Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci wzięli udział w ćwiczeniach dowódczo-sztabowych "Wysoka Fala 2025"
Na terenie powiatu aleksandrowskiego odbyły się ćwiczenia dowódczo-sztabowe, w których udział brała aleksandrowska policja, Państwowa Straż Pożarna i 84 Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej. Głównym tematem działań była współpraca w sytuacji wystąpienia zagrożenia powodziowego oraz doskonalenie sposobów postępowania służb mundurowych na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowej.
KPP Aleksandrów -
Policjanci na szczęście odnaleźli mężczyznę
Osoby w kryzysie emocjonalnym wydają się bezradne i zdarza się, że komuś to sygnalizują. W tym przypadku jeden z mężczyzn zadzwonił na telefon alarmowy z informacją, że chce odebrać sobie życie. Inowrocławscy policjanci w porę go odnaleźli i pomogli.
KPP Inowrocław -
Policjanci z Aleksandrowa włączyli się w zbiórkę krwi
Oddawanie krwi to szansa na uratowanie komuś życia. Dla służb mundurowych niesienie pomocy to codzienność, dlatego również zbiórki krwi traktujemy niemal jak obowiązek. Dlatego aleksandrowscy policjanci podzielili się tym bezcennym darem.
KPP Aleksandrów -
Targi Pracy w Wąbrzeźnie
Ponad 30 wystawców, prawie 1000 uczestników to wyniki tegorocznej edycji targów pracy zorganizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Wąbrzeźnie. Nie mogło zabraknąć stanowiska promocyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie.
KPP Wąbrzeźno -
Odwiedziny dzieci w koronowskim komisariacie
Przedszkolaki z grupy „Motylków” oraz „Skrzatów” z Przedszkola Samorządowego z Oddziałami Integracyjnymi z Koronowa, powiat bydgoski, odwiedziły policjantów w miejscowym komisariacie. Podczas spotkania mundurowi opowiedzieli im o służbie, a także przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
KMP Bydgoszcz -
Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy” na terenie powiatu bydgoskiego
W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego policjanci bydgoskiej „drogówki” przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi ukierunkowali swoje działania głównie na tę grupę użytkowników dróg, ale również na kierujących pojazdami.
KMP Bydgoszcz -
„Bezpieczna droga do szkoły” prowadzi przez przejście dla pieszych
Tucholscy policjanci przeprowadzili zajęcia z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Tucholi. Maluchy, pod okiem funkcjonariuszy, ćwiczyły przechodzenie przez przejście dla pieszych.
KPP Tuchola -
„Bezpieczna droga do szkoły” tematem przewodnim podczas spotkania z uczniami
Profilaktycy z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście skierowali swe kroki do Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy, by porozmawiać z uczniami klas I i II Szkoły Podstawowej. Głównym celem spotkania z dziećmi było omówienie tematu ,,Bezpiecznej drogi do szkoły”.
KMP Bydgoszcz -
Najmłodsi uczą się, jak być widocznym na drodze
Toruńskie policjantki odwiedziły przedszkolaków z Bajkowego Dworu, by w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przybliżyć im zasady poruszania się po drogach. Najwięcej emocji wzbudziła tzw. magiczna tuba, która pokazała dzieciom, jak skuteczne są odblaski.
KMP Toruń -
Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie – zatrzymali go inni użytkownicy drogi
Jadący krajową dziesiątką zauważyli, że kierujący polo, stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Wykazali się godną pochwały postawą, wzywając policjantów i uniemożliwili mu dalsza jazdę. Okazało się, że siedzący za kierownicą mężczyzna miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie!
KPP Lipno -
Poszukiwany trafił za kraty
Radziejowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który decyzją sądu spędzi najbliższe miesiące w odosobnieniu. Zasłużył sobie na ten wyrok, wcześniejszą jazdą po alkoholu.
KPP Radziejów -
Trzeźwy poranek nie dla wszystkich trzeźwy
Policjanci ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili na terenie powiatu mogileńskiego działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 905 kierowców. Wśród nich jeden był pod wpływem alkoholu.
KPP Mogilno -
Dzieci poznawały zasady podróżowania
Przedszkolaki z inowrocławskiej „4” odwiedziły Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Tam oczekiwali na nich przedstawiciel firmy zajmującej się transportem miejskim i policjantka.
KPP Inowrocław -
Odbyły się kolejne spotkania w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”
Zajęcia edukacyjne w placówkach oświatowych idą pełną parą. Lekcje z bezpieczeństwa na drodze, w ramach trwającej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, prowadzą też policyjni profilaktycy. Na kolejnych spotkaniach uczulają najmłodszych i podnoszą ich świadomość, by wzmocnić ich czujność i zwiększyć bezpieczeństwo.
KPP Lipno -
Aby droga do szkoły była bezpieczna
Dzielnicowi wąbrzeskiej komendy prowadzą regularne spotkania z uczniami szkół podstawowych. Tym razem poza pogadanką, dzieci odbyły zajęcia praktycznie w terenie.
KPP Wąbrzeźno -
Praktyczna nauka przepisów
Teoria i praktyka muszą iść „w parze”, gdy mowa o bezpieczeństwie. Dlatego prócz policyjnej pogadanki były zajęcia na przejściu dla pieszych.
KPP Inowrocław -
Działania „ROADPOL Safety Days” w powiecie radziejowskim
Trwają działania policjantów w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. W dniach 16-22 września, prowadzone będą działania ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego).
KPP Radziejów -
Wojewódzkie eliminacje do „I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Rzeczników Dyscyplinarnych”
Dzisiaj (16.09.2025 r.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzony został etap wojewódzki do „I Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów – Rzeczników Dyscyplinarnych”, organizowanego przez Biuro Kadr i Organizacji Policji Komendy Głównej Policji wespół z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.
KWP w Bydgoszczy -
Dzielnicowy ewakuował mieszkańców przed zagrożeniem pożarowym
W Nowym Dąbiu zapaliło się mieszkanie w bloku. Szybka reakcja dzielnicowego st. asp. Dariusza Sulskiego, który jako pierwszy dotarł na miejsce i ewakuował mieszkańców, zapobiegła tragedii.
KPP Żnin -
Dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia zdążyli na czas
O tych dzielnicowych ze Śródmieścia piszemy już po raz kolejny. Mowa o młodszym aspirancie Kamilu Kurdelskim i młodszym aspirancie Łukaszu Szmajda. Tym razem okazało się, że ich pilnej pomocy potrzebuje mieszkaniec bydgoskiego osiedla Bartodzieje. Policjanci nie odpuścili i szukali go aż do skutku, wiedząc, że może liczyć się każda sekunda. Dzięki ich zaangażowaniu i udzielonej pomocy 59-latek, mający bardzo słabe parametry życiowe, trafił pod opiekę medyków.
KMP Bydgoszcz -
Bydgoscy policjanci zatrzymali 56 osób poszukiwanych
Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej oraz podległych komisariatów wsadzili za kraty kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Od początku września funkcjonariusze zatrzymali łącznie aż 56 poszukiwanych różnymi podstawami prawnymi do prowadzonych spraw. Wszyscy muszą się teraz liczyć z konsekwencjami swoich wcześniejszych czynów.
-
Turniej Strzelecki Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi
13 września 2025 roku na strzelnicy Polskiego Związku Łowieckiego w Okręglicy koło Sieradza odbył się VI Turniej Strzelecki Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi, który został zorganizowany przez Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Łodzi Stowarzyszenie Funkcjonariuszy Służb Mundurowych BASTION oraz Region Łódź Górna Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA.
KWP w Bydgoszczy -
Policjanci z Chełmna dzielą się tym, co najcenniejsze - swoją krwią!
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie wzięli udział w akcji honorowego krwiodawstwa. Wspierając potrzebujących pokazali, że motto "Pomagamy i chronimy" ma wiele wymiarów.
KPP Chełmno -
Błąkający się pies zablokował ruch uliczny - pomógł policjant
Wałęsający się pies zablokował ruch na grudziądzkim moście idąc środkiem jezdni. Interweniował policjant z grudziądzkiej „drogówki”, który zadbał o jego bezpieczeństwo i z pomocą mieszkańca Grudziądza oddał go pod opiekę pracowników schroniska.
KMP Grudziądz -
KAS i Policja zatrzymała transport nielegalnych środków ochrony roślin
Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz Komenda Powiatowa w Golubiu-Dobrzyniu zatrzymała nielegalne środki ochrony roślin. Zabezpieczone pestycydy mogłyby zostać wykorzystane do oprysku ponad 1000 hektarów upraw. Zatrzymano dwóch mężczyzn.
-
Odblaski i wiedza o bezpieczeństwie dla najmłodszych
Policjantki z wydziału prewencji toruńskiej komendy przeprowadziły zajęcia w Szkole Podstawowej w Łysomicach, powiat toruński, na temat bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Podczas spotkania dzieci utrwaliły zasady korzystania z przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej, a także otrzymały elementy odblaskowe, zwiększające ich widoczność po zmroku.
KMP Toruń -
Policjanci ze Strzelna edukowali młodzież
W niecodziennej lekcji uczestniczyli ostatnio uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Alberta Abrahama Michelsona w Strzelnie. Prelegentami zajęć na temat współczesnych zagrożeń, odpowiedzialności prawnej i konsekwencji niebezpiecznych zachowań byli policjanci z miejscowego komisariatu. Funkcjonariusze omówili szereg zagadnień dotyczących młodych ludzi, jednocześnie zwracając uwagę jak postępować, by nie popaść w konflikt z prawem.
