Śródmiejscy policjanci na festynie rodzinnym - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Śródmiejscy policjanci na festynie rodzinnym

Data publikacji 13.08.2019

Policjanci ze śródmiejskiego komisariatu uczestniczyli w festynie rodzinnym na działkach ROD „Prasa” w Bydgoszczy. Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie na drodze oraz podczas wakacyjnego wypoczynku.

W minioną sobotę (10.08.2019) na terenie działek ROD "Prasa" w Bydgoszczy odbył się festyn rodzinny. W imprezie na zaproszenie organizatorów wzięli udział dzielnicowi z Komisariatu Bydgoszcz Śródmieście, asp. Michał Kaczorowski i mł. asp. Łukasz Ratajczak oraz asp. szt. Iwona Zygmunt z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii.

Organizatorzy ROD „Prasa” zapewnili uczestnikom wiele atrakcji. Dzieci brały czynny udział w różnorodnych konkursach tanecznych, sportowych i edukacyjnych. Natomiast funkcjonariusze ze śródmiejskiego komisariatu zadbali o bezpieczny przebieg imprezy, a także prowadzili rozmowy z uczestnikami festynu na tematy dotyczące bezpieczeństwa, w szczególności na drogach, a także przypomnieli o zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą podczas trwających wakacji.

Dzieci mogły zobaczyć, jak wygląda radiowóz policyjny, wykonać pamiątkowe zdjęcie. Mogły również wcielić się w rolę policjanta w sprzęcie PZ. Wszyscy mogli zrobić swój niepowtarzalny odcisk palca. Milusińscy brali udział w minikonkursie z zagadnień bezpieczeństwa, ponadto rozwiązywali krzyżówki, rebusy, a najmłodsi uczestnicy festynu malowali kolorowanki. Każde dziecko w nagrodę otrzymało drobny upominek w postaci słodyczy oraz opaski odblaskowej.

Policjanci zachęcali do noszenia elementów odblaskowych zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe poprzez pokaz tzw. „magicznej tuby”.

Autor: asp. szt. Iwona Zygmunt/ KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Policjanci prezentują działania "magicznej tuby".
  • Policjanci prezentują sprzęt PZ będący na wyposażeniu policji.
  • Dzieci rozwiązują krzyżówki przy stoisku policyjnym.
  • Policjantka robi odbitki linii papilarnych dziecku.
  • Dzielnicowi prezentują dzieciom radiowóz.