NORWESKI MECHANIZM FINANSOWY 2014-2021

Logotyp Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021


Projekt:
"Szkolenia specjalistyczne szansą
na zwiększenie skuteczności organów ścigania
w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej"

Projekt realizowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego
na lata 2014-2021.Godło i flaga Polski

Projekt jest finansowany z Programu „Sprawy wewnętrzne” realizowanego w ramach Funduszy Norweskich na lata 2014-2021. Program pozostaje w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Szkolenie spadochronowe

Data publikacji 30.06.2023

W dniach 21-22 i 24 czerwca 2023, piętnastoosobowa grupa funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy uczestniczyła w podstawowym szkoleniu spadochronowym metodą na linę w ramach projektu pn. „Szkolenia specjalistyczne szansą na zwiększenie skuteczności organów ścigania w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej”.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa w ramach Programu „Sprawy wewnętrzne”. Program pozostaje w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 
Główny celem kursu było zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na prawidłowe oddzielanie się od statku powietrznego, przyswojenie niezbędnych umiejętności poruszania się w przestrzeni powietrznej oraz manewrowania spadochronem i lądowania.

Opis tekstowy filmu: Film przedstawia nagrane elementy szkolenia ze szkolenia spadochronowego, skoki spadochronowe wykonywane z awionetki zostały nagrane z kamer przymocowanych do kasków osób skaczacych, filmowane przez osobę będącą w samolocie oraz z kamery przymocowanej do skrzydła. Nagraniu towarzyszy dynamiczna muzyka. 

Autor: Izabela Adamczak-Garstecka
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

  • Grupa policjantów w trakcie szkolenia teoretycznego, słuchająca wykładu.
  • Policjanci w hangarze podczas odprawy przed skokami treningowymi.
  • Zdjęcie wysokościomierza.
  • Zdjęcie samolotu.
  • Spadochroniarz na tle nieba, czasza spadochronu rozwinięta.
Powrót na górę strony