Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dzielnicowi odwiedzili Akademię Przedszkolaka
O pierwszym spotkaniu z policjantem mogły opowiedzieć rodzicom dzieci z Akademii Przedszkolaka w Wielgiem w powiecie lipnowskim. Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dobrzyniu nad Wisłą odwiedzili maluszki, by przedstawić swój zawód i porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.
KPP Lipno -
Dzielnicowy spotykał się z uczniami w ramach Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej
W ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień o Przeciwdziałaniu Przemocy Rówieśniczej”, dzielnicowy z Posterunku Policji w Osiu, pow. świecki, spotykał się z dziećmi i młodzieżą, rozmawiając o zagrożeniach i konsekwencjach prawnych za stosowanie przemocy wobec drugiej osoby. W ten sposób starał się pokazać, jak ważne jest tworzenie bezpiecznych miejsc nauki i budowanie relacji opartych na szacunku.
KPP Świecie -
Okradali myjnie samochodowe, teraz posiedzą
Inowrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 38 lat, podejrzanych o włamania do myjni samochodowych na terenie kilku powiatów naszego województwa, skąd kradli gotówkę. Mężczyźni usłyszeli łącznie 15 zarzutów i trafili tymczasowo do aresztu na 3 miesiące. Grozi im kara do 10 lat więzienia.
KPP Inowrocław -
Trwa akcja „Świeć przykładem – Noś odblaski” – Bycie bezpiecznym równa się też bycie widocznym
Miesiąc październik rozpoczął akcję informacyjno-edukacyjną skierowaną do pieszych pn. „Świeć Przykładem – Noś odblaski”. Jej celem jest przypominanie i uświadamianie właśnie tej grupie użytkowników dróg o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych oraz bezpiecznym poruszaniu się po drodze.
KWP w Bydgoszczy -
Szybka ewakuacja w czasie pożaru
Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu oraz „wywiadowcy” z komendy miejskiej, wspólnie ze strażakami, przeprowadzili ewakuację mieszkańców budynku przy ulicy Żwirki i Wigury w Toruniu. W nocy wybuchł tam pożar. Wielu mieszkańców nie zdawało sobie sprawy z zagrożenia. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji funkcjonariuszy 75 osób bezpiecznie opuściło budynek.
KMP Toruń -
Sadziliśmy las - każdy może zrobić coś dobrego dla Ziemi
Policjanci z powiatu świeckiego z Komendantem insp. Markiem Miturą na czele, wspólnie z innymi służbami, ponownie sadzili las. Zalesianie gruntów rolnych, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju 2025, było nie tylko okazją do integracji i działania na rzecz środowiska, ale także wyrazem troski o przyszłość kolejnych pokoleń.
KPP Świecie -
Dzieciństwo bez Przemocy
Przemoc wobec dzieci to w Polsce poważny problem. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna dostrzegać skalę i skutki tego zjawiska. Jako społeczeństwo stajemy się bardziej świadomi, staramy się być lepszymi rodzicami, uczymy się, jak wspólnie działać na rzecz dzieciństwa mocy – bez przemocy. Dzisiaj, tj.6 października br. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się inauguracja Kampanii „Dzieciństwo bez Przemocy”. Kampania będzie trwała 6 tygodni, a jej szczególnym, symbolicznym momentem będzie finał 19 listopada br. w Międzynarodowym Dniu Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci. Tego dnia budynki i inne obiekty użyteczności publicznej w całej Polsce będą podświetlane na czerwono.
KGP -
Policjanci z Tucholi szkolili ratowników medycznych z technik samoobrony
Instruktorzy taktyk i technik interwencji z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi przeprowadzili specjalistyczne szkolenie dla personelu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Zajęcia miały na celu przygotowanie tej grupy do reagowania w sytuacjach zagrożenia oraz obrony przed agresywnym zachowaniem pacjentów.
KPP Tuchola -
Przemoc rówieśnicza - reaguj
Włocławscy policjanci odwiedzili uczniów ze szkół w Izbicy Kujawskiej oraz Smólniku, z którymi rozmawiali na temat przemocy rówieśniczej. Agresja fizyczna oraz przemoc psychiczna to zjawisko, które może występować wśród młodych osób. Spotkanie na ten temat cieszyło się dużym zainteresowaniem.
KMP Włocławek -
Ważny policyjny apel na niedzielnej mszy świętej
„Świeć przykładem – noś odblaski” – z tym przesłaniem policjanci pojawili się na niedzielnej mszy świętej w skępskim kościele. Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Miłosierdzia Bożego w Skępem ks. kan. mgr Roman Murawski przygotował dla dzieci odblaskowe upominki.
KPP Lipno -
Inowrocławscy policjanci podsumowali trzy kwartały pracy z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa
Mieszkańcy mają możliwość sygnalizować sytuacje, które dotyczą bezpieczeństwa. To za sprawą policyjnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Minione dziewięć miesięcy tego roku to 1 655 zgłoszeń.
KPP Inowrocław -
Bydgoscy Seniorzy aktorami w spocie profilaktycznym o oszustwach
Dobiegły końca nagrania do spotu profilaktycznego przygotowanego przez policjantów Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, do udziału w którym zaprosili bydgoskich Seniorów. Celem przedsięwzięcia jest uświadamianie ich o zagrożeniach związanych z działalnością oszustów oraz wskazanie, w jaki sposób można rozpoznać niebezpieczne sytuacje, a także jak reagować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa.
KMP Bydgoszcz -
Policjantka z odwiedzinami w przedszkolu
Młodsza aspirant Sandra Frątczak z Wydziału Prewencji Komisariatu Toruń-Rubinkowo spotkała się z dziećmi z przedszkola „Słoneczko”. Podczas wizyty funkcjonariuszka rozmawiała z maluchami o zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i nie tylko.
KMP Toruń -
Tymczasowy areszt dla dwóch uczestników bójki przy ulicy Podgórskiej w Toruniu
Sąd Rejonowy w Toruniu przychylił się do wniosku policji i prokuratury, stosując wobec dwóch mężczyzn zatrzymanych po bójce przy ulicy Podgórskiej w Toruniu trzymiesięczny tymczasowy areszt. Nieletni uczestnik zdarzenia już w sobotę stanął przed sądem rodzinnym, który zastosował wobec niego środki wychowawcze.
KMP Toruń -
Doskonalenie umiejętności policyjnych psów w zakresie wykrywania materiałów wybuchowych
Kujawsko-pomorscy policyjni przewodnicy psów wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami uczestniczyli w specjalistycznym szkoleniu, podczas którego doskonalili swoje umiejętności w zakresie wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Wśród nich znalazła się Delta - owczarek holenderski służący od października ubiegłego roku w Samodzielnym Pododdziale Kontrterrorystycznym Policji w Bydgoszczy w Sekcji Minersko-Pirotechnicznej pod czujnym okiem swojego opiekuna. Szkolenie było okazją do praktycznego treningu oraz wymiany doświadczeń.
-
O włos od tragedii - STOP AGRESJI DROGOWEJ
Wyprzedzał przed przejściem, na które wchodził pieszy z psem. Nagranie, ilustrujące to nieprawidłowe zachowanie, trafiło na policyjną skrzynkę STOP AGRESJI DROGOWEJ. To mogło skończyć się tragedią!
KWP w Bydgoszczy -
Bydgoscy policjanci zatrzymali 50 osób poszukiwanych
Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej oraz podległych komisariatów wsadzili za kraty kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. W ostatnich dniach funkcjonariusze zatrzymali łącznie aż 50 poszukiwanych różnymi podstawami prawnymi do prowadzonych spraw. Wszyscy muszą się teraz liczyć z konsekwencjami swoich wcześniejszych czynów.
KMP Bydgoszcz -
Podsumowanie akcji „Prędkość” na terenie Bydgoszczy i powiatu
Policjanci z bydgoskiej „drogówki” prowadzili działania „Prędkość”. Zadaniem funkcjonariuszy było zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez reagowanie na niestosowanie się do ograniczeń prędkości.
KMP Bydgoszcz -
Agresywny 41-latek demolujący szpital, trafił na trzy miesiące do aresztu
Radziejowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wdarł się do miejscowego szpitala i uszkodził drzwi wejściowe oraz wyposażenie placówki. Dodatkowo groził ratownikowi medycznemu oraz włamał się do zamkniętej recepcji. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.
KPP Radziejów -
Uciekał nadaremnie
Pakoscy policjanci namierzyli poszukiwanego mężczyznę, który uciekał przed policjantami i karą. Ta go jednak nie ominie, bo został zatrzymany i trafił do aresztu. Konsekwencje poniósł również pasażer.
KPP Inowrocław -
Policjanci wzięli udział w „SymPaTycznej Olimpiadzie”
Zespół Szkół w Barcinie, powiat żniński, zorganizował „SymPaTyczną Olimpiadę”, do udziału w której zostali zaproszeni policjanci. Podczas przedsięwzięcia mundurowi opowiadali o służbie oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym.
KWP w Bydgoszczy -
Tucholscy policjanci wzięli udział w sadzeniu lasu
Nadleśnictwo Trzebciny, powiat tucholski, zorganizowało inicjatywę, której celem było sadzenie drzew. W przedsięwzięciu uczestniczyli również policjanci z Tucholi. Takie działania mają na celu zwiększenie powierzchni leśnych w Polsce oraz dbanie o bezpieczną przyszłość dla następnych pokoleń.
KPP Tuchola -
Policyjne działania "Wyścig słoni" na autostradzie A1
Policjanci z aleksandrowskiej „drogówki” przeprowadzili wzmożone kontrole na autostradzie A1. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe. W wyniku działań mundurowych kilku kierowców ciężarówek otrzymało wysokie mandaty za tzw. „wyścig słoni” – niebezpieczne i utrudniające ruch manewry wyprzedzania.
KPP Aleksandrów -
Bezpieczne droga i mądre zachowanie - policjant z wizytą u przedszkolaków
Policjant z grudziądzkiej komendy przeprowadził zajęcia w przedszkolu w Małym Rudniku. Przypomniał dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak reagować w kontaktach z nieznajomymi oraz jak zachować się w towarzystwie psa.
KMP Grudziądz -
Radziejowska policjantka na debacie o przemocy rówieśniczej
Mundurowa została zaproszona przez uczniów miejscowego liceum na spotkanie pod hasłem „Granice żartu - gdzie kończy się śmiech, a zaczyna przemoc?”.
-
Pseudokibice zatrzymani za udział w bójce
Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zatrzymali trzech mężczyzn za udział w bójce z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Sprawców namierzyli po niespełna dobie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że to osoby powiązane ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lokalnych klubów sportowych.
KMP Toruń -
„Policja wczoraj i dziś” - konferencja w Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią
W Komendzie Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyła się konferencja pt. „Policja wczoraj i dziś”. Organizatorem wydarzenia była nakielska jednostka wspólnie z Muzeum Ziemi Krajeńskiej. Inicjatorem spotkania był prezes Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle nad Notecią, Pan Lechosław Draeger. W konferencji uczestniczyli uczniowie nakielskich szkół oraz placówek z terenu powiatu, nad którymi komenda sprawuje patronat. Po prezentacji uczniowie mogli zapoznać się z pracą funkcjonariuszy z różnych wydziałów.
KPP Nakło nad Notecią -
Prawie 300 uczniów odwiedziło Komendę Powiatową Policji w Chełmnie
Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie gościła blisko 300 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie. Wizyta była podsumowaniem obchodów Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy Rówieśniczej oraz okazją do złożenia podziękowań policjantom za zaangażowanie i przeprowadzone zajęcia profilaktyczne.
KPP Chełmno -
Błyskawiczna akcja poszukiwaczy z KWP w Bydgoszczy – zatrzymany zabójca poszukiwany przez niemiecki wymiar sprawiedliwości
Dzięki „łowcom głów" z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wszystko rozegrało się błyskawicznie. Gdy tylko policjanci otrzymali od niemieckich organów ścigania europejski nakaz aresztowania wystawiony za 28-latkiem podejrzewanym o zabójstwo dwóch osób oraz usiłowanie zabójstwa kolejnych czterech, niezwłocznie wkroczyli do akcji i rozpoczęli poszukiwania. Jeszcze tego samego dnia, późnym wieczorem, został zatrzymany i trafił w kajdankach do najbliższej policyjnej izby zatrzymań.
