Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Podsumowanie działań pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
W całym województwie kujawsko-pomorskim prowadzone były wczoraj działania skierowane do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Tego typu akcje prowadzone są po to, aby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym - zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów.
KWP w Bydgoszczy -
Złodziej w potrzasku
Przestępcze plany nie zawsze się udają. Doświadczył tego 46 -latek, który ukradł piłę elektryczną. Mężczyzna chciał dyskretnie opuścić sklep, jednak wybrał złą drogę ucieczki i ostatecznie znalazł się na zapleczu sąsiedniego marketu.
KPP Mogilno -
Dzięki szybkiej i skoordynowanej akcji policjanci zapobiegli tragedii
To była błyskawiczna akcja policjantów ze Świecia i Grudziądza. Dzięki ich interwencji, a także znajomej 38-latka, która zaalarmowała funkcjonariuszy o niepokojącym wpisie nie doszło do tragedii.
KMP Grudziądz -
Porozumienie o współpracy pomiędzy szkołą wyższą we Włocławku a policją podpisane
Potrzeba wspólnych działań na rzecz bezpieczeństwa i prowadzenia w tym zakresie działalności dydaktycznej skutkowała podpisaniem porozumienia pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową we Włocławku a Komendą Miejską Policji. Uczelnię reprezentowała Rektor dr Małgorzata Legiędź-Gałuszka, a włocławską policję Komendant insp. Marcin Zaleśkiewicz.
KMP Włocławek -
Policjanci z wizytą w szkole
Wąbrzescy policjanci w ramach akcji „Kręci Mnie Bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Jarantowicach. Rozmawiali o właściwym zachowaniu oraz bezpieczeństwie na drodze.
-
Nie krzywdź zwierząt, możesz za to odpowiadać
W ramach powiatowego, społecznego programu edukacyjnego pn. „Z sercem dla zwierząt”, jego realizatorzy spotkali się z uczniami w Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu z niezwykłym scenariuszem zajęć.
KPP Inowrocław -
Dzielnicowi na spotkaniach w szkołach
Policjanci z rypińskiej komendy przeprowadzili spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Borzyminie i Długiem. Dzielnicowi rozmawiali z najmłodszymi o zasadach bezpieczeństwa, a także zachęcali do kontaktu z nimi w przypadku jakichkolwiek problemów.
KPP Rypin -
Dzieci poznawały pracę chełmińskich policjantów
Niedawno gościliśmy w naszej komendzie grupę dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chełmnie. Wczoraj odwiedzili nas kolejni uczniowie z tego ośrodka i mogliśmy pokazać im od środka jak wygląda praca policjantów z chełmińskiej komendy.
KPP Chełmno -
Kierowca ciężarówki odpowie za kradzież i próbę wręczenia łapówki
Patrol z Białych Błot zatrzymał 35-latka na gorącym uczynku. Mężczyzna wpadł w punkcie skupu złomu. Policjanci przyłapali go, gdy sprzedawał zlecony do przewozu towar. Zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży, a także usiłowanie wręczenia łapówki. W sprawę kradzieży zamieszany był też drugi z kierowców.
KMP Bydgoszcz -
Policyjne działania pn „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”
Kujawsko-pomorscy policjanci prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem realizowanych cyklicznie działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa właśnie niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści.
KWP w Bydgoszczy -
Pomóż rannemu policjantowi wrócić do zdrowia
„Omni modo – to znaczy wszelkimi sposobami, ta łacińska sentencja towarzyszy nam na co dzień w pracy w Wydziale III Zarządu III Centralnego Biura Śledczego Policji” – takie słowa napisali przyjaciele policjanta, który został postrzelony podczas działań w Inowrocławiu. Ranny policjant przeszedł kilka operacji, a teraz czeka go długa rehabilitacja. Pomóżmy w jej sfinansowaniu przekazując dowolną kwotę na podany niżej numer konta.
CBŚP -
Policjanci brali udział w ćwiczeniach „Wisła 2017”
Policjanci z Brodnicy brali udział w kompleksowych ćwiczeniach wojewódzkich pod kryptonimem „Wisła 2017”. Głównym założeniem było doskonalenie współdziałania między jednostkami organizacyjnymi województwa w warunkach zagrożenia państwa.
