Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Nie bądźmy obojętni wobec osób w kryzysie bezdomności
Toruńscy policjanci zintensyfikowali kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby dotknięte kryzysem bezdomności. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Każdy taki przypadek można zgłaszać funkcjonariuszom. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.
KMP Toruń -
Tucholscy policjanci wspierają 32. Finał WOŚP
W niedzielę odbędzie się tegoroczny 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tucholska Policja przekazała na licytację zaproszenie do zwiedzania budynku miejscowej komendy.
KPP Rypin -
Policjanci szkolą wolontariuszy WOŚP
Policjanci szkolą wolontariuszy, którzy będą kwestować podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze dbają o to, by osoby zbierające datki do puszek były bezpieczne oraz wiedziały jak się zachować, gdyby potrzebowały pomocy służb.
KMP Toruń -
Kolejne szkolenia dla wolontariuszy w zakresie bezpieczeństwa podczas 32. Finału WOŚP
Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podczas kolejnego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze spotkali się z wolontariuszami, aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania.
KPP Żnin -
Rypińscy policjanci wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
Policjanci z rypińskiej jednostki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Pożarnej zagrali charytatywny mecz piłki nożnej halowej w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponadto Szefowie rypińskich policjantów zaprosili wolontariuszy, którzy przeprowadzili zbiórkę na terenie jednostki. Wszystkie te działania mają na celu wsparcie tej szczytnej akcji.
KPP Rypin -
Policjanci przygotowani na Finał WOŚP
Policjanci z powiatu lipnowskiego będą dbać o bezpieczeństwo niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. Wczoraj zbiórka rozpoczęła się już w Komendzie Powiatowej Policji w Lipnie. Przy okazji mamy dla Was filmik, na którym możecie zobaczyć jak zidentyfikować wolontariusza i puszkę WOŚP.
KPP Lipno -
Zajęcia profilaktyczne z uczniami Zespołu Szkół Drzewnych
Policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowy z komisariatu na Szwederowie przeprowadzili zajęcia w Zespole Szkół Drzewnych przy ul. Toruńskiej 44 w Bydgoszczy. Dotyczyły one odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.
KMP Bydgoszcz -
Pędził S5 z prędkością 209 km/h
Mandatem w wysokości 2 500 zł i 15 punktami karnymi zakończyła się interwencja policjantów ruchu drogowego ze Świecia wobec kierowcy, który chwilę wcześniej pędził S5 z prędkością 209 km/h.
KPP Świecie -
Mundurowi przeszkolili wolontariuszy WOŚP w zakresie bezpieczeństwa podczas zbiórki
Już jutro (28.01.2024) kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Włocławscy policjanci, strażnicy miejscy i ratownicy WOPR spotkali się z wolontariuszami, aby przekazać im cenne rady dotyczące bezpieczeństwa podczas zbiórki.
KMP Włocławek -
Inowrocławscy policjanci szkolili wolontariuszy WOŚP
Już jutro odbędzie się 32 Finał WOŚP. Aby cała impreza przebiegła bezpiecznie policjanci spotkali się z wolontariuszami. Przekazali im niezbędne wskazówki na temat bezpieczeństwa podczas tego dnia.
KPP Inowrocław -
Poszukiwani zatrzymani na terenie powiatu radziejowskiego
Policjanci zatrzymali trzy osoby, które w terminie nie stawiły się do odbycia kary wyznaczonej przez sąd. Najdłużej, bo 25 miesięcy za kratami spędzi mieszkaniec Radziejowa.
KPP Radziejów -
Policjanci zatrzymali „odbieraka” i odzyskali mienie, które chwilę wcześniej przekazała mu oszukana Seniorka
Kara wieloletniego więzienia grozi 28-latkowi z województwa pomorskiego, który wraz z innymi osobami, oszukał metodą „na wypadek” mieszkankę Włocławka. Policyjni wywiadowcy zatrzymali go chwilę po tym, jak odebrał pieniądze i biżuterię od nieświadomej oszustwa Seniorki. Odzyskali też mienie przekazane mu przez kobietę na wpłatę „kaucji”.
KMP Włocławek -
Policjanci podsumowali rok 2023
Wczoraj (25.01.2024 r.) odbyła się odprawa, podczas której nadinsp. Piotr Leciejewski – Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy podsumował wyniki pracy kujawsko-pomorskiej policji za rok 2023. Po raz pierwszy w naradzie uczestniczył nowy Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Michał Sztybel. Omówiono dokładnie osiągnięcia pionu prewencji, kryminalnego i logistyki.