KWP w Bydgoszczy -
Areszt dla sprawcy rozboju
Na trzy miesiące tymczasowo do aresztu trafił 27-latek zatrzymany przez kryminalnych z bydgoskiej komendy miejskiej. Mężczyzna napadł na 61-latka, używając do tego niebezpiecznego narzędzia. Tego samego dnia ukradł sprzęt elektroniczny. Grozi mu kara 20 lat pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
Bezpieczne kujawsko-pomorskie. Wspólnie budujemy system ochrony ludności
Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Michał Sztybel zainaugurował kampanię edukacyjno-świadomościową pod hasłem „BEZPIECZNE KUJAWSKO-POMORSKIE. WSPÓLNIE BUDUJEMY SYSTEM OCHRONY LUDNOŚCI”.
-
Kierował pomimo zakazów sądowych - usłyszał już wyrok
Miał cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, a mimo to wsiadł za kierownicę. Został zatrzymany przez grudziądzkich policjantów. W trybie przyśpieszonym usłyszał już wyrok.
KMP Grudziądz -
Policjant poza służbą zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę
Czujność i szybka reakcja aspiranta Tomasza Grechuty z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo pozwoliły wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwego rowerzystę. Choć funkcjonariusz nie pełnił w tym czasie służby, nie pozostał obojętny wobec zagrożenia, jakie stwarzał mężczyzna poruszający się jednośladem.
KMP Bydgoszcz -
Policyjny pies ujawnił narkotyki
Inowrocławski policjant pracujący z psem wyszkolonym do tropienia narkotyków nie może narzekać na brak zajęć. Uczestniczy w akcjach, gdy są podejrzenia co do osób, które mogą mieć narkotyki. Ostatnie tego typu działanie miało miejsce w Janikowie.
KPP Inowrocław -
Ćwiczenia „ZATONIĘCIE” z udziałem włocławskich policjantów
W rejonie zapory wodnej we Włocławku doszło do wywrócenia się łodzi - taka wiadomość dotarła do dyżurnego włocławskich mundurowych. Na szczęście to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń policjantów, ratowników WOPR-u oraz żołnierzy WOT i samorządu województwa.
KMP Włocławek -
Policjanci i Straż Ochrony Kolei na wspólnych służbach
Na dworcach kolejowych, peronach, a nawet w pociągach może dochodzić do różnych sytuacji polegających na łamaniu prawa. Patrole policjantów i strażników kolei czuwają nad bezpieczeństwem.
KPP Inowrocław -
Bezpieczna droga do szkoły
Policjantka prewencji z mogileńskiej komendy odwiedziła uczniów miejscowej „Jedynki”, by przypomnieć zasady poruszania się pieszo, na rowerach i na hulajnogach. Spotkanie miało za zadanie zachęcić dzieci do codziennego dbania o własne bezpieczeństwo.
KPP Mogilno -
Oświadczenie w sprawie interwencji
Oświadczenie w sprawie interwencji w Inowrocławiu.
KWP w Bydgoszczy -
Słowa uznania i podziękowania dla policjantów z bydgoskiego Błonia
Na skrzynkę mailową Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy wpłynęły podziękowania dla policjantów z Błonia za ich zaangażowanie, niecodzienną inicjatywę oraz wyjątkową determinację podczas czynności związanych ze zgłoszeniami dotyczącymi kradzieży i włamań. Jak podkreśla autor finałem tego było zatrzymanie sprawcy tych przestępstw i odzyskanie skradzionego sprzętu, w tym także należącego do niego.
KMP Bydgoszcz -
„Trzeźwy poranek” na drogach naszego województwa
Z badania opinii społecznej w 2025 roku, przygotowanego na podstawie danych Komendy Głównej Policji wynika, że Polacy najbardziej obawiają się nie rozbojów, nie kradzieży, ale nietrzeźwych kierujących pojazdami (76,7%). Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa, kujawsko-pomorscy policjanci wczoraj, po raz kolejny, przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców.
