SZKOLENIE Z METOD ODZYSKIWANIA DANYCH Z URZĄDZEŃ MOBILNYCH.

Szkolenie z metod odzyskiwania danych z urządzeń mobilnych.

W 2022 roku zrealizowano szkolenie z metod odzyskiwania danych z urządzeń mobilnych i ich analizy dla 10 funkcjonariuszy/pracowników Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Bydgoszczy.

Trzydniowe szkolenia odbyły się w trzech grupach w ramach projektu pod nazwą „Szkolenia specjalistyczne szansą na zwiększenie skuteczności organów ścigania w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej” i zostały sfinansowane ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa w ramach Programu „Sprawy wewnętrzne”. Program pozostaje w dyspozycji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

W czasie szkolenia teoretycznego i praktycznego, jego uczestnicy zostali zapoznani z: zabezpieczeniami stosowanymi w telefonach, budową telefonów, ich funkcjonowaniem i usterkami pod kątem odzyskiwania utraconych danych, typami dostępów do danych, metodami odczytu pamięci bez demontażu urządzenia, analizą odczytu informacji przy wykorzystaniu demontażu i rozkręcania urządzenia oraz ze sprzętem serwisowym do wykonywania odczytów.

Szkolenie zostało zrealizowane przez MULTI-COM Sp. z o. o. w Kolbuszowej.

 

Autor: Izabela Adamczak-Garstecka
Publikacja: podkom. Szymon Tworowski

  • Wymontowanie kości pamięci z telefonu komórkowego.
  • Przygotowanie kości pamięci do odczytu danych.
  • Przygotowanie pinout'ów układu elektronicznego do odczytu
    Przygotowanie pinout'ów układu elektronicznego do odczytu
Powrót na górę strony