KPP Brodnica -
Uczciwi uczniowie wyróżnieni przez policjantów
Policjanci z Kowala, pow. włocławski, podziękowali za uczciwość dwóm uczniom klasy I technikum z Zespołu Szkół CKR w Kowalu. 16-latkowie zaraz po znalezieniu na ulicy portfela z pieniędzmi i dokumentami odnieśli go na komisariat. Dzięki godnej postawie młodych ludzi zguba jeszcze tego samego dnia wróciła do właścicielki.
KMP Włocławek -
Duet włamywaczy trafił do celi
Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali parę, która na toruńskim osiedlu Rubinkowo włamywała się do mieszkań. Mężczyzna usłyszał w sumie 16 zarzutów. Dwóch włamań dokonał wspólnie z partnerką, której grozi teraz do 10 lat więzienia. 52-latek jest recydywistą, więc grozi mu surowsza kara.
KMP Toruń -
Pożar w żnińskiej komendzie? To tylko ćwiczenia!
Na terenie Komendy Powiatowej Policji w Żninie odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne w przypadku wybuchu pożaru w jednym z budynków jednostki. Akcję gaśniczą i ratunkową przeprowadzili żnińscy strażacy.
KPP Żnin -
Nietypowi goście w szubińskim komisariacie
Uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Szubina odwiedziły policjantów z szubińskiego komisariatu w ich miejscu pracy. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się pracy mundurowych i zadawały wiele pytań. Na zakończenie spotkania goście otrzymali małe upominki w postaci odblasków.
KPP Nakło nad Notecią -
Policjanci na X Grudziądzkim Forum Porozumienia w Szkole
W kinie Helios odbyła się dziesiąta konferencja pod nazwą „Forum Porozumienia w Szkole”, którego jednym z organizatorów była Komenda Miejska Policji w Grudziądzu. W roli jednego z prelegentów wystąpił insp. Krzysztof Paczkowski- Dowódca Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, który opowiedział o funkcjonowaniu grup pseudokibiców.
KMP Grudziądz -
Zaznajamiali się z policyjną służbą
Uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 11 w Inowrocławiu zwiedzili siedzibę inowrocławskich policjantów. Przy okazji wizyty nie brakowało spotkań i rozmów z funkcjonariuszami, którzy wykonują określony rodzaj zadań, ale też cennych wskazówek o bezpieczeństwie.
KPP Inowrocław -
Policjant w czasie wolnym od służby namierzył poszukiwanego listami gończymi
Śródmiejscy „poszukiwacze” zatrzymali 42-latka poszukiwanego trzema listami gończymi. Do jego zatrzymania przyczynił się policjant z bydgoskiego Śródmieścia, który zauważył go będąc w czasie wolnym od służby. Poszukiwany miał zainstalowany monitoring z podglądem na klatkę schodową. Mężczyzna trafił już na 4,5 roku do więzienia.
KMP Bydgoszcz -
Podziękowania dla pracownicy banku Credit Agricole Bank Polska S.A. za czujność
Wspólne działania policjantów i banków w walce z przestępcami przynoszą efekty. Oszuści coraz częściej "odchodzą z kwitkiem". Tym razem dzięki reakcji Pani Anny - pracownicy Credit Agricole Bank Polska S.A. w Inowrocławiu starsza Pani nie straciła oszczędności.
KPP Inowrocław -
Policjant z Szubina w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę
Prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca opla corsy, którego w Żninie zatrzymał w czasie wolnym od służby policjant z szubińskiego komisariatu. Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” odpowie przed sądem.
KPP Nakło nad Notecią -
Policjanci zareagowali w samą porę
Błyskawiczna reakcja nakielskich policjantów prawdopodobnie uratowała życie 25-letniemu nakielaninowi, który przeszedł przez balustradę mostu i odgrażał się, że skoczy do rzeki. Na szczęście policjanci bardzo szybko ściągnęli desperata z mostu. Mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie po czym został przewieziony na konsultację lekarską.
KPP Nakło nad Notecią -
Aresztowana za narkotyki
Mieszkanka gminy Kikół została aresztowana za posiadanie narkotyków. Policjanci znaleźli w wynajmowanym przez nią i jej partnera mieszkaniu m.in. nasiona konopi indyjskich i ponad 2 kg narkotyków. Teraz kobiecie grozi nawet do 12 lat więzienia. Dzisiaj rano kryminalni z Rubinkowa zatrzymali także jej 45-letniego partnera.
