Wiadomości

Zatrzymani podczas meczu - rozliczeni w trybie przyspieszonym

Data publikacji 12.08.2019

Podczas sobotniego meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami z Torunia i Elbląga policjanci zatrzymali 7 mężczyzn pod zarzutami złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Wszyscy, w trybie przyśpieszonym, zostali doprowadzeni do sądu, gdzie zapadły wobec nich wyroki.

W sobotę (10.08.19) po południu na stadionie miejskim przy ul. Bema w Toruniu odbywał się mecz pomiędzy zespołami Elana Toruń - Olimpia Elbląg. Pod koniec jego trwania kibice drużyny gości podbiegli do płotu odgradzającego sektor i zaczęli dążyli do konfrontacji z kibicami gospodarzy. W pewnym momencie kilku z nich założyło na głowy kominiarki. Wtedy interweniowały siły porządkowe. Ostatecznie nie doszło do starcia pomiędzy antagonistycznie nastawionymi kibicami.

Po zakończeniu meczu funkcjonariusze zatrzymali 7 mężczyzn, którzy zakrywali kominiarkami swoje twarze. Takie zachowanie to złamanie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Elbląga. Mają od 17 do 28 lat. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

Wczoraj (11.08.19) zostali doprowadzeni w trybie przyśpieszonym do sądu. Ten nie miał wątpliwości co do ich winy. Za używanie elementów odzieży do uniemożliwienia lub utrudnienia rozpoznania ich tożsamości 6 osób zostało ukaranych grzywną, siódma natomiast karą ograniczenia wolności (prace społeczne w wymiarze 40 godzin). Wobec wszystkich obwinionych sąd zastosował zakaz wstępu na mecze piłkarskie pomiędzy drużynami z Torunia i Elbląga przez 2 lata. 

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony