Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci pilotowali do szpitala ojca z poparzonym 2-latkiem
Policjanci z Aleksandrowa od razu zareagowali na prośbę zdenerwowanego ojca. Jego syn doznał poparzeń rąk, a czas był na wagę złota. Funkcjonariusze pilotowali samochód mężczyzny do szpitala. Dzięki szybkiej reakcji dziecko szybko trafiło pod opiekę lekarzy.
KPP Aleksandrów -
19-latka z narkotykami namierzył dzielnicowy
Dzielnicowy z gminy Skrwilno namierzył 19-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Młody mężczyzna posiadał 100 gramów zakazanych substancji. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Grozi mu do 10 lat więzienia.
KPP Rypin -
Dyżurny Komisariatu Policji w Chełmży ugasił płonące auto
Bycie policjantem to ciągła gotowość do niesienia pomocy, nawet w zaskakujących i niecodziennych sytuacjach. Przekonał się o tym starszy aspirat Damian Domański, dyżurny Komisariatu Policji w Chełmży, który w sobotę otrzymał informację o płonącym aucie w pobliżu jednostki.
KMP Toruń -
Czy mieszkaniec Chełmna poszukiwał skarbów legalnie? Postępowanie to ustali
Poszukiwanie skarbów, to zapewne wielka przygoda i pasja. Wszystko jest dobrze wówczas, gdy poszukiwacz posiada wymagane zgody i robi to w sposób legalny. Niestety zdarza się, że poszukując cennych przedmiotów, z wykorzystywaniem profesjonalnego sprzętu, łamiemy przepisy ustawy o ochronie zabytków. Działania policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy tym razem dotyczyły sprawy zabytków archeologicznych.
KWP w Bydgoszczy -
Szkolenie Nieetatowego Pododdziału Policji
I Kompania Nieetatowego Pododdziału Policji (NPP) z KMP w Bydgoszczy wzięła udział w ćwiczeniach, które odbyły się na terenie jednego z miejscowych stadionów. Celem szkolenia było przypomnienie policjantom zasad działania w pododdziałach zwartych oraz doskonalenie ich umiejętności w zakresie pracy ze sprzętem specjalistycznym.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci z Koronowa dołączyli do akcji sadzenia drzew
Funkcjonariusze z koronowskiego komisariatu z Komendantem podinsp. Marcinem Karwatem na czele, wzorem lat ubiegłych, wzięli udział w wiosennej akcji sadzenia drzew. Wkopywali dęby na terenach lasów w Leśnictwie Krówka wspólnie z pracownikami Lasów Państwowych z Nadleśnictwa Różanna oraz przedstawicielami służb, oświaty i samorządów z terenu administrowania nadleśnictwa.
KMP Bydgoszcz -
Tymczasowy areszt dla 31-latka
Na trzy miesiące do aresztu trafił zatrzymany 31-latek. W miejscu zamieszkania kryminalni ujawnili narkotyki, tytoń oraz e-papierosy.
KPP Inowrocław -
Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy
Wzorowy obywatel odebrał kluczyki pijanemu kierowcy i wezwał służby. 18-latek miał ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, konsekwencje finansowe i długotrwała utrata prawa jazdy.
KPP Sępólno Kraj. -
Bydgoscy policjanci dbali o bezpieczeństwo uczestników XXIV Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci
Wczoraj w bydgoskim Fordonie, w godzinach 16:00-18:00 oraz 20:00-22:00, przy pomniku upamiętniającym ofiary mordu mieszkańców, odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Policjanci dbali o ład i porządek podczas uroczystości, która, jak co roku, cieszyła się z dużym zainteresowaniem.
KMP Bydgoszcz -
Jechał bez wymaganych uprawnień, zlekceważył sygnały do zatrzymania, a do tego miał przykręcone tablice rejestracyjne od innego pojazdu
Od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniemu kierującemu pojazdem marki BMW 316. Mężczyzna jechał bez wymaganych uprawnień, zlekceważył sygnały do zatrzymania, a do tego przykręcił tablice rejestracyjne od innego pojazdu. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie.
KPP Mogilno -
Niecodzienni goście w Posterunku Policji w Laskowicach
Posterunek Policji w Laskowicach odwiedziły dzieci z 88 Próbnej Gromady Zuchowej „Rekinki” z Hufca ZHP Świecie-Powiat. Nasi goście mieli okazję poznać pracę policjantów oraz zajrzeć do wnętrza policyjnego radiowozu.
KPP Świecie -
Policjanci promowali zawód podczas pikniku na Rynku Nowomiejskim
Rynek Nowomiejski w Toruniu wypełnił się policyjnym sprzętem, mundurami i uśmiechami mieszkańców. Zorganizowany przez funkcjonariuszy piknik był doskonałą okazją do zaprezentowania tego, jak wygląda codzienna praca stróżów prawa i jak różnorodne możliwości daje służba w Policji. Wydarzenie przyciągnęło wielu uczestników, na których czekały liczne atrakcje.
KMP Toruń -
Policjanci odnaleźli mężczyznę w ostatniej chwili
Zawód policjanta to wyjątkowa profesja. Wymaga wiele poświęcenia, ale daje też ogromną satysfakcję, szczególnie w sytuacji kiedy ratuje się ludzkie życie. Wiedzą o tym doskonale policjanci z posterunku w Laskowicach, którzy w ostatniej chwili odnaleźli i powstrzymali mężczyznę chcącego odebrać sobie życie.
KPP Świecie -
Jechał ponad 200 km/h drogą S5 – policjanci przerwali niebezpieczną jazdę
Policjanci ruchu drogowego ze Świecia zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który jechał 203 km/h. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w kwocie 2500 złotych i 15 punktami karnymi. Policjanci przestrzegają przed "zbyt mocnym naciskaniem" na pedał gazu, ponieważ można w ten sposób stracić nie tylko pieniądze, ale i nawet życie.
KPP Świecie -
Policjanci debatowali z seniorami w Starym Kobrzyńcu
Policjanci spotkali się z seniorami z gminy Rogowo i podsumowali ubiegłoroczną debatę poświęconą ich bezpieczeństwu. Przy tej okazji omówili działania policji prowadzone na rzecz obywateli, a także rozmawiali na nurtujące ich tematy.
KPP Rypin -
W Komisariacie Policji w Nowem odbył się „Dzień Otwarty”
Policjanci z powiatu świeckiego zorganizowali w Komisariacie Policji w Nowem spotkanie adresowane do młodzieży miejscowego Zespołu Szkół oraz mieszkańców miasta. Wszystkie osoby planujące swoją drogę zawodową miały okazję przyjrzeć się pracy miejscowych funkcjonariuszy, a zainteresowani uzyskali szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom do służby oraz samego procesu rekrutacji.
KPP Świecie -
Kilkanaście ton „lewego” tytoniu przejęli policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami KAS
Ponad 13 ton liści tytoniu oraz krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli bydgoscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą i korupcyjną, wspólnie z funkcjonariuszami z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu. Do sprawy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieuiszczonych podatków akcyzowego i VAT wynoszą ponad 13,3 miliona złotych.
KMP Bydgoszcz -
Stanął przed sądem w trybie przyspieszonym
Inowrocławscy dzielnicowi zatrzymali kierowcę, który złamał prawo. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, ale go naruszył. Policjanci doprowadzili go do sądu, który w trybie przyspieszonym wydał wyrok.
KPP Inowrocław -
Podziękowania dla policjantów z Rubinkowa za skuteczną pomoc
Do Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo wpłynęły serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy, którzy udaremnili próbę wyłudzenia pieniędzy przez fałszywych "policjantów". Autorki listu doceniły profesjonalizm i zaangażowanie mundurowych. Dzięki ich pomocy, kobiety nie straciły dużej kwoty i pomimo stresującej sytuacji czuły się bezpieczne.
KMP Toruń -
"Toruński Głos Profilaktyki" z udziałem funkcjonariuszy
Pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty odbył się IV „Toruński Głos Profilaktyki” pod hasłem „Wybieram marzenia - nie uzależnienia”. Wydarzenie zorganizowane przez Szkołę Podstawową nr 17 w Toruniu zgromadziło przedstawicieli różnych środowisk, którzy wspólnie promowali świadome życie wolne od uzależnień. Wśród uczestników byli również policjanci z toruńskiej komendy, którzy aktywnie włączyli się w rozmowy i działania profilaktyczne.
KMP Toruń -
Policjanci na targach szkolnych
Grudziądzcy policjanci na stoisku promocyjnym III Liceum Ogólnokształcącego w ramach targów szkolnych promowali zawód policjanta oraz klasę mundurową o profilu policyjnym. Zwiedzający mogli zadać pytania na temat służby i obejrzeć sprzęt jaki policjanci używają na co dzień.
KMP Grudziądz -
Poszukiwani trafili za kraty
Sąd w Inowrocławiu polecił funkcjonariuszom poszukiwania i wydał stosowne nakazy za trojgiem skazanych z powiatu inowrocławskiego. Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego w ciągu kilku dni ustalili i zatrzymali ich. Wszyscy trafili już za kraty.
KPP Inowrocław -
Ewakuacja pacjentów z placówki medycznej – ćwiczenia służb
Centrum Diagnostyczno-Lecznicze we Włocławku przeprowadziło ewakuacje pacjentów i personelu, która odbyła się w związku z zaplanowanymi ćwiczeniami w których służby musiały zmierzyć się z podłożonym ładunkiem wybuchowym. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku wspólnie ze strażakami oraz służbą medyczną uczestniczyli w tych działaniach.
KMP Włocławek -
Dzień Otwarty w „Baczyńskim” z udziałem policjantów
Uczniowie Zespołu Szkół w nr 4 we Włocławku, gdzie funkcjonują klasy mundurowe o profilu policyjnym, zaprosili przedstawicieli włocławskiej komendy na Dni Otwarte. Spotkanie z młodzieżą ostatnich klas szkół podstawowych, zapoznających się z ofertą szkoły, było dobrą okazją do przybliżenia zawodu policjanta.
KMP Włocławek -
Skuteczne działania dzielnicowych z bydgoskiego Śródmieścia i zatrzymane osoby podejrzane o przywłaszczenie telefonu
Dzielnicowy młodszy aspirant Łukasz Szmajda oraz sierżant Mariusz Raczak z Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście przeprowadzili działania, które doprowadziły do zatrzymania dwóch osób podejrzanych o przywłaszczenie telefonu komórkowego. Dwoje bydgoszczan usłyszało zarzuty. Teraz czekają ich konsekwencje prawne. Policjanci odzyskali również skradziony telefon.
KMP Bydgoszcz -
Drzwi otwarte w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy
W Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyły się drzwi otwarte dla osób zainteresowanych służbą w Policji. Przyszli kandydaci mieli okazję uzyskać wszelkie informacje dotyczące rekrutacji oraz otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej zatrzymali 22-latka związanego z narkotykowym procederem
Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 22-latka, u którego w mieszkaniu i pomieszczeniach gospodarczych zabezpieczyli różnego rodzaju narkotyki oraz inne przedmioty związane z tym nielegalnym procederem. Bydgoszczanin najbliższe 3 miesiące spędzi tymczasowo w areszcie.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci zapobiegli konfrontacji pseudokibiców z Gdańska, Grudziądza i Torunia
Dzięki dobremu rozpoznaniu i wytężonej pracy funkcjonariuszy zwalczających przestępczość pseudokibiców z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, którzy przy współpracy z policjantami z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz łódzkiego, nie dopuścili do ustawki pseudokibiców gdańskiego klubu piłkarskiego wspieranych przez grupę z Grudziądza przeciwko antagonistycznie nastawionym pseudokibicom z Torunia. Mundurowi zapobiegli starciu, do którego miało dojść na trasie przejazdu obu zwaśnionych grup.
-
Podsumowanie policyjnej akcji ,,Prędkość” na kujawsko-pomorskich drogach
Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj ogólnokrajowe działania pn. „Prędkość”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki niestosowania obowiązujących ograniczeń, przede wszystkim w obszarze zabudowanym. Na 2 149 skontrolowanych kierujących pojazdami, aż 1 708 z nich przekroczyło dozwoloną prędkość.
KWP w Bydgoszczy -
Policjantka z wizytą u czwartoklasistów
Policjantka z toruńskiej komendy odwiedziła Szkołę Podstawową w Złotorii, gdzie opowiadała uczniom klas czwartych o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat znaczenia sygnalizacji świetlnej, znaków oraz konieczności noszenia odblasków. Funkcjonariuszka szczególną uwagę poświęciła rowerzystom i przygotowaniom do zdobycia karty rowerowej.
KMP Toruń -
Dwaj koledzy odpowiedzą za rozbój
Kryminalni z Inowrocławia i kruszwiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o rozbój w Dąbrowie Biskupiej. Mężczyźni w wieku 26 i 36 lat usłyszeli zarzuty. Grozi im kara więzienia od 2 do 15 lat.
KPP Inowrocław -
Policjantki zachęcały maturzystów do wstąpienia w szeregi Policji
Przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim promowały zawód policjanta wśród młodych ludzi poszukujących swojej ścieżki kariery zawodowej. Spotkanie to odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie. Funkcjonariuszki przekazały uczestnikom informację o procesie rekrutacji, wymaganiach, jakie musi spełnić kandydat do służby, poszczególnych etapach procedury kwalifikacyjnej oraz sposobie i miejscu składania dokumentów.
KPP Sępólno Kraj. -
Policjantki odwiedziły Klub Seniora w Sośnie
W Sośnie odbyło się wyjątkowe spotkanie, które miało na celu zwiększenie bezpieczeństwa Seniorów. Sępoleńskie policjantki odwiedziły Klub Seniora, aby podzielić się cennymi informacjami na temat zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w codziennym życiu.
KPP Sępólno Kraj. -
Policjanci promowali swój zawód na targach oraz zachęcali do wstąpienia w ich szeregi
Policjanci z Brodnicy oraz Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy uczestniczyli w Targach Pracy i Edukacji, zorganizowanych przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Brodnicy. Funkcjonariusze, wraz z pracownikiem kadr, zachęcali uczestników do wstąpienia w szeregi formacji.
KPP Brodnica -
Promowali zawód policjanta na „Dniach otwartych szkoły”
Radziejowscy mundurowi wzięli udział w dniach otwartych w Zespole Szkół Mechanicznych w Radziejowie. Placówkę odwiedzali liczni kandydaci, którzy będą mieli możliwość kształcenia się m.in. w klasach mundurowych o profilu wojskowym i policyjnym.
KPP Radziejów -
Policyjna eskorta do szpitala kobiety z zagrożeniem zdrowia
Dzięki uprzejmości kierowców, którzy reagowali na sygnały uprzywilejowania włocławscy mundurowi w kilka minut pokonali zatłoczone ulice miasta, eskortując pojazd wiozący kobietę z zagrożeniem zdrowia do szpitala. Po dotarciu 32-latka trafiła pod fachową pomoc medyczną. Na miejscu ojciec podziękował policjantom za tę nieocenioną przysługę.
KMP Włocławek -
Szybka reakcja policjantów uchroniła toruniankę przed utratą niemal 200 000 zł
Dzięki błyskawicznej interwencji toruńskich policjantów, 52-letnia mieszkanka miasta nie straciła blisko 200 tysięcy złotych. Kobieta, zmanipulowana przez oszusta podszywającego się pod funkcjonariusza, zdążyła już wpłacić całą sumę do bitomatu. Mundurowi w ostatniej chwili zablokowali transakcję i zapobiegli utracie gotówki.
KMP Toruń -
Policyjne działania „PRĘDKOŚĆ”
Dziś Policja prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”, koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. Akcja ma charakter międzynarodowy, a jej celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.
KGP -
„Noga z gazu” - policyjna akcja „PRĘDKOŚĆ” już dzisiaj
W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg policjanci w całej Polsce prowadzą działania „Prędkość". Niestosowanie się do obowiązujących ograniczeń to wciąż jedna z głównych przyczyn wypadków, nierzadko tragicznych w skutkach. Dlatego kierowcy „noga z gazu", a bezpiecznie wszyscy osiągną cel podróży.
KWP w Bydgoszczy -
Policjanci spotkali się z koronowskimi Seniorami w sprawie ich bezpieczeństwa
Wczoraj, na zaproszenie Klubu Seniora „Grabina” w Koronowie funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, wspólnie z Panią Dyrektor Oddziału Banku BS w Koronowie, przeprowadzili prelekcję na temat cyberbezpieczeństwa, nowych metod oszustw oraz możliwości zastrzeżenia numeru pesel.
KMP Bydgoszcz -
Debata radziejowskich policjantów z mieszkańcami gminy Dobre
Debata „Nie daj się oszukać - bezpieczeństwo w sieci i nie tylko” została zorganizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrem. Podczas spotkania mundurowi wyjaśniali jak działają oszuści, stosujący metodę na policjanta, wnuczka, czy pracownika banku. Stróże prawa udzielali cennych wskazówek, jak należy się zachować, aby nie stać się ofiarą złodziei.
KPP Radziejów -
Promocja zawodu policjanta
Uczniowie klas piątych wąbrzeskiego Zespołu Szkół spotkali się z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie, którzy przybliżyli im możliwości i korzyści płynące z wstąpienia w szeregi Policji.
KPP Wąbrzeźno -
Turniej piłki siatkowej "Razem Sobie Równi" połączony z promocją zawodu policjanta
Wczoraj (08.04.2025r.) odbył się turniej piłki siatkowej pod hasłem „Razem sobie równi", zorganizowany przez aleksandrowskich policjantów. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Aleksandrowskiego. Udział w rozgrywkach wzięły drużyny ze szkół średnich z terenu miasta. Policjanci przygotowali stoisko profilaktyczne, na których opowiadali o realiach pracy w Policji, możliwościach rozwoju zawodowego oraz procesie rekrutacyjnym.
KPP Aleksandrów -
Areszt dla 34-latka, który zaatakował nożem interweniującą policjantkę
Na 2 miesiące tymczasowo do aresztu trafił 34-latek, który zranił nożem interweniującą policjantkę. Na szczęście rana okazała się niegroźna, a obezwładniony agresor trafił do policyjnej celi. Mężczyzna odpowie nie tylko za napaść na funkcjonariusza przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, ale też zmuszenie do odstąpienia od czynności. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Włocławek -
Zastępca Naczelnika wydziału kryminalnego bydgoskiej komendy miejskiej zapobiegł tragedii
Szybka reakcja, zdecydowane działanie i wezwanie służb to krótki opis, który nad wyraz pasuje do Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Jego zaangażowanie pozwoliło w porę opanować pożar, a przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo osób przebywających w budynku.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku na przejeździe kolejowym
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło dzisiaj na przejeździe kolejowym w Polednie (pow. świecki). Na skutek poniesionych obrażeń 29-letni kierowca busa poniósł śmierć na miejscu.
KPP Świecie -
Bezpodstawnie zadzwonił na numer alarmowy - został ukarany mandatem
Bezpodstawne zgłoszenie interwencji jest wykroczeniem, za które sprawca może zostać ukarany wysoką grzywną. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Ślesina. Zadzwonił on na numer alarmowy, informując, że został pobity. Był nietrzeźwy, a sytuacja przez niego opisana w ogóle nie miała miejsca. 35-latek został ukarany mandatem.
KPP Nakło nad Notecią -
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
KGP -
Policjanci odzyskali rower i zatrzymali sprawcę kradzieży
Zwłaszcza w sezonie wiosenno–letnim, kiedy jednoślady częściej pojawiają się na ulicach złodzieje wykorzystują każdą okazję, aby szybko zdobyć łup. Przekonała się o tym mieszkanka Chrostkowa, której córce skradziono rower sprzed sklepu. Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Kikoła, sprawca kradzieży został zatrzymany, a warty około 1 800 złotych jednoślad odzyskany.
KPP Lipno -
Oszustwo na sieć jednego ze sklepów, bądźmy ostrożni
Gniewkowscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa, jakiego ofiarą padł mężczyzną, który zamówił towar. Zamiast urządzenia do diagnostyki pojazdów i skanera dostał wkrętarkę. Dzięki szybkim działaniom gniewkowskich policjantów we współpracy z przedstawicielami poczty udało się zablokować środki, które nie trafiły do sprzedającego.
KPP Inowrocław