KMP Toruń -
Tragiczny finał nurkowania
Brodniccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmierci 47-latka, który wczoraj wraz z innym mężczyzną nurkował w wodach jeziora Zbiczno. Jeden z nurków niestety nie wypłynął. Po kilku godzinach poszukiwań strażacy wydobyli z wody jego ciało.
KPP Brodnica -
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie rypińskim
Już ponad rok w naszym województwie działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej każdy obywatel naszego regionu ma wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. Do teraz na terenie powiatu rypińskiego mieszkańcy nanieśli 189 zgłoszeń.
KPP Rypin -
Spotkanie włocławskich policjantów z przedszkolakami z „Kujawiaka”
Policjanci z Włocławka gościli w Przedszkolu Niepublicznym „Kujawiak”. Bezpieczeństwo na drodze, czy też w kontakcie z obcymi – to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas spotkania. Nie mogło również zabraknąć pokazu sprzętu służbowego i pytań dotyczących służby policyjnej.
KMP Włocławek -
To była uczta profilaktyczna dla oka i ucha
Odbył się IX Wojewódzki Profilaktyczny Przegląd Teatralny "poPaTrz" na „deskach” MDK-u im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu. Dwudniowe (19-20.10) przedsięwzięcie zorganizowało tradycyjnie II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Inowrocławiu, województwo kujawsko-pomorskie i Starostwo Powiatowe w Inowroclawiu.
KPP Inowrocław -
"Kobieta w Galerii"
W sobotę 21 października 2017 roku Galeria Pomorska zorganizowała wspólnie Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz Grupą Sławek & Przyjaciele warsztaty dla mam i ich dzieci pn. „Bezpieczne dziecko – spokojna mama” odbywające się w ramach cyklicznej akcji „Kobieta w Galerii”.
KWP w Bydgoszczy -
Spotkanie policjantów w CARITAS Chełmno
W ubiegłym tygodniu policjanci z Chełmna poprowadzili pogadankę w Ośrodku Wsparcia CARITAS w Chełmnie.Spotkanie zostało poprowadzone przez sierż. szt. Mariusza Małkowskiego oraz st. asp. Grzegorz Dudziński i mł. asp.Tomasza Zielińskiego z chełmińskiej komendy.
KPP Chełmno -
Nietrzeźwa kierująca zatrzymana dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu
Policjanci z drogówki dzięki zgłoszeniu dyrektora jednej z rypińskich szkół, zatrzymali nietrzeźwą kobietę, która kierowała pojazdem. Była nią 36-letnia mieszkanka powiatu elbląskiego i w organizmie miała prawie 2 promile alkoholu. Ponadto w pojeździe przewoziła dwoje dzieci. Nieodpowiedzialna kobieta za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Być może dzięki temu zgłoszeniu, nie doszło do tragedii.
KPP Rypin -
Rozmawiali o bezpieczeństwie
Rypińscy policjanci spotkali się z przedszkolakami w Skrwilnie. Celem spotkania było przeprowadzenie pogadanki na temat bezpieczeństwa na drodze, ale także zasad prawidłowego zachowania się w przedszkolu i w domu. Obecny na spotkaniu dzielnicowy st. asp. Artur Sugalski rozdał przedszkolakom elementy odblaskowe.
KPP Rypin -
Areszt za handel narkotykami
Mieszkaniec Kowalewa Pomorskiego najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Wcześniej policjanci przedstawili 26-latkowi zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków połączonej z wprowadzeniem ich na rynek.
KPP Golub-Dobrzyń -
Wizyta przedszkolaków u bydgoskich policjantów
Miejsce oraz specyfikę pracy policjantów z wydziału prewencji oraz technika kryminalistycznego mieli okazję poznać mali goście. Dzieci z Przedszkola "4 Pory Roku" z Ciela, bo o nich mowa, zwiedzając budynek Policji mieszczący się przy ul. Iławskiej w Bydgoszczy, miały możliwość obserwować codzienną służbę policjantów.
