Tragiczne skutki jazdy po pijanemu - WIADOMOŚCI - Policja Kujawsko-Pomorska

WIADOMOŚCI

Tragiczne skutki jazdy po pijanemu

Data publikacji 14.08.2019

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło wczoraj w powiecie brodnickim. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący audi uderzył w drzewo, po czym wraz z pasażerem uciekł z miejsca zdarzenia, wynosząc wcześniej z auta podróżującą z nimi ranną kobietę. Niestety erzył w drzewo. Pasażerka auta znaleziona kilkaset metrów od miejsca zdarzenia porzucona na polu. Policjanci zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn.

Wczoraj (13.08.19) o 22.00 brodnicki dyżurny otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Księte, gm. Świedziebnia. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, zastali na poboczu rozbite audi 80, jednakże w środku nikogo nie było. Ślady krwi na aucie i wokół niego wskazywały, że ktoś może potrzebować pilnej pomocy. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania podróżujących samochodem. Po kilkudziesięciu minutach mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych mężczyzn w wieku 39 i 30 lat, jednakże na ich ciele nie było obrażeń, co wskazywało, że audi musiała podróżować co najmniej jeszcze jedna osoba. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca i pasażer, zanim uciekli z miejsca zdarzenia, wyciągnęli z auta ranną kobietę i porzucili na polu, ale nie potrafili wskazać dokładnie miejsca, gdzie ją zostawili. 

Funkcjonariusze przeczesywali przydrożne rowy i pola. Około 2.00 policjanci znaleźli porzuconą ofiarę wypadku. Mundurowi do czasu przyjazdu karetki pogotowia reanimowali kobietę, ale nie zdołali jej uratować. Przybyły na miejsce lekarz stweirdził zgon 42-latki.

W chwili zatrzymania 39-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie, natomiast 30-latek ponad 1,2. Gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty. Starszy z nich odpowie za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości, natomiast obaj odpowiedzą za ucieczkę z miejsca zdarzenia, nieudzielenie pomocy rannej ofierze wypadku oraz zacieranie śladów przestępstwa. 39-latkowi, który prowadził pojazd grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, a pasażerowi do 5. 

Autor: asp. szt. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska
  • Rozbity przód auta
  • Rozbite auto z boku
  • Rozbita auto z boku widok w całości