KWP w Bydgoszczy -
Dzielnicowy szkolił wolontariuszy WOŚP
Przed nami 32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę na terenie naszego powiatu kwestować będą wolontariusze. Tradycyjnie, tuż przed finałem mundurowi szkolą wolontariuszy, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz zwracając uwagę na możliwe zagrożenia.
KPP Żnin -
Areszt za znaczną ilość narkotyków
Działania policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu doprowadziły do zatrzymania 32-latka, który ukrywał w dwóch mieszkaniach na Jakubskim Przedmieściu amfetaminę i marihuanę. Podejrzany usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.
KMP Toruń -
Policjanci szkolą wolontariuszy, którzy będą kwestować podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Rypińscy policjanci spotkali się z wolontariuszami, którzy już w najbliższą niedzielę będą kwestować w ramach 32. finału WOŚP. Mundurowi informowali młodych ludzi, jak postępować, aby uniknąć zagrożeń. Funkcjonariusze tego dnia będą czuwać nad ich bezpieczeństwem.
KPP Rypin -
Podsumowanie działań „NURD” na kujawsko-pomorskich drogach
Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Akcja ukierunkowana była na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. W związku z tym aktywność policjantów koncentrowała się przede wszystkim na kierujących pojazdami, którzy naruszali przepisy ruchu drogowego wobec właśnie tej grupy użytkowników dróg.
KWP w Bydgoszczy -
Spotkania z Babciami i Dziadkami w ramach kampanii #Znam Te Numery
Policjanci z Fordonu spotkali się z Babciami i Dziadkami dzieci uczęszczających do przedszkola „U Krecika Szybownika”, by porozmawiać z nimi o ich bezpieczeństwie, szczególnie w kontekście oszustw.
KMP Bydgoszcz -
„Przygoda z Polfinkiem” z przedszkolakami z Mokrego
Policjanci z Grudziądza w towarzystwie Polfinka odwiedzili dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Mokrem. Na spotkaniu opowiadali o zasadach bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych.
KMP Grudziądz -
Policjant rozmawiał z uczniami o odpowiedzialności prawnej
Odpowiedzialność prawna nieletnich, najczęściej popełniane wykroczenia przez młodzież i bezpieczne korzystanie z Internetu to tematy, o których mł. asp. Damian Ejankowski rozmawiał z uczniami Szkoły Podstawowej w Grucznie, powiat świecki. Wszystko po to, by wyjaśnić i uświadomić młodzieży, jakie mogą być konsekwencje niezgodnych z prawem zachowań.
KPP Świecie -
Spotkania profilaktyczne z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle
Dzielnicowi spotkali się z uczniami klasy VII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle. Mundurowi opowiadali o odpowiedzialności prawnej nieletnich.
KPP Nakło nad Notecią -
Kolejni wolontariusze WOŚP w powiecie radziejowskim przeszkoleni przez policjantów
Tym razem z wolontariuszami z Piotrkowa Kujawskiego, powiat radziejowski, spotkali się miejscowi mundurowi. Funkcjonariusze mówili o bezpieczeństwie podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
KPP Radziejów -
Wracając ze służby zatrzymali kierowcę busa, który był nietrzeźwy, pod wpływem narkotyków i jechał na zakazie
Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia, wracając po służbie do domu, zatrzymali kierującego mercedesem sprinterem, który jak się okazało, był nietrzeźwy, znajdował się pod wpływem środków odurzających, a na dodatek kierował pojazdem pomimo 4-letniego zakazu prowadzenia, orzeczonego przez sąd. Teraz 22-latek odpowie za swoje czyny.
KMP Bydgoszcz -
Sprawdzali miejsca przebywania osób, które nie mają dachu nad głową
Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury to duże niebezpieczeństwo dla tych, którzy szukają schronienia przed zimnem w pustostanach, altankach i innym tego typu zabudowaniach. Z tego też względu policjanci z komisariatu w Fordonie regularnie kontrolują miejsca, gdzie przebywają osoby w kryzysie bezdomności.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci z komisariatu w Nowem szkolili wolontariuszy WOŚP w zakresie zasad bezpieczeństwa
Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Nowem, powiat świecki, przeszkolili kilkudziesięciu wolontariuszy 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomnieli o podstawowych zasadach, które pozwolą poprawić bezpieczeństwo kwestujących.
KPP Świecie -
Policjanci kontrolowali sklepy pod kątem sprzedaży alkoholu nieletnim
Policjanci prewencji z mogileńskiej komendy przeprowadzili działania, w ramach których kontrolowali punkty handlowe. Mundurowi uświadamiali sprzedawców, że mogą wiele zrobić, by niepełnoletni nie sięgali po alkohol.
KPP Mogilno -
Poszukiwany listem gończym zatrzymany przez nakielskich kryminalnych
Nakielscy kryminalni zatrzymali 38-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany listem gończym mężczyzna został zatrzymany na terenie szubińskiej gminy i trafił prosto do zakładu karnego.
KPP Nakło nad Notecią -
Możesz wylicytować na rzecz WOŚP fascynujący dzień z policjantami... i nie tylko
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę. Tym razem kwesty dedykowane są zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Kujawsko-pomorska Policja włącza się do licytacji na rzecz WOŚP.
KWP w Bydgoszczy -
Szkolimy się
W dniach 18-19.01.2024 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zorganizowano szkolenie dla policjantów i pracowników zajmujących się doborem do służby, ale także komunikacją społeczną. To ważne z uwagi na trwający przez cały rok dobór do służby w policji.
KWP w Bydgoszczy -
Nie bójmy się pomagać
Na pochwałę zasługuje bohaterska postawa świadków, nie będących obojętnymi na los 76-letniego mężczyzny, który czekając na zielone światło, zasłabł w swoim pojeździe. Wybili oni szybę, aby udzielić mu pomocy.
KMP Bydgoszcz -
Pół kilograma narkotyków zabezpieczone podczas kontroli drogowej
Policjanci z ruchu drogowego rypińskiej jednostki znaleźli w kontrolowanym pojeździe pół kilograma narkotyków. Należały one do kierowcy. Dodatkowo, jak ustalili policjanci, kierowca, prowadząc pojazd, był pod wpływem zakazanych substancji. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia.
KPP Rypin -
Zawsze chciałeś być policjantem? W nowym roku spełnij swoje marzenia i zostań jednym z nas
Jeśli jesteś odpowiedzialny, lubisz wyzwania i od jakiegoś czasu myślisz o pracy w mundurze, to nie czekaj dłużej i wstąp w szeregi Policji. Tutaj znajdziesz stabilną, ciekawą pracę z atrakcyjnym wynagrodzeniem i możliwością samorozwoju.
KMP Włocławek -
Poszukiwani w rękach policjantów
Na terenie całego powiatu inowrocławskiego policjanci zatrzymali wczoraj siedmiu poszukiwanych. Wobec mężczyzn zostały wystawione nakazy doprowadzeń, zarządzenie prokuratury oraz list gończy. Trzech z nich miało możliwości uniknięcia odsiadki po wpłacie grzywny. Jeden z nich nie skorzystał z tej możliwości.
KPP Inowrocław -
Lipnowscy policjanci grają z WOŚP
Lipnowscy policjanci, jak co roku dbać będą o bezpieczeństwo na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Funkcjonariusze włączają się też aktywnie w działania orkiestry. Wczoraj uczestniczyli w „małym finale” w Zespole Szkół Specjalnych w Lipnie, gdzie prezentowali sprzęt i wyposażenie do służby. Na niedzielną aukcję mundurowi przekazali policyjny kubek. To już 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
KPP Lipno -
Poznaj bliżej Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo. To dzięki niej, każdy mieszkaniec może mieć wpływ na to co dzieję się w jego rejonie zamieszkania i zgłaszać instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo wszelkie przypadki stwarzania zagrożenia dla bezpieczeństwa.
KMP Grudziądz -
„Zostań kimś wyjątkowym” spotkanie ze studentami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej przeprowadzili spotkanie ze studentami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, które miało na celu zachęcenie ich do wstąpienia w szeregi Policji.
KMP Bydgoszcz -
Z myślą o bezpieczeństwie wolontariuszy WOŚP
Kcyński dzielnicowy spotkał się z wolontariuszami, którzy w najbliższą niedzielę zbierać będą środki w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mundurowy przekazał wiele cennych rad, których przestrzeganie ma zapewnić bezpieczeństwo kwestującym.
KPP Nakło nad Notecią -
Policjanci z wizytami w szkołach
Dzielnicowi i profilaktyk wąbrzeskiej komendy przeprowadzili serię spotkań z dziećmi i młodzieżą szkół na terenie całego powiatu. Pogadanki na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas ferii, szkolenia wolontariuszy WOŚP to główna tematyka przedsięwzięć.
