Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Karta rowerowa pod okiem policjantów
Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego oraz zespołu do spraw profilaktyki społecznej wzięli udział egzaminie na kartę rowerową w Szkole Podstawowej w Książkach. Wszyscy biorący udział zdali na medal.
KPP Wąbrzeźno -
Kolejni kierowcy stracili swoje uprawnienia za brawurową jazdę
O tym, że szybka jazda nie popłaca, przekonali się trzej kierowcy, którzy znacznie przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym na terenie powiatu świeckiego. Policjanci ruchu drogowego ze Świecia po raz kolejny apelują o bezpieczną jazdę oraz dostosowanie prędkości do ograniczeń jak i warunków ruchu.
KPP Świecie -
„Odbieraki” odpowiedzą za oszustwo na legendę
25-latek i 14-latka odpowiedzą przed sądem za udział w oszukaniu metodą „na policjanta i lekarza” mieszkanek Włocławka. Prawdziwi policjanci z Włocławka nastolatkę ujęli na terenie powiatu kutnowskiego, mężczyznę natomiast zatrzymali w Warszawie. W jednej sprawie odzyskane mienie wróci do oszukanej właścicielki.
KMP Włocławek -
Jechał pijany i spowodował 7 kolizji. W trybie przyspieszonym zapadł wyrok w tej sprawie
W trybie przyspieszonym został doprowadzony do sądu 36-latek z Bydgoszczy, który kierował pojazdem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Prowadząc w tym stanie osobowego hyundaia spowodował kolizje z 7 zaparkowanymi autami. Sędzia, po rozpatrzeniu sprawy, wydał wobec niego wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonalności kary na okres próby 3 lat, 5 tysięcy złotych grzywny oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres 3 lat.
KMP Bydgoszcz -
Śródmiejscy policjanci zatrzymali sprawców kilku kradzieży z włamaniem
Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali sprawców kilku kradzieży oraz włamań. Ich łupem padły między innymi elektronarzędzia, telefony komórkowe, a także hulajnogi elektryczne. Łączna wartość strat wynosi ponad 29 tysięcy złotych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
Przekroczyli prędkość, stracili prawa jazdy
Jeden kierował motocyklem, druga autem i szarżowali w terenie zabudowanym. Już stracili uprawnienia do kierowania i zostali ukarani mandatami oraz punktami.
KPP Radziejów -
Poszukiwani zatrzymani przez radziejowskich policjantów
W minionym tygodniu mundurowi zatrzymali pięć osób, które unikały odsiadki. Najdłużej posiedzi 32-latek, który został skazany za kierowanie po alkoholu.
KPP Radziejów -
Włocławscy policjanci uczestniczyli w seminarium „Pokonać falę hejtu”
III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej we Włocławku zorganizowało seminarium „Pokonać falę hejtu”, w którym udział wzięli przedstawiciele włocławskich służb mundurowych i instytucji. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć policjantów z komendy miejskiej.
KMP Włocławek -
„Wiosna na sportowo” we włocławskiej komendzie
Policjanci razem z pracownikami Komendy Miejskiej Policji we Włocławku uczestniczyli w charytatywnej akcji zorganizowanej przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach.
KMP Włocławek -
W tucholskiej jednostce rozmawiano o bezpieczeństwie nad wodą
W Komendzie Powiatowej Policji w Tucholi odbyło się spotkanie na temat bezpieczeństwa nad wodą. O spokojnym wypoczynku nad akwenami rozmawiali przedstawiciele lokalnych władz, instytucji oraz służb ratowniczych.
KPP Tuchola -
Policjanci z Fordonu pomogli zatroskanej mamie w dotarciu z dzieckiem do szpitala
Policjanci z fordońskiego komisariatu zapewnili pilotaż do szpitala dziecięcego kobiecie, która wiozła krwawiące dziecko. Dzięki pomocy funkcjonariuszy szybko trafiło ono pod opiekę specjalistów. Być w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie jak najbardziej wpisuje się w tę historię, która dzięki zdecydowanej postawie patrolu zakończyła się szczęśliwie.
KMP Bydgoszcz -
„100 lat w biegu – kobiety w Policji 1925–2025” – wyjątkowe wydarzenie w bydgoskim Myślęcinku
Policjantki i pracownice kujawsko-pomorskiego garnizonu licznie stawiły się na starcie biegu pod hasłem „100 lat w biegu – kobiety w Policji 1925–2025”, upamiętniającego setną właśnie rocznicę obecności kobiet w szeregach polskiej Policji. Uczestniczki musiały pokonać 5 kilometrów trudnej, ale niezwykle malowniczej trasy biegnącej przez bydgoski Myślęcinek. Inicjatorem tego niezwykłego przedsięwzięcia były związki zawodowe, zarówno policjantów, jak i pracowników cywilnych Policji.
KWP w Bydgoszczy -
STOP AGRESJI DROGOWEJ! Kolejny "pirat drogowy" ukarany mandatem karnym
Kierowca Mini Coopera postanowił być szybszy od innych uczestników ruchu drogowego i zastosował niedozwolony manewr. Aby nie stać w korku na skrzyżowaniu z pasa jazdy do skrętu w lewo pojechał na wprost. Jego zachowanie zarejestrował inny kierowca i przesłał na skrzynkę „STOP AGRESJI DROGOWEJ”.
-
Kolejny sukces bydgoskich policjantów. Przejęli ponad 5 kilogramów narkotyków
Po raz kolejny policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Tym razem ponad 5 kilogramów o czarnorynkowej wartości około 300 tysięcy złotych. Właściciel zabronionych środków trafił tymczasowo za kraty na najbliższe trzy miesiące.
KMP Bydgoszcz -
Zapadł wyrok w trybie przyspieszonym - bezwzględne więzienie dla pijanego motorowerzysty
Funkcjonariusze zatrzymali kierującego, który świadomie złamał przepisy prawa. 46-latek poruszał się motorowerem, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na domiar złego był pijany. Mężczyzna w trybie przyspieszonym został doprowadzony przed oblicze sądu. Złamanie zakazu będzie go słono kosztowało, bo ten zadecydował, że najbliższe cztery miesiące świat oglądać będzie zza krat.
KMP Grudziądz -
Sprawca kradzieży, po publikacji wizerunku sam zgłosił się do komendy policji
Policjanci z komendy w Świeciu znają już tożsamość mężczyzny podejrzewanego o przywłaszczenie gotówki oraz karty płatniczej pozostawionej przez poprzedniego użytkownika bankomatu. Kryminalni podjęli decyzję o publikacji zdjęcia i nagrania na stronie internetowej. Okazało się, że sprawca także zobaczył swój wizerunek w mediach i sam zgłosił się do komendy policji.
-
Bydgoscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem zlotu motocyklistów "SUPER RALLY 2025"
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy dbają o bezpieczeństwo miłośników motocykli, uczestniczących w zlocie "SUPER RALLY 2025". Każdego dnia mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia.
KMP Bydgoszcz -
Wspólne działania z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej
Policjanci z Mogilna pełnili służbę wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej. Ich praca ukierunkowana była na kontrolę transportu drogowego objętego ustawą o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów.
-
Policjanci szkolili się na stadionie
Na szczęście to tylko rutynowe szkolenie. Blisko 100 policjantów z Nieetatowych Pododdziałów Policji doskonaliło swe umiejętności w działaniach pododdziału zwartego na terenie stadionu OSiR we Włocławku.
KMP Włocławek -
Policjant, w czasie wolnym od służby, uniemożliwił jazdę kompletnie pijanej kierującej
Brodnicki policjant, w czasie wolnym od służby, zatrzymał sprawczynię kolizji. 34-letnia kobieta miała w organizmie blisko 3,3 promila alkoholu. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Brodnica -
Niecodzienna interwencja policjantów z Bydgoszczy
Hasło „Pomagamy i Chronimy” przyświeca policjantom z Bydgoszczy każdego dnia podczas wykonywania obowiązków służbowych. Również tych niecodziennych, takich jak dzisiejszego poranka. Funkcjonariusze z Błonia zadbali, by łoś, który wszedł do miasta i spacerował w rejonie ronda Grunwaldzkiego, bezpiecznie mógł wrócić do lasu, a tym samym, by jego przemieszczanie nie spowodowało zagrożenia w ruchu drogowym.
KMP Bydgoszcz -
Eliminacje wojewódzkie do ogólnopolskich zawodów „Patrol Roku 2025” rozstrzygnięte
We wtorek (3.06.2025 r.) odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXIX finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2025”. Najlepsza okazała się załoga z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu w składzie: st. sierż. Radosław Drapiewski i st. post. Mateusz Romanowski. Gratulujemy!
KWP w Bydgoszczy -
Poszukiwany 28-latek z nielegalnymi substancjami
Wywiadowcy z toruńskiej komendy zatrzymali 28-latka, który ukrywał się przed organami ścigania. Mężczyzna był poszukiwany za posiadanie narkotyków. Dodatkowo policjanci znaleźli przy nim oraz w użytkowanym aucie zakazane substancje. Podejrzany usłyszał już kolejny zarzut, który może wydłużyć jego pobyt "za kratami".
KMP Toruń -
Włamywacz zatrzymany dzień po zgłoszeniu
Kryminalni z Rypina zatrzymali włamywacza i częściowo odzyskali skradzione mienie już dzień po zgłoszeniu. Podejrzanym okazał się 34-latek z powiatu rypińskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. Grozi mu do 10 lat więzienia.
KPP Rypin -
Policjanci uczestniczyli w Dniu Dziecka w Więcborku
Pokazy sprzętu policyjnego, radiowozów, tresury psów służbowych, konkursy z nagrodami, gry i zabawy to atrakcje, które towarzyszyły zorganizowanemu festynowi z okazji Dnia Dziecka w Więcborku, powiat sępoleński. Zainteresowanych policyjną służbą nie brakowało.
KPP Sępólno Kraj. -
Śródmiejscy profilaktycy na Festynie Rodzinnym ,,Bądźmy Razem" w Myślęcinku
Funkcjonariusze z Ogniwa Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście uczestniczyli w XV Edycji Festynu Rodzinnego „Bądźmy Razem", zorganizowanego przez Caritas Diecezji Bydgoskiej z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Matki. Ta impreza plenerowa, która odbyła się na terenie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku oferowała wiele ciekawych przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, sportowym i ekologicznym.
KMP Bydgoszcz -
Promowali zawód policjanta podczas pikniku w Radziejowie
Radziejowscy policjanci, włączyli się w obchody Dnia Dziecka. Byli kontrterroryści, mundurowi z oddziału prewencji i ruchu drogowego, zachęcający do służby w Policji.
KPP Radziejów -
Policjanci eskortowali rodzącą kobietę do szpitala
Policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego z nakielskiej komendy pilotowali rodzącą kobietę do szpitala. Dzięki sprawnemu działaniu funkcjonariuszy przyszła mama bezpiecznie i na czas została przekazana pracownikom placówki medycznej.
KPP Nakło nad Notecią -
Policjanci urozmaicili rodzinne spotkania, by promować swój zawód
Mundurowi uczestniczyli w ostatnim tygodniu w licznych dniach dziecka, sportu i piknikach rodzinnych, by każdy mógł poczuć się, jak policjant za kierownicą radiowozu i zobaczyć, jakie tajniki kryje niebieska formacja. Funkcjonariusze przygotowali liczne atrakcje. Chętnych na poznanie bliżej zawodu policjanta nie brakowało.
KPP Lipno -
Przekroczył prędkość na niesprawnej hulajnodze
O 35 km/h za szybko jechał kierujący hulajnogą elektryczną. Do kontroli zatrzymali go funkcjonariusze grupy SPEED. Ich uwagę przykuł nieprawidłowy stan techniczny pojazdu, na którym zamontowane było zabronione przepisami siedzenie. Mężczyzna został ukarany mandatami karnymi.
KMP Grudziądz -
Odpowie za usiłowanie zabójstwa, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie
Najbliższe trzy miesiące spędzi tymczasowo w areszcie obywatel Mołdawii, który odpowie za usiłowanie zabójstwa i uszkodzenie ciała 47-latka. Mężczyzna zaatakował go i ugodził trzykrotnie nożem. Całe zdarzenie ma swój początek tuż po tym, jak poszkodowany stanął w obronie kobiety w sklepie. Jego dane oraz miejsce pobytu ustalił policjant z bydgoskiego Śródmieścia w czasie wolnym od służby.
KMP Bydgoszcz -
Dzielnicowi znakowali rowery i promowali akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”
Mł. asp. Radosław Madeja oraz mł. asp. Patryk Wróblewski przeprowadzili spotkanie dla mieszkańców miasta, podczas którego znakowali rowery i promowali akcję informacyjno-edukacyjną „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Jej głównym celem jest propagowanie bezpiecznych zachowań użytkowników jednośladów.
KPP Świecie -
„V bieg po zdrowie” dla Angeliki Saganowskiej, przy wsparciu policjantów z komisariatu w Koronowie
Na terenie Zespołu Szkół w Karolewie powstała inicjatywa stworzenia jak najciekawszego miejsca dla najmłodszych oraz ich rodzin. Głównym celem było zebranie funduszy na wsparcie niepełnosprawnej Angeliki Saganowskiej z Dobrcza. Do akcji włączyli się również koronowscy policjanci.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci wzięli udział w pikniku profilaktycznym
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy PGW Wody Polskie zorganizował piknik, do udziału w którym, zostali zaproszeni policjanci. Atrakcje przygotowane przez mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.
KWP w Bydgoszczy -
„Kręcimy Bezpieczeństwo” w powiecie chełmińskim
2 czerwca nad jeziorem Starogrodzkim w Chełmnie odbyła się akcja promująca bezpieczeństwo, skierowana do uczniów szkół powiatu chełmińskiego z okazji Dnia Dziecka. Dzieci miały możliwość zobaczyć z bliska sprzęt służb ratowniczych, wojska i Policji. Organizatorami akcji była Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie.
KPP Chełmno -
„Trzeźwy poranek” i „Trzeźwa autostrada" na Kujawach i Pomorzu
Policjanci przeprowadzili dzisiejszego ranka wzmożone kontrole trzeźwości kierowców podróżujących po kujawsko-pomorskich drogach. Podczas działań „Trzeźwy poranek” i „Trzeźwa autostrada” mundurowi skontrolowali 13 483 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ujawniając 38 „na podwójnym gazie”, w tym 13!! na autostradzie A1.
KWP w Bydgoszczy -
Bydgoscy policjanci odzyskali kampera skradzionego na terenie Niemiec i zatrzymali 45-letniego pasera
Informacje przekazane przez funkcjonariuszy z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku oraz szybka reakcja na ten sygnał bydgoskich policjantów ruchu drogowego skutkowały zatrzymaniem obywatela Litwy kierującego skradzionym, na terenie Niemiec, kamperem marki Fiat Capron. Auto, o wartości ponad 200 tysięcy złotych, zostało odzyskane, a 45-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi tymczasowo w areszcie.
KMP Bydgoszcz -
Kierujący bez uprawnień zatrzymany po pościgu
Zatrzymaniem mężczyzny bez uprawnień do kierowania zakończył się pościg ulicami Szubina. 18-latek, nie zatrzymując się do kontroli drogowej, popełnił przestępstwo z art. 178b kodeksu karnego. Jego zachowanie oceni sąd. Grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Nakło nad Notecią -
„Wiosna na sportowo” z funkcjonariuszami i pracownikami grudziądzkiej policji
Policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu wzięli udział w akcji charytatywnej „Wiosna na sportowo”, zorganizowanej przez Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach.
KMP Grudziądz -
Kruszwiccy policjanci zatrzymali mężczyznę z narkotykami i zakazanymi sadzonkami
Policjanci kolejny już raz przejęli znaczne ilości zabronionych środków i zatrzymali mieszkańca, tym razem Kruszwicy. W jego mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3 kg różnych substancji oraz 35 sztuk sadzonek, z których otrzymuje się marihuanę. 24-letni kruszwiczanin odpowie za posiadanie narkotyków. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
KPP Inowrocław -
Z dziećmi o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy na zaproszenie Rady Sołeckiej w Trzcińcu uczestniczyli w festynie z okazji Dnia Dziecka. W świątecznym nastroju, młodzi uczestnicy pikniku, chętnie rozmawiali z policjantami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
KWP w Bydgoszczy -
Mecz piłkarski połączony z profilaktyką wakacyjną z okazji DNIA DZIECKA
Włocławscy policjanci spotkali się z dziećmi drużyny Strikas Włocławek, aby rozegrać z nimi towarzyski mecz piłki nożnej z okazji DNIA DZIECKA. Spotkanie było też dobrą okazją do promowania bezpiecznych zachowań przed zbliżającymi się wakacjami.
KMP Włocławek -
Policjanci uczestniczyli w obchodach Dnia Dziecka
Miejscowi stróże prawa uczestniczyli w piknikach z okazji Dnia Dziecka. Funkcjonariusze przygotowali dla dzieci przeróżne atrakcje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, również wśród dorosłych. Podczas tych wydarzeń można było także oznakować rowery.
KPP Tuchola -
W lipnowskiej komendzie odbyły się kolejne szkolenia dla służb medycznych
Policjanci, na podstawie porozumienia między Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwem Zdrowia, przeprowadzili w lipnowskiej jednostce szkolenia w obszarze samoobrony dla personelu medycznego. Program realizowany jest zgodnie z wytycznymi KGP i skupia się na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa medyków poprzez zwiększenie ich świadomości oraz zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie ochrony przed agresywnymi zachowaniami pacjentów.
KPP Lipno -
Dzień Dziecka z Bankiem PKO BP
Policjanci z Wąbrzeźna wzięli udział w festynie dla dzieci organizowanym przez lokalną placówkę banku PKO BP. Wspólnie ze strażakami zapewnili dzieciom pełen wachlarz rozrywki i możliwości poznania sprzętu, którym posługują się na co dzień.
KPP Wąbrzeźno -
Toruńscy policjanci na festynie rodzinnym
Mundurowi z toruńskiej komendy włączyli się w świętowanie Dnia Dziecka w Wielkiej Nieszawce, gdzie zorganizowano festyn rodzinny. Wśród licznych atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych, dużym zainteresowaniem cieszyli się funkcjonariusze. Uczestnicy mogli obejrzeć z bliska policyjny motocykl, zostawić swoje odciski palców, posłuchać o bezpieczeństwie na drodze i codziennej służbie stróżów prawa.
KMP Toruń -
Dzień Dziecka w Dębiankach w powiecie radziejowskim
Organizatorzy tego pikniku zadbali o to, aby uczestnicy się nie nudzili. Była prezentacja sprzętu policyjnego i strażackiego, zjeżdżalnie, tory przeszkód, lody, popcorny i inne słodkości oraz wojskowa grochówka. Pogoda dopisała, więc zabawa była przednia.
-
Rypińscy policjanci z wizytą w szkole w Nadrożu
Policjanci z Rypina odwiedzili uczniów w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu. Była to okazja dla funkcjonariuszy do opowiedzenia o służbie w policji. Takie spotkania mogą być inspiracją dla młodych osób do podjęcia decyzji o swojej przyszłości.
-
Zwolnij - Niebezpieczny punkt !
Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA będącą operatorem komunikatora Yanosik, począwszy od 1 czerwca do końca września 2025 r., będzie prowadziło akcję informacyjno-edukacyjną pn. Zwolnij – niebezpieczny punkt!
KGP -
Policjanci przejęli 50 kilogramów i zatrzymali handlarzy
Policjanci z Chełmna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków. Decyzją sądu, podejrzani pozostaną w areszcie przez trzy miesiące. Policjanci przejęli około 50 kilogramów narkotyków.
KPP Chełmno
