Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Nietypowy „interesant” w komendzie
W tym tygodniu do komendy policji w Golubiu-Dobrzyniu przybył nietypowy „interesant”. Wycieńczony upałami gołąb wszedł po schodach, a następnie przeszedł do stanowiska kierowania dyżurnego. Okazało się, że ten gołąb pocztowy wykonywał lot z miejscowości Czarnków do Kowala.
KPP Golub-Dobrzyń -
Akcja "Świadomy i Bezpieczny Motocyklista"
Policjanci z toruńskiej „drogówki”, wspólnie z przedstawicielem fundacji Toruńscy Motocykliści „GearUP”, promowali odpowiedzialną jazdę na motocyklach, by zminimalizować ryzyko wypadków. Dzięki tym działaniom, kierujący tego typu jednośladami, mieli okazję nie tylko usłyszeć o zagrożeniach, ale także zrozumieć, jak ich własne decyzje mogą wpływać na bezpieczeństwo na drodze.
KMP Toruń -
Złodziej drzewa w rękach wąbrzeskich policjantów
Wąbrzescy policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł drzewo z miejskiego lasu. Okazało się, że był on "mózgiem całej operacji", a zaangażowane osoby nie wiedziały, że drewno pochodzi z kradzieży. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia, wysoka grzywna oraz nawiązka w wysokości podwójnej wartości tego co ukradł.
KPP Wąbrzeźno -
Debata społeczna w Grucie
Policjanci z Grudziądza uczestniczyli w debacie społecznej „Seniorze – zadbaj o swoje bezpieczeństwo” w Grucie. Zgromadzeni na zebraniu mieszkańcy otrzymali wskazówki na temat oszustw metodą tzw. na wnuczka czy na policjanta oraz poznali aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i Moja Komenda.
KMP Grudziądz -
Zwyciężyli w konkursie „Bezpiecznie do szkoły”
Policjanci z Inowrocławia prowadzą działania profilaktyczne, by edukować na temat zasad bezpieczeństwa. Na chwilę przed pierwszym dzwonkiem, odbył się konkurs dla uczniów klas pierwszych powiatu inowrocławskiego. Wygrała Iga, Gawrysia i Antek. Brawo!
KPP Inowrocław -
Kujawsko-pomorscy policjanci apelują o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą!
Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami. Prognozowane wysokie temperatury, piękna pogoda oraz ostatnie dni wolnego czasu sprawiają, że chętnie planujemy wypoczynek nad wodą. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo, po raz kolejny przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w rejonach akwenów.
KWP w Bydgoszczy -
Bezpieczny pieszy na drogach Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego
Bydgoscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy” ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Wykorzystali do działań policyjnego drona. Piesi są spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego.
KMP Bydgoszcz -
Akcja "WIDEOREJESTRATOR SPEED" na drogach powiatu toruńskiego
Mundurowi przeprowadzili działania pod kryptonimem "WIDEOREJESTRATOR SPEED". Policjanci z wydziałów ruchu drogowego toruńskiej komendy i jednostek ościennych przeprowadzili 110 kontroli, koncentrując się na kierowcach przekraczających dozwoloną prędkość. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy i nowoczesnej technologii ograniczono liczbę niebezpiecznych zdarzeń na drogach.
KMP Toruń -
Policyjny dron uchwycił kierowców ignorujących znak „STOP”
Włocławscy policjanci obserwowali przy użyciu policyjnego drona zachowanie kierowców. Dzięki bezzałogowemu statkowi powietrznemu mogli egzekwować przestrzeganie przepisów drogowych, a o jego skuteczności przekonali się kierowcy dla których znak B-20 „STOP” wcale nie oznaczał obowiązku zatrzymania się.
KMP Włocławek -
Podpalacz w rękach policjantów
Policjanci z posterunku w Złotnikach Kujawskich, powiat inowrocławski, zatrzymali podpalacza na gorącym uczynku. 49-letni mieszkaniec gminy wpadł chwilę po tym, jak podłożył ogień pod budynek gospodarczy. Odpowie za cztery przestępstwa. Został już tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat więzienia.
KPP Inowrocław -
Poszukiwania Jowity Zielińskiej trwają
Rypińscy policjanci cały czas poszukują zaginionej 30-latki, która wyszła z miejsca zamieszkania 6 lipca 2024 r. i do chwili obecnej nie wróciła. Policjanci, tylko wczoraj (28.08) sprawdzili ponad 300 hektarów kompleksu leśnego, a także pobliskie jezioro.
KPP Rypin -
Okradł automaty dla dzieci
Kryminalni z Inowrocławia zatrzymali 40-letniego mężczyznę i rozliczyli do trzech kradzieży z włamaniem. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
KPP Inowrocław -
Odpowiedzą za dewastację przystanku
Policjanci z bydgoskich Wyżyn zatrzymali dwie osoby mające związek z niszczeniem mienia. 33-latek oraz jego 28-letni kolega odpowiedzą za dewastację wiaty przystankowej, poprzez wybicie jej bocznych szyb. Spowodowali tym straty na ponad 2 tysiące złotych. Młodszy ze sprawców będzie odpowiadał w recydywie. Teraz ich sprawą zajmie się sąd.
KMP Bydgoszcz -
Złe intencje „doradców inwestycyjnych”, ale nie tylko
Policjanci z bydgoskich Wyżyn otrzymali dwa zgłoszenia dotyczące oszustw. Pierwsze na kwotę ponad 138 tysięcy złotych, w którym sprawcy, pod pretekstem inwestycji finansowych, oszukali 70-letnią bydgoszczankę, wyłudzając od niej dostęp do konta bankowego. Mając te dane dokonali kilku przelewów, pozbawiając tym sposobem Seniorkę oszczędności jej życia. Podobnie było z 43-latkiem, który odebrał telefon od rzekomego pracownika banku, a w konsekwencji stracił 200 tysięcy złotych. Apelujemy o ostrożność oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec nieznanych osób kontaktujących się z nami telefonicznie czy internetowo.
KMP Bydgoszcz -
Odpowiedzą za rozbój i kradzież rozbójniczą
Inowrocławska „patrolówka”, krótko po przestępstwie, zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za rozbój i kradzież rozbójniczą. Sprawcy zaatakowali klienta jednego ze sklepów. Kara, jaka im grozi, to 15 lat więzienia, a w przypadku recydywy nawet więcej.
KPP Inowrocław -
Trzymiesięczny areszt dla 29-latka mającego związek z oszustwami na BLIK-a
Charakter rozwojowy ma sprawa 29-latka ze Szczecina zatrzymanego na gorącym uczynku przez policjantów z bydgoskiej komendy miejskiej, zwalczających przestępczość gospodarczą. Funkcjonariusze udowodnili mu do tej pory trzy oszustwa na tak zwanego BLIK'a. Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
KMP Bydgoszcz -
Ćwiczenia psów służbowych formacji mundurowych
W Zakładzie Karnym w Czarnem rozpoczęły się dwudniowe, międzynarodowe ćwiczenia psów służbowych formacji mundurowych. W zajęciach wzięli udział także policjanci-przewodnicy psów z kujawsko-pomorskiego wraz z psami wyszkolonymi do wyszukiwania narkotyków oraz psami patrolowo-tropiącymi. To cenne doświadczenie!
-
Czterech poszukiwanych zatrzymanych jednego dnia przez policjantów z powiatu świeckiego
Policjanci z powiatu świeckiego w ciągu jednego dnia zatrzymali 4 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Zatrzymania miały miejsce na terenie 3 gmin. To dowód na skuteczność mundurowych w poszukiwaniach, ale też na to, że nie ma takiej kryjówki, która komukolwiek pozwoli uniknąć konsekwencji łamania prawa. Jeden z zatrzymanych do więzienia trafił na 10 miesięcy.
KPP Świecie -
Kierowcy! Noga z gazu, nie tylko na terenie powiatu toruńskiego
Policyjna akcja „WIDEOREJESTRATOR SPEED” już dzisiaj! Policjantów w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych będzie można spotkać głównie na terenie powiatu toruńskiego. Oczywiście apelujemy do wszystkich kierujących noga z gazu, bo ostrożność i rozwaga to podstawa, by bezpiecznie osiągnąć cel podróży.
KWP w Bydgoszczy -
Za znieważenie policjantów grozi więzienie
Patrol wezwany na interwencję domową zatrzymał 40-letniego awanturnika. Ten odpowie za domową rozróbę, ale nie tylko. Grozi mu kara pozbawienia wolności za znieważenie policjantów i naruszenie ich nietykalności oraz groźby.
KPP Inowrocław -
Policjanci sprawdzali oznakowanie dróg w rejonach szkół i przedszkoli
Policjanci garnizonu kujawsko-pomorskiego, przed rozpoczęciem roku szkolnego, sprawdzali stan oznakowania oraz infrastruktury drogowej znajdującej się w rejonach szkół i przedszkoli oraz dróg do nich prowadzących. Funkcjonariusze zweryfikowali prawie 900 takich miejsc. Mundurowi zwracali szczególnie uwagę na stan techniczny istniejących zabezpieczeń, czytelność znaków oraz sprawność sygnalizacji świetlnych. Wszystko po to, aby wracający do szkół uczniowie dotarli do nich bezpiecznie.
KWP w Bydgoszczy -
Złodziej nie uniknął kary
Policjanci wąbrzeskiego wydziału kryminalnego nie dali za wygraną i ustalili sprawcę kradzieży sprzed ponad pół roku. Dzięki ich zaangażowaniu właściciel odzyskał mienie, a sprawca stanie przed sądem.
KPP Wąbrzeźno -
Wspólne patrole policjantów i inspektorów podczas wakacji
Włocławscy policjanci ruchu drogowego podejmują szereg działań profilaktycznych, których celem jest uświadomienie każdemu uczestnikowi ruchu drogowego o występujących na drodze zagrożeniach. Współpracujemy w tym zakresie z różnymi instytucjami.
KMP Włocławek -
Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej
Policjanci, wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej Nadleśnictwa Trzebciny, pełnili wspólne służby na terenach leśnych. Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa oraz egzekwowanie przepisów prawa. Policja i Straż Leśna współpracują, aby skutecznie monitorować oraz reagować na wszelkie zagrożenia w środowisku leśnym.
KPP Tuchola -
Zatrzymany 37-latek odpowiedzialny za pożar w kamienicy
Za zniszczenie mienia o wartości 200 tysięcy złotych odpowie 37-latek zatrzymany przez bydgoskich policjantów. Mężczyzna w połowie sierpnia spowodował pożar w kamienicy przy ulicy Ułańskiej w Bydgoszczy, podrzucając łatwopalną substancję pod drzwi jednego z mieszkań. Na szczęście żadna z osób zamieszkujących w tym budynku nie ucierpiała.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci z Brodnicy zlikwidowali dziuplę samochodową
Kryminalni z Brodnicy, w toku prowadzonych czynności, trafili na dziuplę samochodową na jednej z posesji w powiecie mławskim, gdzie zatrzymali do wyjaśnienia 37-latka. Mężczyzna usłyszał już zarzuty włamania do 3 aut i ich kradzieży. Odpowie on również za posiadanie narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
KPP Brodnica -
Policjanci zatrzymali włamywaczy
Do policyjnej celi trafiło dwóch mężczyzn, którzy w połowie sierpnia bieżącego roku włamali się do jednego z garaży na toruńskim Rudaku. 32 i 33-latek ukradli artykuły hydrauliczne i sprzęt do spawania warty około 2 tysiące złotych. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.
KMP Toruń -
Zagubione mienie szczęśliwie wróciło do właściciela
Dzięki wzorowej postawie klientki i pracownicy stacji paliw, obcokrajowiec, przejeżdżający przez powiat żniński, odzyskał saszetkę z gotówką, kartami płatniczymi oraz dokumentami. Uczciwość zasługuje na słowa uznania.
KPP Żnin -
Poszukiwany trzema listami gończymi zatrzymany przez białobłockich policjantów
Czujny policyjny nos nie zawiódł funkcjonariuszy z Białych Błot, powiat bydgoski, którzy zatrzymali mieszkańca tej gminy poszukiwanego trzema listami gończymi, wystawionymi przez Sąd Rejonowy w Częstochowie. Do tej pory 40-latek ukrywał się poza granicami kraju, a teraz, najbliższe kilka lat, spędzi za kratami.
KMP Bydgoszcz -
Policjant, podczas urlopu, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę z dożywotnim zakazem
Policjant z komisariatu w Janowcu Wielkopolskim mł. asp. Tomasz Kasperkowiak, przebywając na urlopie, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Funkcjonariusz uniemożliwił 34-latkowi dalszą jazdę i wezwał na miejsce patrol. Alkomat wykazał, że nieodpowiedzialny kierowca miał w organizmie blisko 1,5 promila! Ponadto posiadał dożywotni sądowy zakaz kierowania.
KPP Żnin -
W czasie wolnym od służby wytropili poszukiwanego
Mieszkaniec Kruszwicy w powiecie inowrocławskim zaledwie wrócił do kraju, a już wpadł w ręce miejscowych policjantów. Miał do odsiadki trzy miesiące za kradzież i zamiast do pracy pojechał do aresztu.
KPP Inowrocław -
Trwa wyjaśnianie przyczyn zdarzenia drogowego w Lubrańcu w powiecie włocławskim
Włocławscy policjanci prowadzą pod nadzorem prokuratora postępowanie, które wyjaśni dokładne okoliczności zdarzenia drogowego w Lubrańcu (pow. włocławski). W wyniku uderzenia auta osobowego w autobus, 13 pasażerów drugiego pojazdu trafiło do szpitali, gdzie okazało się, że część z nich doznała poważniejszych obrażeń.
KMP Włocławek -
Próbował uciec policjantom
Tucholscy funkcjonariusze zatrzymali 43-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Mężczyzna kierował autem pomimo orzeczonego zakazu, a przy sobie miał narkotyki. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Tuchola -
Szkolenie zawodowe podoficerskie rozpoczęte
W poniedziałek (26.08.2024 r.) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, dzięki współpracy ze Szkołą Policji w Pile, oficjalnie rozpoczęła się pierwsza edycja szkolenia zawodowego podoficerskiego. Funkcjonariusze Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Bydgoszczy przy współpracy z wykładowcami ze Szkoły Policji w Pile zorganizowali szkolenie zawodowe, poza murami szkoły w formie hybrydowej.
KWP w Bydgoszczy -
Miał już pięć sądowych zakazów prowadzenia pojazdów i znów wsiadł za kierownicę
Policjanci ruchu drogowego z komendy w Świeciu zatrzymali do kontroli lexusa, którego kierowca przekroczył prędkość. Jak się okazało, 29-latek miał pięć sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Teraz będzie się tłumaczył nie tylko z popełnionego wykroczenia. Za złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Świecie -
Czy twoje dziecko bezpiecznie dotrze do szkoły? Aleksandrowscy policjanci już to sprawdzili
Rozpoczęcie roku szkolnego już w poniedziałek. Policjanci z Aleksandrowa już kilka dni temu rozpoczęli okres intensywnych działań. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mundurowi sprawdzają tereny przyszkolne pod kątem infrastruktury drogowej.
KPP Aleksandrów -
Chuligani pobili przechodnia – już usłyszeli zarzuty
Z karą pozbawienia wolności muszą liczyć się trzej włocławianie, którzy pobili przechodnia i uciekli. Dzięki natychmiastowej reakcji świadka oraz powiadomionych o zdarzeniu policjantów, 19-latek i dwaj 18-latkowie zostali w krótkim czasie zatrzymani i już usłyszeli zarzuty. Pokrzywdzony na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń.
KMP Włocławek -
Nieoceniona obecność bydgoskich wodniaków na akwenach
Niemal przez całe wakacje słoneczna aura sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Nad bezpieczeństwem przebywających nad Zalewem Koronowskim, ale również nad innymi akwenami w powiecie, czuwają każdego dnia policyjni „wodniacy” z bydgoskiej komendy miejskiej, którzy niejednokrotnie już spieszyli z pomocą. Nie inaczej było wczoraj, gdy z powodu silnego wiatru żeglarze stracili panowanie nad sterem. Na szczęście w pobliżu byli policjanci z ogniwa wodnego, dzięki którym załogi mogły bezpiecznie kontynuować rejs.
KMP Bydgoszcz -
Poszukiwany przyjechał na włamanie kradzionym rowerem z amfetaminą w kieszeni
Policjanci z toruńskiego Rubinkowa zatrzymali 31-letniego mężczyznę, podejrzanego o to, że na kradzionym rowerze, wyposażony w amfetaminę przyjechał na włamanie. Mundurowi uniemożliwili mu ucieczkę, odebrali łup i ustalili, że jest osobą poszukiwaną. Odbywając karę więzienia za przewinienia z przeszłości, będzie oczekiwał na kolejny wyrok. Za popełnione przestępstwa, których dopuścił się w warunkach recydywy, grozi mu nawet 15 kolejnych lat za kratami.
KMP Toruń -
Zakończenie kursu aspiranckiego
Właśnie zakończyło się, zorganizowane dzięki współpracy ze Szkołą Policji w Pile, szkolenie zawodowe aspiranckie. W drugiej edycji szkolenia uczestniczyło 24 policjantów. Kurs aspirancki trwał 19 dni szkoleniowych i zakończył się egzaminem.
KWP w Bydgoszczy -
DK 10 pod nadzorem policjantów z „drogówki”
Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili kolejne działania na drodze krajowej nr 10. W akcji „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI” wzięli udział policjanci z czterech powiatów. Miejsca statyczne kontroli wyznaczone zostały na podstawie analiz bezpieczeństwa, natężenia ruchu oraz zgłoszeń poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.
KWP w Bydgoszczy -
W czasie wolnym od służby oddał krew i zatrzymał wielokrotnego sprawcę kradzieży paliwa
Do 5 lat odsiadki grozi 40-latkowi ze Żnina podejrzanego o kradzież tablicy rejestracyjnej od innego pojazdu, którą zamontował na swoim aucie, by kraść paliwo na stacjach benzynowych w Bydgoszczy i okolicach. Do jego zatrzymania doprowadził, będący w czasie wolnym od służby, sierżant sztabowy Bartosz Lewandowski z bydgoskiego Szwederowa. Policjant wracał do domu po oddaniu krwi w centrum krwiodawstwa.
KMP Bydgoszcz -
Spotkanie z motocyklistami z Wąbrzeźna
W ramach działań "Świadomy i bezpieczny motocyklista" organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, policjanci wąbrzeskiej komendy spotkali się nieformalną grupą motocyklistów powiatu wąbrzeskiego.
KPP Wąbrzeźno -
Policjanci rywalizowali w turnieju siatkówki plażowej w Orlu, powiat radziejowski
14 drużyn walczyło w X Turnieju Piłki Siatkowej Plażowej Policjantów o Puchar Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Patronat honorowy nad imprezą objął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy inspektor Jakub Gorczyński.
KPP Radziejów -
Policjanci wzięli udział w imprezie "ChillOut nad Wisłą"
Policjanci z Aleksandrowa Kuj. brali udział w "ChillOut nad Wisłą". Była to impreza plenerowa, która odbywała się na terenie plaży miejskiej w Ciechocinku w ramach akcji „Bezpieczne i ekologiczne wakacje”, wpisując się tym samym doskonale w prowadzoną przez policję kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
KPP Aleksandrów -
Radziejowscy policjanci zachęcali do wstąpienia w swoje szeregi
Radziejowscy policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo, ale brali także czynny udział w imprezie związanej z XXI inscenizacją bitwy pod Płowcami. Na festynie pokazywali policyjny sprzęt, promowali i zachęcali do wstąpienia do służby, w ramach kampanii "Zostań kimś wyjątkowym”.
KPP Radziejów -
Policjanci znakowali rowery
Funkcjonariusze z posterunku policjanci w Złotnikach Kujawskich, powiat inowrocławski, przeprowadzili akcję znakowania rowerów. Chętnych nie brakowało.
KPP Inowrocław -
Policjanci, wspólnie ze strażakami, czuwali nad bezpieczeństwem kajakarzy
Spływy kajakowe w sezonie letnim cieszą się dużą popularnością wśród turystów wypoczywających na terenie powiatu tucholskiego. Wszystkie osoby wybierające taką formę wypoczynku muszą pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
KPP Tuchola -
Kontrolowali oznakowanie dróg w okolicach szkół
Policjanci w Bydgoszczy i powiecie, jak co roku przed pierwszym dzwonkiem, kontrolowali stan oznakowania przejść dla pieszych w rejonie szkół i placówek oświatowo-wychowawczych oraz całej infrastruktury związanej z bezpieczeństwem.
KMP Bydgoszcz -
Służby dbały o bezpieczeństwo podczas regat na Zalewie Włocławskim
Policjanci ogniwa wodnego z Włocławka wspólnie z ratownikami WOPR Włocławek kolejny już raz zabezpieczali regaty żeglarskie. Było bezpiecznie, a pogoda dopisała.
KMP Włocławek