KPP Wąbrzeźno -
Uczniowie SP 3 w Tucholi gościli policjanów
Mundurowi odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi. Funkcjonariusze przybliżyli młodzieży szkolnej temat dotyczący czynów karalnych oraz omówili zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.
KPP Tuchola -
Radziejowscy dzielnicowi szkolili wolontariuszy WOŚP
Wzorem lat ubiegłych i w tym roku, policjanci szkolą osoby, które już w najbliższą niedzielę, w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przeprowadzać będą na terenie powiatu zbiórkę pieniędzy.
KPP Radziejów -
Bezpieczne ferie – spotkanie z policjantami
Mundurowi rozmawiali z dziećmi w Domu Św. Mikołaja w Kcyni, powiat nakielski, o tym jak bezpiecznie spędzać zimowy wypoczynek. Uczestnicy pogadanek usłyszeli wiele rad, których przestrzeganie spowoduje, że zimowiska będą bezpieczniejsze.
KPP Nakło nad Notecią -
PAMIĘTAMY!
Nasz Kolega sierżant sztabowy Karol Kurdelski zginął na służbie 11 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!
KGP -
Nie zdołał ukryć się przed poszukiwaczami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy
Codzienna służba poszukiwaczy to namierzanie tych, którzy igrają z wymiarem sprawiedliwości. Ukrywają się, by uniknąć konsekwencji wcześniejszej działalności przestępczej. Tak jak 41-letni bydgoszczanin skazany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się sutenerstwem. To, że trafią za kraty to oczywiste. Pozostaje jedynie kwestia czasu, ale gdy sprawą zajmą się „łowcy głów” z KWP w Bydgoszczy ich dni na wolności są policzone.
KWP w Bydgoszczy -
Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę
Starszy posterunkowy Mateusz Mrówczyński, który na co dzień pełni służbę w bydgoskim wydziale ruchu drogowego, w czasie wolnym od służby, zatrzymał na drodze krajowej nr 10 nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało, 31-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i jechał bez uprawnień.
KMP Bydgoszcz -
Poszukiwany listami gończymi zatrzymany przez włocławskich kryminalnych na terenie Wielkopolski
Kryminalni z Włocławka zatrzymali w Poznaniu 39-latka poszukiwanego listami gończymi. Dokumenty wystawione zostały przez sąd w związku z popełnionymi przez mężczyznę kradzieżami. Zgodnie z dyspozycją organu, mężczyzna trafił na najbliższe miesiące do zakładu karnego celem odbycia zasądzonych kar.
KMP Włocławek -
Odpowie za posiadanie narkotyków
Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 28-latka, który w mieszkaniu miał narkotyki. Policjanci zabezpieczyli u niego ponad 50 gramów MDMA. Bydgoszczanin już usłyszał zarzut dotyczący posiadania zabronionych substancji.
KMP Bydgoszcz -
Spotkanie dotyczące organizacji WOŚP w Bydgoszczy
Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej spotkali się z szefem sztabu WOŚP w Bydgoszczy panem Michałem Moczadło, by omówić szczegóły dotyczące organizacji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie Bydgoszczy i powiatu, szczególnie pod kątem bezpieczeństwa.
KMP Bydgoszcz -
Grudziądzki policjant szkolił wolontariuszy WOŚP
Policjant z grudziądzkiej komendy spotkał się z wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przypomniał o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz zwracał uwagę na możliwe zagrożenia.
KMP Grudziądz -
Wspólne działania policji i sanepidu na rzecz bezpieczeństwa podczas ferii
W ramach działań „Bezpieczne ferie” policjanci z Golubia-Dobrzynia wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Golubiu-Dobrzyniu odwiedzili uczestników zimowisk zorganizowanych na zamku. Funkcjonariusze przypomnieli młodzieży o bezpiecznym zachowaniu się w tym okresie, a przedstawicielka sanepidu omówiła zagrożenia w internecie.
KPP Golub-Dobrzyń -
Na widok radiowozu skręciła w boczną uliczkę. Okazało się, że była pijana
Patrol z Posterunku Policji w Osiu, powiat świecki, zatrzymał kierującą matizem, która próbowała uniknąć kontroli. Kobieta, na widok radiowozu, skręciła w boczną uliczkę. Policjanci dogonili ją i zatrzymali, uniemożliwiając dalszą jazdę. 30-latka miała blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Świecie