KWP w Bydgoszczy -
Działania „Bezpieczny pieszy” w Bydgoszczy i powiecie
Policjanci z bydgoskiej „drogówki” kontynuują cykliczne działania „Bezpieczny pieszy”. Funkcjonariusze, w ramach współpracy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, wykorzystali system ITS, aby jeszcze skuteczniej nadzorować miejsca, gdzie piesi najczęściej przekraczają jezdnię. Szczególną uwagę zwracali zarówno na zachowania kierujących wobec pieszych, jak i na wykroczenia popełniane przez samych niechronionych uczestników ruchu.
KMP Bydgoszcz -
Ćwiczenia sztabowe golubsko-dobrzyńskich policjantów
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu otrzymał zgłoszenie, że na rzece Drwęcy w miejscowości Elgiszewo doszło do wywrócenia się kajakarzy. Część osób znajduje się w wodzie, część pobiegła do lasu. Tak rozpoczęły się ćwiczenia sztabowe mundurowych z Golubia-Dobrzynia, gdzie głównym założeniem było przyjęcie procedur postępowania w sytuacji kryzysowej oraz rozwijanie umiejętności współdziałania w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.
KPP Golub-Dobrzyń -
To jest czas odblasków – Świeć przykładem
Na dobre ruszyła policyjna akcja „Świeć przykładem – noś odblaski”. Wczoraj obchodzony był Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków. Funkcjonariusze spotkali się z dziećmi z lipnowskiego Klubu Malucha by przekazać im założenia tej akcji. Mali edukatorzy, wyposażeni w odblaski, ruszyli potem na spacer z policjantami, by promować bezpieczeństwo na drodze.
KPP Lipno -
Policjantka z wizytą w domu opieki w Dębach w powiecie radziejowskim
Radziejowska mundurowa spotkała się z seniorami z Domu Opieki dla Osób Starszych w Dębach, pow. radziejowski. Przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w codziennym życiu, zarówno w domu, jak i na drodze.
KPP Radziejów -
Debata z młodymi kierowcami w radziejowskim „mechaniku”
Policjanci spotkali się z uczniami, którzy rozpoczynają przygodę za kierownicą. Starali się wytłumaczyć zgromadzonym, jak ważna jest rozwaga na drodze. Namawiali też młodzież, na wstąpienie w policyjne szeregi.
KPP Radziejów -
Radziejowscy policjanci i inspektorzy ochrony środowiska kontrolowali przewożone towary
Działania skierowane były na pojazdy, które mogą przewozić niebezpieczne odpady. W czasie akcji sprawdzano legalność przewożonego towaru oraz dokumentację z tym związaną.
KPP Radziejów -
Złote i srebrne sukcesy naszych Kolegów z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy w kickboxingu
Nasi Koledzy z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy nie dość, że przywieźli złote i srebrne medale z Mistrzostw Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu, to jeszcze zostali uznani najlepszą formacją, która wywalczyła w sumie 35 krążków. Jak zawsze gratulujemy i życzymy wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji oraz dalszych sukcesów.
OPP w Bydgszczy -
Senior musi to wiedzieć
Inowrocławscy policjanci kontynuują spotkania z Seniorami, podczas których rozmawiają o tym, jak unikać zagrożeń. Pogadanka odbyła się nie przypadkowo w dniu Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.
KPP Inowrocław -
Policjant spotkał się z uczniami w ramach obchodów Tygodnia Przeciwdziałania Przemocy
Trwa Tydzień Przeciwdziałania Przemocy. W Szkole Podstawowej w Bysławiu, powiat tucholski, odbyły się zajęcia z udziałem miejscowego funkcjonariusza. Policjant przekazał uczniom wiele cennych rad.
KPP Tuchola -
Śródmiejski policjant poza służbą udzielił pomocy poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym
Sierżant sztabowy Marcin Maliński z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście, będąc w czasie wolnym od służby, wykazał się czujnością i profesjonalizmem. Zapewnił pomoc osobie poszkodowanej w zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 10 w Sadkach.
KMP Bydgoszcz
