Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Spotkanie z pracownikami Komety
Pierwsza część spotkania poświęcona była zasadom postępowania w sytuacji ataku osoby uzbrojonej oraz zagrożenia terrorystycznego. Drugą część spotkania wypełnił pokaz. Funkcjonariusze zaprezentowali pracownikom podstawowe techniki samoobrony oraz zasady taktycznego zachowania się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia atakiem przez napastnika. Takie spotkania to doskonała okazja poszerzaniu swojej wiedzy i nabywania kolejnych umiejętności.
KMP Toruń -
Spotkanie z gronem pedagogicznym i rodzicami SP Brzoza
Mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny gościł w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie. Na spotkaniu zaprezentował zebranym procedury postępowania nauczycieli oraz metody współpracy szkół z Policją w sytuacjach zagrożenia dzieci i młodzieży przestępczością oraz demoralizacją.
KMP Bydgoszcz -
Wyremontowany Komisariat Policji w Mroczy oficjalnie otwarty
Dziś (29.11) w Mroczy odbyła się ważna uroczystość. Oficjalnie otwarto gruntownie wyremontowany komisariat policji. Remont kosztował ponad 2 miliony złotych. To jedyny, jak na razie komisariat w kujawsko-pomorskiem, w którym zamontowano pompy ciepła. Obiekt, po remoncie, wygląda na miarę XXI wieku.
KWP w Bydgoszczy -
Cztery areszty za pobicie
Młodzi mężczyźni odpowiedzą za pobicie bydgoszczanina. Na ich trop wpadli kryminalni z bydgoskich Wyżyn. Czterej podejrzani to miłośnicy jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.
KMP Bydgoszcz -
Pijany kierowca zakończył jazdę na... miejskiej ławce
Prawie 4 promile alkoholu miał w organizmie 23-latek, który kierował samochodem po pijanemu w miejscowości Łasin. Mężczyzna podczas jazdy uszkodził dwa inne pojazdy i zatrzymał się dopiero na miejskiej ławce, gdzie został ujęty przez przechodniów, po czym przekazany w ręce policjantów.
KMP Grudziądz -
Makabryczne odkrycie mieszkańca Chełmna
Rozkładające się ciała psów znalazł mieszkaniec Chełmna podczas spaceru ze swoim czworonogiem. O makabrycznym odkryciu natychmiast zaalarmował policjantów, którzy zatrzymali do wyjaśnienia właściciela pobliskiej działki. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna prowadził tam hodowlę. Jakiej treści zarzuty usłyszy zadecyduje prokurator na podstawie materiału dowodowego zgromadzonych przez funkcjonariusz
KPP Chełmno -
Pijany kierowca zatrzymany przez obywatela
Mieszkaniec powiatu brodnickiego zajechał drogę nietrzeźwemu kierującemu i zawiadomił policjantów. Zatrzymany mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Od razu stracił prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
KPP Brodnica -
Dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie
Policjanci z bydgoskiego Szwederowa spotkali się z mieszkańcami dzielnicy Wzgórze Wolności. Spotkanie odbyło się w oddziale Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy przy ul. Ujejskiego 58. Policjanci rozmawiali z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa, w ramach akcji „Dzielnicowy bliżej nas”.
KMP Bydgoszcz -
Poradził sobie na lekcjach, bo to w końcu Cwaniak
Asp. Krzysztof Lamański z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Inowrocławiu odwiedził klasę VIIa Szkoły Podstawowej nr 11. Właśnie ta klasa dwa tygodnie temu zwyciężyła w potyczkach międzyklasowych z zakresu bezpieczeństwa. Lekcja z przewodnikiem i jego psem była kontynuacją zajęć edukacyjnych o zagrożeniach.
KPP Inowrocław -
Czujne oko policjantki
Radziejowska policjantka prewencji rozpoznała wczoraj na ulicy kierowcę, który kilka miesięcy wcześniej był zatrzymany za jazdę po alkoholu. Postanowiła go sprawdzić. Okazało się, że mężczyzna nie powinien kierować, gdyż miał sądowy zakaz.
KPP Radziejów -
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych w Tucholi
Tucholska policja, jako partner projektu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”, którego organizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Spotkanie odbyło się w Tucholskim Ośrodku Kultury.
KPP Tuchola -
Spotkania profilaktyczne w Turze i Kołaczkowie
Nakielscy policjanci prowadzą cykl spotkań profilaktycznych dla dzieci w różnych szkołach na terenie powiatu. Tym razem odwiedzili dzieci w szkołach podstawowych w Turze i Kołaczkowie. Tematem przewodnim pogadanek było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.
KPP Nakło nad Notecią -
Ogólnopolska kampania „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”
Rusza kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Już w najbliższą sobotę tj. 2 grudnia na wybranych Stacjach Kontroli Pojazdów na terenie naszego województwa kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoim samochodzie. Kampania ma zwrócić uwagę kierowców, jak ważny dla ich bezpieczeństwa, jest stan oświetlenia pojazdu.
KWP w Bydgoszczy -
Przyłapani z tysiącami nielegalnych papierosów "na pace"
Policjanci z CBŚP Zarząd w Bydgoszczy namierzyli dostawczego mercedesa z ponad 200 tysiącami papierosów bez polskiej akcyzy. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymani zostali czterej mężczyźni, przy czym trzej z nich usłyszeli już zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Za przestępstwo, o które są podejrzani grozi im kara nawet 3 lat więzienia. Straty Skarbu Państwa funkcjonariusze oszacowali na blisko 217 tysięcy złotych.
KMP Toruń -
Działania EUROPOLU wymierzone w przestępczość finansową
Polska Policja uczestniczyła w ogólnoeuropejskich działaniach przeprowadzonych w ramach operacji pod nazwą EMMA3 (European Money Mule Action 3) koordynowanych przez Europejskie Centrum ds. Cyberprzestępczości EUROPOL-u, których celem była walka z przestępczością związaną z tzw. „mułami finansowymi”. W Polsce akcję nadzorowało i koordynowało Biuro dw. z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.
KGP -
Dzięki inowrocławskiej "drogówce" niemowlę w porę trafiło do szpitala
Policjanci wydziału ruchu drogowego z Inowrocławia zupełnie nie spodziewali się takiego zdarzenia, z jakim musieli się zmierzyć. Pomogli rodzinie z małym dzieckiem jak najszybciej dojechać do szpitala.
KPP Inowrocław -
Podsumowanie działań "Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego"
Kujawsko-pomorscy policjanci ponownie przeprowadzili wczoraj działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Czynności te ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym oraz wypracowanie właściwych zachowań tych uczestników na drogach.
KWP w Bydgoszczy -
Czeka go odsiadka za próbę wręczenia łapówki
Za kraty trafił 31-latek poszukiwany listem gończym przez toruński sąd. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed organami ścigania. Kryminalni z komisariatu w Lubiczu zatrzymali go w jednym z mieszkań na terenie gminy. 31-latek w zakładzie karnym spędzi najbliższe lata odsiadując wyrok za próbę wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, naruszenia nietykalności oraz znieważenie funkcjonariusza publicznego
KMP Toruń -
Oszuści dzwonili na stacjonarne telefony w Bydgoszczy
Oszuści działający metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, czy też w ramach rzekomych akcji policji zwalczających „oszustów bankowych”, znowu byli aktywni w naszym województwie. Ciągle warto przypominać i szeroko omawiać metody wykorzystywane przez tych przestępców. Wczoraj bydgoszczanka została oszukana na ponad 20 tysięcy złotych.
KMP Bydgoszcz -
Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemi nakielaninowi, którego zatrzymali policjanci z nakielskiej „patrolówki” podczas włamania do domu. Sprawca już usłyszał zarzuty, a jego zachowanie oceni sąd.
KPP Nakło nad Notecią -
Poszukiwany listami gończymi trafił do celi
Mundurowi z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo zatrzymali 32-latka poszukiwanego trzema listami gończym. Mężczyzna wpadł podczas legitymowania. Teraz spędzi najbliższych kilka miesięcy w celi, gdzie czeka go odsiadka za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości.
KMP Toruń -
Kłusownik zatrzymany na gorącym uczynku
Wspólne działania włocławskich policjantów i funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej zakończyły się zatrzymaniem na gorącym uczynku kłusownika. 45-latek nielegalnie rozstawił sieci na jednym z jezior w gminie Choceń. Grozi mu teraz do 2 lat więzienia i przepadek przedmiotów służących do bezprawnego połowu.
KMP Włocławek -
Podsumowanie akcji „Przegląd”
W związku ze zbliżającą się zimą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu wraz z lokalnymi Stacjami Kontroli Pojazdów przeprowadzili przegląd techniczny pojazdów. Z nieodpłatnego sprawdzenia stanu technicznego można było skorzystać w sobotę 25 listopada.
KMP Toruń -
16 760 zł zebrane dla Michałka
W miniony piątek (24.11.2017) w Ośrodku Wczasowym „Roma” w Ostrówcach odbył się II Charytatywny Bal Komendanta Powiatowego Policji w Żninie. To kolejna inicjatywa mł. insp Artura Krajewskiego, której przyświecał szczytny cel. Tym razem zbierano fundusze na rehabilitację oraz ortezy dla 9-letniego Michała.
KPP Żnin -
Podsumowanie policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki”
W sobotę na drogach województwa kujawsko-pomorskiego po raz kolejny prowadzona była akcja „Alkohol i narkotyki”. Celem działań kontrolno-profilaktycznych jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków.
KWP w Bydgoszczy -
Policyjne działania na "krajowej 10"
Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z ważniejszych zadań policji. Bydgoska drogówka wspólnie z policjantami z Torunia, Nakła nad Notecią oraz Lipna przeprowadzili działania na drodze krajowej nr 10. Sprawdzali trzeźwość, prędkość, a także dyscyplinowali osoby łamiące przepisy prawa ruchu drogowego. W trakcie tych działań wykorzystali również pojazdy wyposażone w urządzenia rejestrujące zachowania uczestników ruchu.
KMP Bydgoszcz -
Kampania „Włocławska Biała Wstążka” z udziałem policjantów
Włocławscy policjanci włączyli się w kampanię Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie pod nazwą „Włocławska Biała Wstążka”. Mundurowi propagowali na ulicach miasta akcję przeciwdziałania przemocy w rodzinie m.in. poprzez przekazywanie informacji o miejscach, gdzie udzielana jest pomoc.
KMP Włocławek -
Gry hazardowe pod nadzorem służb
Policjanci z komisariatu w Pakości i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy wkroczyli do jednego z lokali na terenie Pakości. Tam zabezpieczyli trzy automaty do nielegalnego hazardu. Teraz ustalają organizatora tego nielegalnego procederu.
KPP Inowrocław -
Pijany kierowca zatrzymany w centrum miasta
Ponad 2 promile alkoholu miał kierowca zatrzymany przez przypadkowych świadków w centrum miasta. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
Są podejrzani o kradzież tirów w Niemczech. Zostali zatrzymani w Grudziądzu
Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wspólnie z policjantami z pododdziału antyterrorystycznego zatrzymali mieszkańców Grudziądza. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży dwóch tirów wartych ponad 600 tys. euro, dokonanej na terenie Niemiec. Auta już w październiku odzyskali kujawsko-pomorscy policjanci. Teraz czas na „rozliczenie” sprawców kradzieży. Już są aresztowani.
KWP w Bydgoszczy -
Wspólna akcja włocławskich policjantów i pracowników Anwilu „Odblaskiem po oczach”
Kilkaset kamizelek odblaskowych trafiło już do podwłocławskich szkół podstawowych. To wszystko dzięki akcji „Odblaskiem po oczach”, realizowanej przez włocławski ANWIL i policjantów. Akcja wpisuje się w ogólnopolską kampanię edukacyjno-informacyjną „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.
KMP Włocławek -
„Licealiści” w Komendzie Wojewódzkiej
O bezpieczeństwie młodzieży, dopalaczach i odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także o udzielaniu pierwszej pomocy rozmawiali z uczniami Liceum Menadżerskiego z Bydgoszczy kom. Monika Hermann oraz mł. asp. Maciej Kujawiński. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”.
KWP w Bydgoszczy -
Policjanci z Radziejowa sadzili drzewa i zachęcali do dbania o środowisko
Radziejowscy policjanci przyłączyli się do akcji „Zasadź lipy” i wspólnie z mieszkańcami, przedstawicielami samorządu, leśnikami i strażakami zasadzili na terenie gm. Osięciny kilkadziesiąt drzew. Przy okazji dzielnicowi mówili o programie „Dzielnicowy Bliżej Nas”.
KPP Radziejów -
Policjant po służbie zatrzymał pijanego motorowerzystę
Policjant z Chełmna po służbie zatrzymał pijanego motorowerzystę. Mężczyzna kierował jednośladem mając w organizmie 2,5 promila alkoholu! Dobrze, że w porę został wyeliminowany z ruchu.
KPP Chełmno -
Zrobił zakupy i "zapomniał" zapłacić
Policjanci z Ciechocinka zatrzymali 37-latka, który uciekł ze sklepu z koszykiem wypełnionym różnego rodzaju produktami, nie płacąc za nie. Podejrzany wyniósł łupy o łącznej wartości przeszło 580 złotych. Teraz odpowie za kradzież, za co grozi mu do 5 lat więzienia.
KPP Aleksandrów -
Zaangażowane w bezpieczeństwo zwierząt
Tak scharakteryzować można postawę dziewcząt z MOW w Kruszwicy, które uczestniczyły w zajęciach z realizatorami programu powiatowego „Z sercem dla zwierząt“. Wykłady edukacyjne specjalnie dla nich przygotowali: lekarz weterynarii, przedstawicielka Starostwa Powiatowego, policjanci i wolontariusze.
KPP Inowrocław -
Dzielnicowi namierzyli złodziejkę dzięki monitoringowi
Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi kobiecie zatrzymanej przez aleksandrowskich policjantów, a podejrzanej o kradzież portfela i dokumentów. 52-latka została rozpoznana przez dzielnicowych na sklepowym monitoringu. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.
KPP Aleksandrów -
„Bezpieczna droga K-62”- wspólne działania policjantów z Radziejowa i Włocławka
Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z ważniejszych zadań policji. Radziejowscy policjanci wraz ze swymi kolegami z Włocławka przeprowadzili wspólne działania na drodze krajowej nr 62.
KPP Radziejów -
„SZOK” w Szkole Podstawowej w Świekatowie
Policjantki ze Świecia spotkały się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej w Świekatowie. To było pierwsze spotkanie w ramach projektu „SZOK - Społeczne zagrożenia oczami kina”. Na początku uczniowie oddali się przyjemności obejrzenia filmu, a następnie mundurowe poruszyły z odbiorcami poważny temat – cyberprzestępczość.
KPP Świecie -
Przedszkolaki poznawały pracę technika kryminalistyki
Na czym polega praca technika kryminalistyki? Jakich narzędzi używa? Jak zabezpiecza ślady na miejscu przestępstwa? Na wszystkie te i inne pytania dzieci z chełmińskiego przedszkola Pinokio uzyskały odpowiedź podczas spotkania z policyjnym technikiem kryminalistyki.
KPP Chełmno -
Funkcjonariusze zabezpieczyli trzy nielegalne automaty do gier
Policjanci z bydgoskiego Błonia namierzyli sklep monopolowy, w którym odbywały się nielegalne gry hazardowe. Razem z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli trzy automaty tzw. „jednorękich bandytów”. Maszyny znajdowały się w sklepie w specjalnie zamykanym pomieszczeniu. Do sprawy została przesłuchana obsługa sklepu.
KMP Bydgoszcz -
Podsumowanie projektu „Seniorzy w Re(Akcji) w Gminie Cekcyn"
W Gminnym Ośrodku Kultury w Cekcynie, pow. tucholski, odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt. „Seniorzy w Re(Akcji) w Gminie Cekcyn" w ramach „Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań RAZEM BEZPIECZNIEJ im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017", którego partnerem była m.in. tucholska policja. Organizatorzy podziękowali miejscowym mundurowym za aktywny udział w programie.
KPP Tuchola -
Małe "skrzaty" świeciły przykładem
Wczoraj (22.11.2017) w Przedszkolu „Skrzat” w Bydgoszczy odbyły się spotkania z dziećmi w ramach kontynuacji akcji pn. "Świeć przykładem". Bydgoscy policjanci wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Bydgoszczy oraz Marcinem Gagackim kierowcą rajdowo - wyścigowym reprezentującym Oponeo Motorsport poprowadzili zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dotyczące podstawowych zagadnień z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
KMP Bydgoszcz -
Pogadanki dzielnicowych z rodzicami
Tucholska policja, jako partner projektu „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”, którego organizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, prowadzi liczne działania profilaktyczne. Tym razem dzielnicowi spotkali się z rodzicami, by zwrócić uwagę na zagrożenia czyhające na ich dzieci.
KPP Tuchola -
Maturzyści z wizytą we włocławskiej komendzie
Uczniowie klasy maturalnej III Liceum Ogólnokształcącego z Włocławka gościli we włocławskiej komendzie. Do dobra okazja do zapoznania się z procedurami przyjęcia do policji, a także poznania służby od tzw. kuchni.
KMP Włocławek -
Uczniowie radomickiej podstawówki w lipnowskiej komendzie
Mury Komendy Powiatowej Policji w Lipnie odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Radomicach. Podczas wizyty poznawali specyfikę zawodu w policyjnym mundurze na poszczególnych stanowiskach.
KPP Lipno -
Wspólne działania żnińskiej „drogówki” z Inspekcją Transportu Drogowego
Policjanci ze żnińskiej „drogówki” przeprowadzili wspólne działania z Inspekcją Transportu Drogowego ukierunkowane na ujawnianie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych i autokarów. Łącznie nałożyli 11 mandatów karnych.
KPP Żnin -
Dzielnicowy spotkał się z przedszkolakami w Klonowi
Dzielnicowy w ramach kampanii MSWiA ,,Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” odwiedził przedszkolaków w Przedszkolu w Klonowie. W trakcie wizyty dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o podstawowych zasadach jakich należy przestrzegać aby być bezpiecznym w drodze do przedszkola i w drodze do domu oraz podczas zabawy.
KPP Golub-Dobrzyń -
Dzielnicowi z Grudziądza "podali swoją dłoń... " Jagodzie
Podczas akcji charytatywnej zorganizowanej przez dzielnicowych z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu mł. asp. Szymona Nowickiego oraz st. asp. Damiana Machaj zebrano 7 tys złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na aparat słuchowy i turnus rehabilitacyjny dla 10-letniej Jagody.
KMP Grudziądz -
Przy okazji weryfikacji zgłoszeń na KMZB rozmawiali z mieszkańcami
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Radzyniu Chełmińskim dokonując ponownej weryfikacji zgłoszeń naniesionych wcześniej na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, promowali ją wśród lokalnej społeczności. Policjanci rozdali kilkadziesiąt ulotek informacyjnych zachęcając mieszkańców powiatu do korzystania z aplikacji.
KMP Grudziądz
