również handel nimi.

Do zatrzymania 32-latka doszło wczoraj (08.08.2019) tuż po północy. Wówczas policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego z bydgoskiego Szwederowa patrolowali ulice Brzozową i Bielicką. W pewnym momencie, na znajdującym się u zbiegu tych ulic przystanku autobusowym, zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać i chować coś do plecaka. Funkcjonariusze postanowili go wylegitymować. Szybko potwierdziło się, że podejrzenia policjantów były słuszne. Podczas kontroli plecaka ujawnili woreczki z białym proszkiem oraz kryształkami, a także wagę elektroniczną, puste woreczki strunowe i pieniądze. 32-latek został przewieziony do komisariatu. Tam okazało się, że w plecaku jest znacznie więcej narkotyków. Łącznie policjanci zabezpieczyli u niego niemal pół kilograma amfetaminy, co potwierdziły wstępne badania przeprowadzone narkotesterem. Ponadto okazało się, że to nie jedyny czyn, za który bydgoszczanin odpowie. Policjanci udowodnili mu kolejne przestępstwo.

32-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz udzielania ich innej osobie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci wystąpili, za pośrednictwem prokuratora, do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego. Sędzia po zapoznaniu się z aktami sprawy przychylił się do wniosku i aresztował bydgoszczanina na 3 miesiące.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony