Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Z uczniami o przepisach jazdy na hulajnogach różnego typu
W Szkole Podstawowej w Pakości policjanci przeprowadzili zajęcia dotyczące poruszania się po drogach hulajnogami. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.
KPP Inowrocław -
Wizyta policjantów w Szkole Podstawowej w Grucie
Policjanci z Posterunku Policji w Grucie prowadzą działania profilaktyczne związane z szeroko pojętą edukacją dzieci. Tym razem spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Grucie, gdzie rozmawiali o odpowiedzialności karnej nieletnich i bezpieczeństwie na drodze.
KMP Grudziądz -
Profilaktycy z bydgoskiego Szwederowa z wizytą u dzieci w Przedszkolu „Miś”
Policjanci z bydgoskiego Szwederowa odwiedzili dzieci z przedszkola „Miś” w Bydgoszczy. Zajęcia w formie praktycznej przyczyniły się do poszerzenia wiedzy uczestników z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
KMP Bydgoszcz -
PIKNIK POLICYJNY – DRZWI OTWARTE
Fundusze Europejskie wspierają bezpieczeństwo – zobacz, jak działa kujawsko-pomorska Policja!!!
KWP w Bydgoszczy -
Tymczasowy areszt za usiłowanie zabójstwa
Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 24-latek z Bydgoszczy, który jest podejrzany o kilkukrotne dźgnięcie nożem swojego znajomego oraz jego matkę. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
3 miesiące aresztu dla sprawcy postrzelenia
Na 3 miesiące tymczasowo do aresztu trafił 46-latek, który odpowie za narażenie na utratę życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu 38-letniego bydgoszczanina. Czeka go sprawa w Sądzie. Grozi mu kara do 20 lat pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
Radziejowscy policjanci uratowali chłopca ze stawu
10-latek siedział na fontannie, na środku stawu. Mokrego, zmarzniętego i wystraszonego policjanci bezpiecznie sprowadzili na brzeg.
KPP Radziejów -
Patrole motocyklowe w Wąbrzeźnie
Wraz z nadejściem wiosny, na drogach obserwujemy wzmożony ruch jednośladów. Niestety bardzo często jesteśmy przy tym świadkami brawury i lekkomyślności motocyklistów. W ramach działań "Świadomy i bezpieczny motocyklista" oraz "Jednośladem bezpiecznie do celu" na drogach miasta i powiatu wąbrzeskiego służbę pełnią patrole motocyklowe.
KPP Wąbrzeźno -
Nagrody w konkursie literackim wręczone
Policjanci z lipnowskiej komendy byli jednym z organizatorów konkursu literackiego na napisanie wiersza poświęconego pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej. Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów 85 rocznicy tego wydarzenia. We wtorek, w kikolskiej świetlicy laureaci odebrali nagrody i wyróżnienia oraz odczytali swoje utwory. W spotkaniu uczestniczył Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lipnie mł. insp. Krzysztof Rakowski.
KPP Lipno -
20-latek przekroczył prędkość i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, który zlekceważył sądowy zakaz. Policyjna kontrola wykazała, że 20-latek wsiadł za kierownicę mimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów obowiązującego do czerwca 2025 roku.
KMP Włocławek -
Z blisko 3 promilami podróżowała po drodze publicznej
Kolejny nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany przez policjantów. Tym razem za kierownicę wsiadła pijana 48-latka, która miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Grozi jej więzienie, utrata prawa jazdy i wysoka kara finansowa.
KPP Rypin -
Przemoc rówieśnicza to nie zabawa, reagujmy zanim będzie za późno
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu apelują: przemoc wśród dzieci i młodzieży to poważny problem społeczny, który wymaga natychmiastowej reakcji. Nie ma zgody na agresję, zarówno w sieci, jak i w codziennym życiu. Bardzo niebezpieczne są zachowania o charakterze pseudokibicowskim. Na nie policjanci reagują z całą stanowczością, a sprawy te trafiają zawsze do sądu.
KMP Toruń -
Brawurowa jazda i wyprzedzanie „na trzeciego”. O mały włos, a doszłoby do tragedii
Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierujący samochodem marki Audi, którego nagrała kamera zamontowana na kasku motocyklisty. Kierujący wyprzedzał na „trzeciego”, zmuszając motocyklistę do gwałtownego manewru celem uniknięcia zderzenia. Tylko dzięki szybkiej i prawidłowej reakcji kierującego jednośladem, nie doszło do zderzenia pojazdów.
KWP w Bydgoszczy -
Policjantka na spotkaniu z Seniorami
Policjantka z rypińskiej komendy spotkała się z członkami Dobrzyńskiego Uniwersytetu Ludowego w Rypinie. Podczas spotkania mówiono o nowych metodach oszustów, a także bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
KPP Rypin -
Patrole także na quadach
Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy coraz częściej będą widziani, w trakcie patroli, także na quadach. Pogoda na to pozwala, a tereny, które patrolują nadają się do tego typu zadania niemalże idealnie. Ich zadanie to głównie czuwanie nad bezpieczeństwem tych, którzy jako miejsce wypoczynku wybrali zielone tereny zarówno w Bydgoszczy, jaki okolicy miasta.
OPP w Bydgszczy -
Kierowca z promilami miał zawieźć autokarem dzieci na wycieczkę
Policjanci ruchu drogowego z mogileńskiej komendy sprawdzili stan trzeźwości kierowcy autokaru, który miał zawieźć dzieci na wycieczkę do Łodzi. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu.
KPP Mogilno -
Przedszkolaki z wizytą u włocławskich policjantów
Przedszkolaki z „CHATKI PUCHATKA” odwiedziły wraz ze swoimi opiekunkami włocławską komendę policji. Dzieci miały okazję poznać „od kuchni” pracę funkcjonariuszy oraz zobaczyć z bliska sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.
KMP Włocławek -
„Wiosna na sportowo”
Zachęcamy wszystkich do włączenia się w wirtualną akcję charytatywną „Wiosna na sportowo”. Aby wziąć udział w akcji, należy w terminie od 12 maja do 15 czerwca br. pokonać dowolny dystans przez minimum 30 minut, rejestrując się wcześniej online pod adresem zapisyonline.pl.
KGP -
O bezpieczeństwie na drodze z dziećmi i rodzicami
Policjanci z Wąbrzeźna prowadzą działania w szkołach w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poza pogadankami z uczniami, zorganizowano również spotkanie z rodzicami, aby mieli świadomość ich odpowiedzialności za dzieci poruszające się między innymi na hulajnogach elektrycznych.
KPP Wąbrzeźno -
Służby kursantów ze Szkoły Policji w Pile na terenie Bydgoszczy
W tym tygodniu kursanci ze Szkoły Policji w Pile rozpoczynają swoje pierwsze służby wraz z doświadczonymi kolegami z bydgoskich jednostek. Jest to okazja do zdobycia wiedzy i umiejętności potrzebnych w codziennej pracy funkcjonariuszy.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci ze Świecia wzięli udział w pikniku charytatywnym dla Kingi
Policjanci z komendy w Świeciu zawsze chętnie włączają się w charytatywne działania, zwłaszcza dotyczące pomocy drugiemu człowiekowi. Mundurowi odpowiedzieli na zaproszenie i aktywnie wzięli udział w pikniku zorganizowanym dla 17-letniej Kingi Szklanowskiej.
KPP Świecie -
Podejrzewany o postrzelenie 38-latka w rękach bydgoskich policjantów
Policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do zranienia 38-latka na bydgoskim Szwederowie. W tej sprawie zatrzymana została jedna osoba. Trwają czynności celem ustalenia motywu działania sprawcy.
KMP Bydgoszcz -
Resuscytacja podczas powrotu z interwencji
Policjanci ze Śródmieścia, wracający w czasie „majówki” z interwencji, natknęli się na niebezpieczną sytuację. Dwaj przypadkowi przechodnie próbowali przywrócić krążenie leżącej na chodniku kobiecie. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli na pomoc. Dzięki profesjonalizmowi i ogromnemu zaangażowaniu wszystkich, którzy ratowali 54-latkę odzyskała ona funkcje życiowe i w porę trafiła do szpitala, gdzie przeszła ratujący życie zabieg.
KMP Toruń -
„Jednośladem bezpiecznie do celu” w „Rozmowie Dnia" w Radiu PiK
W ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” podkom. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy wziął udział w programie „Rozmowa dnia” w Radiu PiK. Audycja poświęcona była bezpieczeństwu kierujących jednośladami, głównie rowerzystów, motocyklistów oraz osób korzystających z hulajnóg elektrycznych.
KWP w Bydgoszczy -
Dzielnicowy z inowrocławskiej Policji asp. Marcin Kasiorek oddał szpik
Jest policjantem od 17 lat. Gdy został dzielnicowym, a to już 8 lat, pomaganie stało się czymś, co lubi robić. Gdy dowiedział się o DKMS zainteresował się tą formą pomocy. Sama rejestracja to tak niewiele, by pomóc innej osobie. Gdy przyszedł czas na oddanie szpiku, stawił się w wyznaczonej klinice natychmiast.
KPP Inowrocław -
W ramach akcji "Jednośladem bezpiecznie do celu" policjanci przekazali kamizelki uczestnikom rajdu rowerowego
W miniony weekend odbył się „Rajd Rowerowy z Biało Czerwoną”, który był pierwszą w tym roku imprezą skierowaną do miłośników jednośladów. Jak co roku nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci ruchu drogowego. W ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu” przekazywali uczestnikom imprezy kamizelki odblaskowe.
KPP Aleksandrów -
Sezon rowerowy w pełni, więc policjanci znakują rowery
Ostatnie znakowanie funkcjonariusze przeprowadzili w weekend w Radziejowie. Wszystko po to, by zabezpieczyć sprzęt przed złodziejami.
KPP Radziejów -
Ponad 1,2 kilograma narkotyków przejętych przez bydgoskich policjantów
Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, zabezpieczyli ponad 1,2 kilograma narkotyków i zatrzymali mężczyznę, który odpowie za ich posiadanie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
Podsumowanie akcji „Bezpieczny rowerzysta” na drogach Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego
Bydgoscy policjanci przeprowadzili akcję „Bezpieczny rowerzysta”, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa osób poruszających się jednośladami na terenie Bydgoszczy i powiatu. Rowerzyści to coraz liczniejsza grupa stanowiąca ważną część ruchu drogowego, a ich bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem.
KMP Bydgoszcz -
Eliminacje wojewódzkie do X Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy za nami.
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyły się eliminacje wojewódzkie do X Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W zmaganiach wzięły udział zespoły z każdej jednostki miejskiej i powiatowej kujawsko-pomorskiego garnizonu. Najlepszymi okazali się policjanci z Grudziądza.
KWP w Bydgoszczy -
Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na strzeżonym przejeździe kolejowym w Aleksandrowie. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca mercedesa.
KPP Aleksandrów -
Podsumowanie długiego weekendu na kujawsko-pomorskich drogach
Za nami długi majowy weekend. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali kujawsko-pomorscy policjanci. Od 30 kwietnia do 4 maja funkcjonariusze zatrzymali 107 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pojazdów będąc pod wpływem alkoholu. W tym czasie na terenie naszego województwa doszło do 12 wypadków, w których zginęła jedna osoba, a 16 zostało rannych.
KWP w Bydgoszczy -
Podczas „majówki” policjanci czuwali również na wodzie
Wydłużony weekend był czasem na turystykę i rekreację w plenerze. Wiele osób wypoczywało nad jeziorem Gopło, powiat inowrocławski.
KPP Inowrocław -
Policjanci przeprowadzili powiatowy konkurs BRD
W ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”, w Szkole Podstawowej w Zbrachlinie odbyły się eliminacje powiatowe do Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział drużyny ze szkół podstawowych z naszego powiatu. Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz profilaktyk brali udział w realizacji tych przedsięwzięć.
KPP Aleksandrów -
Ostatni dzień przedłużonego majowego weekendu. Zaplanujmy bezpieczny powrót!
Niedziela to czas powrotów, w związku z tym na drogach może być spory ruch, a niekiedy utrudnienia czy spowolnienie wynikające ze zwiększonej ilości samochodów. Działania policjantów na drogach w związku z „majówką” trwają nieprzerwanie od środy. Apelujemy o rozwagę za kierownicą.
-
Egzamin na kartę rowerową pod czujnym okiem policjantów
Funkcjonariusze Posterunku Policji w Niemczu odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku. Na zaproszenie dyrekcji szkoły uczestniczyli w przeprowadzanym egzaminie na kartę rowerową na terenie miasteczka ruchu drogowego.
KMP Bydgoszcz -
„Świadomy i Bezpieczny Motocyklista” z policjantami ze Świecia
Kampania profilaktyczno-edukacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy pod nazwą „Świadomy i bezpieczny Motocyklista” w powiecie świeckim rozchodzi się szerokim echem. Policjanci propagują zasady ruchu drogowego wśród miłośników jednośladów i wręczają im szelki odblaskowe.
KPP Świecie -
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w kujawsko-pomorskiem
3 maja to rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To wyjątkowy dzień dla Polek i Polaków. W obchodach tej rocznicy na Starym Rynku w Bydgoszczy wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.
KWP w Bydgoszczy -
Obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
Każdego roku świętujemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Oficjalne uroczystości odbyły się w piątek na Starym Rynku w Bydgoszczy. Jak co roku, w obchodach wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy.
KWP w Bydgoszczy -
Jechał do pracy, a trafił do więzienia
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zatrzymali kolejnego już w tym roku poszukiwanego mężczyznę. Tym razem do zakładu karnego trafił 23-latek z powiatu świeckiego, który był poszukiwany na podstawie listu gończego. W zakładzie karnym spędzi najbliższych kilka miesięcy.
KPP Świecie -
Kruszwiccy policjanci znakowali rowery
W minioną środę mieszkańcy Kruszwicy mieli okazję do oznakowania swojego roweru. Policjanci czekali za cyklistami, ci dopisali. Chcesz oznakować swój rower? Zapoznaj się z harmonogramem takich znakowań!
KPP Inowrocław -
Uciekał przed policjantami, nie uniknie odpowiedzialności karnej
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 21-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna chciał uniknąć konsekwencji, ponieważ w lipcu 2024 roku Starosta Żniński wydał wobec niego decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.
KPP Żnin -
„Majówka” trwa, a kujawsko-pomorscy policjanci zatrzymali już 48 pijanych kierowców
Nad bezpieczeństwem podróżujących w czasie „majówki” czuwają policjanci z ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę za kierownicą!
-
Policjanci bydgoskiego ruchu drogowego zabezpieczali rozpoczęcie sezonu motocyklowego
Policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podczas XXVI Bydgoskiego Otwarcia Sezonu Motocyklowego. Przejazd ulicami naszego miasta zakończył się w Myślęcinku. Udział mundurowych wpisuje się w ogólnopolską akcję „Jednośladem bezpiecznie do celu”.
KMP Bydgoszcz -
Sezon motocyklowy i lotniczy zabezpieczony przez policjantów z włocławskiej komendy
Policjanci z Włocławka i Bydgoszczy prowadzili działania na lotnisku w Kruszynie jak i w okolicach, zapewniające bezpieczne przemieszczanie się na drogach w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Zabezpieczali również przejazd jednośladów rozpoczynających sezon motocyklowy, której trasa przebiegała ulicami Włocławka.
KMP Włocławek -
„Jednośladem bezpiecznie do celu” podczas finału powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju BRD w Świeciu
Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeciu policjanci ruchu drogowego przeprowadzili finał etapu powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody te były też doskonałą okazją, by w związku z akcją „Jednośladem bezpiecznie do celu” porozmawiać z uczestnikami o ich bezpieczeństwie.
KPP Świecie -
Cyberprzemoc i hejt w Internecie
Świat wirtualny kusi swoimi możliwościami, pozwala na szybkie i sprawne zaspokajanie wielu potrzeb. Niestety niesie jednocześnie wiele zagrożeń, szczególnie dla najmłodszych użytkowników Internetu, narażając ich na styczność z hejtem i innymi formami cyberprzemocy.
KPP Mogilno -
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w powiecie toruńskim
W Szkole Podstawowej w Górsku odbył się powiatowy etap Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z różnych szkół powiatu toruńskiego, którzy sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu przepisów drogowych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali policjanci z toruńskiej komendy.
KMP Toruń -
Jednośladem bezpiecznie do celu - oto kilka cennych rad, aby tak było
Od pierwszego kwietnia tego roku kujawsko–pomorscy policjanci prowadzą akcję pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Wiosenna pogoda zachęca miłośników jednośladów do wycieczek. Orócz rowerów na drogi wyruszają często hulajnogi elektryczne. Nie wszyscy jednak wykazują się znajomością przepisów drogowych. Apelujemy o rozsądek i rozwagę
KWP w Bydgoszczy -
Przedszkolaki z Gródka odwiedziły policjantów ze Świecia
Przedszkolaki z Gródka, już z samego rana, odwiedziły policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu. W trakcie spotkania najmłodsi mieli okazję porozmawiać z mundurowymi o bezpieczeństwie i przy okazji zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy.
KPP Świecie