KPP Mogilno -
Aby droga do przedszkola była bezpieczna
Policjantki z miejscowej komendy odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 1 w Świeciu. Funkcjonariuszki przypomniały wszystkim przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa, tłumaczyły jak zachowywać się na drodze, placu zabaw i podczas niebezpiecznych sytuacji.
KWP w Bydgoszczy -
Nietrzeźwy uderzył w ogrodzenie posesji i dachował
Włocławscy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie 40-latka, który kierował oplem i spowodował kolizję drogową. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że prowadził on auto mając ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyźnie może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.
KMP Włocławek -
Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie - jechał hulajnogą elektryczną po krajowej dziesiątce
Coraz więcej pojazdów transportu osobistego z napędem elektrycznym pojawia się na drogach. Często sami ich użytkownicy nie wiedzą jakie obowiązują ich przepisy. Większość nie dba też o odpowiednie zabezpieczenie się sprzętem ochronnym. To jednak, że nie wolno prowadzić po alkoholu niezależnie od używanego pojazdu nie jest żadną nowością.
KPP Lipno -
Ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez kilka lat
Tucholscy kryminalni zatrzymali 49-latka, który był poszukiwany kilkoma listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od 2021 roku. Najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym.
KPP Tuchola -
„Bezpieczna droga do szkoły” w Paniewie w powiecie radziejowskim
Policjanci rozmawiali z najmłodszymi uczniami o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Poruszono też, ważną kwestię używania elementów odblaskowych, opowiadając o konkursie „Odblaskowa Szkoła”.
KPP Radziejów -
Policjanci na festynie profilaktycznym w Potulicach w powiecie nakielskim
Mundurowi zaprezentowali swoją pracę podczas festynu profilaktycznego zorganizowanego przez Zakład Karny w Potulicach na terenie miejscowego stadionu. Kujawsko-pomorski garnizon reprezentowali policjanci z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy, Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy, Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią oraz Sępólnie Krajeńskim. Nie lada atrakcją okazały się również dynamiczne pokazy akcji ratowniczych przy udziale służb mundurowych i ratowniczych.
KWP w Bydgoszczy -
KWP Bydgoszcz - Wicemistrz Polski Policji w piłce siatkowej "Warta 2025"
W dniach 10-12 września policjanci reprezentujący garnizon kujawsko-pomorski wzięli udział w Mistrzostwach Polski Policji w piłce siatkowej, które odbyły się w Warcie. W turnieju rywalizowało 11 drużyn z całego kraju.
KWP w Bydgoszczy -
Szkolenie Nieetatowego Pododdziału Policji
I Kompania Nieetatowego Pododdziału Policji (NPP) z bydgoskiej komendy miejskiej wzięła udział w ćwiczeniach, które odbyły się na pasie startowym dla samolotów usytuowanym na terenie kompleksu leśnego w Kowalewie, gm. Szubin. Celem szkolenia było przypomnienie policjantom zasad działania w pododdziałach zwartych, w strukturach drużyn i plutonów, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu oraz doskonalenie ich umiejętności w tym zakresie.
KMP Bydgoszcz -
„Tryt” pies do zadań specjalnych
Owczarek belgijski „Tryt” to pierwszy w naszym województwie pies do działań bojowych. Wyszkolenie jego przewodnika – policjanta Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Bydgoszczy, trwa w Sułkowicach.
KWP w Bydgoszczy -
Policyjni „wodniacy” czuwali nad bezpieczeństwem uczestników XXV Regat Pamięci na Zalewie Koronowskim
Na wodach Zalewu Koronowskiego odbyły się XXV Regaty Pamięci, w których udział wzięły liczne załogi żeglarskie. Nad bezpiecznym przebiegiem wydarzenia czuwali policjanci z Ogniwa Wodnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.
KMP Bydgoszcz -
Motocyklistka zbytnio się rozpędziła
Policjanci z inowrocławskiej grupy SPEED podczas każdej służby mają do czynienia z tymi kierującymi, którzy przekraczają prędkość. Nie ma pobłażania dla piratów drogowych.
KPP Inowrocław -
I Zawody w Nordic Walking dla Policjantek i Pracownic Policji za nami
Z okazji 100-lecia kobiet w Policji, Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. kujawsko – pomorskiego oraz Wojewódzki Zarząd Zakładowy NSZZ Pracowników Policji w Bydgoszczy byli organizatorami I Zawodów w Nordic Walking dla Policjantek i Pracownic Policji o Puchar Przewodniczących Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów i Pracowników Policji, które odbyły się na terenie miasta i gminy Mogilno. Na linii startu stanęło 71 uczestniczek reprezentujących komendę wojewódzką oraz komendy miejskie i powiatowe garnizonu kujawsko – pomorskiego. Honorowy patronat nad Zawodami objął Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Jakub Gorczyński i Burmistrz Mogilna Karol Nawrot.
KPP Mogilno -
Policjanci na festynie Nadleśnictwa
Toruńscy policjanci spotkali się z mieszkańcami na festynie zorganizowanym przez Nadleśnictwo Cierpiszewo w powiecie toruńskim. W trakcie spotkania nie zabrakło rozmów o bezpieczeństwie, odpowiedzialnym zachowaniu w ruchu drogowym, w lesie i podczas codziennych aktywności. Mundurowi zaprezentowali policyjny radiowóz, wręczali odblaski uczestnikom, a chętni przymierzali alkogogle.
KMP Toruń -
Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników biegu charytatywnego „Przegoń przemoc”
Setki uczestników wzięło udział w biegu charytatywnym „Przegoń przemoc”, którego celem była promocja życia wolnego od przemocy. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali policjanci, którzy zadbali o spokojny i bezpieczny przebieg wydarzenia.
KMP Grudziądz -
"Dni otwarte" w aleksandrowskiej komendzie
Policjanci z Aleksandrowa otworzyli drzwi komendy dla wszystkich zainteresowanych służbą w Policji. Chętni mogli zobaczyć sprzęt używany w codziennej służbie oraz porozmawiać z policjantami różnych wydziałów o ich pracy. Osoby zainteresowane służbą w Policji mogły również dowiedzieć się w jaki sposób dołączyć do naszych szeregów.
KPP Aleksandrów -
Posiadał znaczną ilość narkotyków
Tucholscy policjanci zatrzymali 27–latka, który posiadał ponad 2 kg ściętych roślin. Wstępne wyniki wskazały, że jest to marihuana. Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
KPP Tuchola -
Smoki zaprezentowały się na Gople, w jednym z nich policjanci
Otwarte Mistrzostwa Województwa Dla Amatorów Na Smoczych Łodziach zgromadziły dużą publiczność. To efektowny rodzaj sportu, bo i łodzie wyjątkowe. W Mistrzostwach inowrocławscy policjanci zajęli II miejsce.
KPP Inowrocław -
Policjanci na ekopikniku "Zaadaptuj się do zmian klimatu"
Podczas ekopikniku „Zaadaptuj się do zmian klimatu” toruńscy funkcjonariusze przygotowali stoisko profilaktyczne, które stało się ważnym punktem wydarzenia. Policjanci rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie, rozdawali odblaski, znakowali rowery, a także promowali swój zawód.
KMP Toruń -
Policjanci i pracownicy cywilni z bydgoskiej komendy miejskiej uczestniczyli w 2. Biegu „Bydgoszcz Tętni Dobrem”
Policjanci i pracownicy cywilni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu promującym ideę pomocy i krwiodawstwa – 2. Biegu „Bydgoszcz Tętni Dobrem”. Nie tylko wystartowali w biegu, ale również zapewnili atrakcje na stoisku policyjnym, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.
KMP Bydgoszcz -
Nietrzeźwi na hulajnogach – natychmiastowa reakcja policjantów
Policjanci z powiatu świeckiego nieustannie prowadzą intensywne kontrole użytkowników jednośladów – zarówno rowerów, jak i hulajnóg elektrycznych. Niestety, pomimo ciągłych apeli, w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które lekceważą obowiązujące przepisy i wsiadają za kierownicę po alkoholu.
KPP Świecie -
Przepisy i pierwsza pomoc – policjanci edukowali użytkowników hulajnóg
Policjanci z powiatu świeckiego nieustannie przyglądają się użytkownikom hulajnóg podczas różnych akcji prowadzonych na drodze. Spotykają się również z młodzieżą aby przypominać o zasadach ich użytkowania oraz pierwszej pomocy.
KPP Świecie -
Ślubowanie policjantów w kujawsko-pomorskiem
83 nowych policjantów złożyło ślubowanie powtarzając słowa Roty za Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy inspektorem Jakubem Gorczyńskim. Przed uroczystością złożono kwiaty pod tablicą patrona komendy inspektora Witalisa Olszańskiego – w rocznicę Jego 140. urodzin.
KWP w Bydgoszczy -
Konferencja „Przestępczość odpadowa – skutki środowiskowe i ekonomiczne”
W dniach 10-11 września br. na auli Politechniki Bydgoskiej odbyła się dwudniowa konferencja dotycząca tematyki przestępstw związanych z gospodarką odpadami i ich skutków środowiskowych i ekonomicznych.
KWP w Bydgoszczy