KMP Bydgoszcz -
Kolejne przedszkolaki zostały obdarowane elementami odblaskowymi w ramach akcji „Świeć przykładem”
Maluchy z Przedszkola Zameczek w Osielsku oraz Przedszkola nr 20 w Bydgoszczy zaczęły „świecić przykładem”. O tym jak ważne i potrzebne jest noszenie odblasków szczególnie kiedy na dworze jest ciemno, opowiedzieli dzieciom policjanci Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii wraz z dzielnicowym z bydgoskiego Śródmieścia.
-
Kryminalni zabezpieczyli audi
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zabezpieczyli audi najprawdopodobniej pochodzące z kradzieży na terenie Niemiec. Kryminalni zatrzymali 42-letniego kierowcę auta. Mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.
KMP Bydgoszcz -
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo na drodze”
Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Straż Miejska w Bydgoszczy oraz Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek" zorganizowali konkurs plastyczny dla uczniów, którzy wzięli udział w akcji pn. "Akademia Bezpieczeństwa". Akcja ta odbyła się we wrześniu w Miasteczku Ruchu Drogowego w bydgoskim "Myślęcinku". Uczestniczyło w niej ponad 1000 uczniów klas "O" - III ze szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu.
KMP Bydgoszcz -
Przedszkolaki "świeciły przykładem"
Dzieci z Przedszkola „Radość” odwiedziły policjantów na śródmiejskim komisariacie. Przywitał je sam Komendant mł.insp. Mariusz Tomczak. Wizyta przebiegła w radosnej i „odblaskowej” atmosferze.
KMP Bydgoszcz -
Chcesz być widoczny na drodze? Noś odblaski!!!
"Chcesz być widoczny na drodze? Noś odblaski!!!" to hasło przewodnie działań zorganizowanych przez WRD KWP w Bydgoszczy, których celem jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym, poruszającym się po drodze po zmierzchu, o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Kujawsko-pomorscy policjanci w ramach akcji rozdają odblaski i informują, jak ważne jest ich noszenie.
KWP w Bydgoszczy -
Podziękowania dla garnizonu kujawsko-pomorskiego za zabezpieczenie turnieju UEFA EURO U21
Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski oraz Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Sławomir Kosiński uczestniczyli w XVII konferencji pod hasłem „Bezpieczny stadion”, która odbyła się w kieleckim ośrodku wystawienniczym. W trakcie spotkania oprócz rozmów na temat bezpieczeństwa obiektów sportowych, były też podziękowania za pomoc przy turnieju finałowym UEFA EURO U21. Takie wyróżnienie z rąk Komendanta Głównego Policji oraz Prezesa PZPN otrzymało Kierownictwo komendy wojewódzkiej i miejskiej w Bydgoszczy.
KWP w Bydgoszczy -
Mediator sądowy z wizytą we włocławskiej komendzie
Międzynarodowy Dzień Mediacji przypadał w tym roku w dniu 19 października. Tego dnia włocławskich policjantów odwiedziła Pani Aleksandra Kubiak – mediator Sądu Rejonowego we Włocławku. Podczas spotkania mundurowi mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu postępowania mediacyjnego.
KMP Włocławek -
Funkcjonariusze kontrolowali miejsca zagrożone
Od połowy września 2016 roku mieszkańcy Bydgoszczy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mogą zgłaszać zagrożenia, które w ich ocenie mają wpływ na bezpieczeństwo. Policjanci sprawdzają każdy sygnał. Blisko połowa zgłoszonych zagrożeń została potwierdzona.
KMP Bydgoszcz -
A wszystko zaczęło się od nielegalnej uprawy konopi
Kryminalni z Rypina przedstawili zarzuty trzem mężczyznom za posiadanie środków odurzających. Jeden z nich w swoim mieszkaniu miał prawie 90 g marihuany i ten odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Grozi mu za to 10 lat pozbawienia wolności. Pozostali odpowiedzą za posiadanie narkotyków, a wszystko zaczęło się od nielegalnej uprawy konopi.
KPP Rypin -
Szkolenie minersko-pirotechniczne
W dniu 19 października br., na terenie byłej strzelnicy i kompleksu leśnego w Białych Błotach, odbyła się ostatnia edycja szkolenia rozpoznania minersko-pirotechnicznego, połączonego z doskonaleniem zawodowym techników kryminalnych, w którym udział wzięli policjanci NGRM-P i technicy z kilkunastu komend województwa kujawsko-pomorskiego.
KWP w Bydgoszczy -
Wspólne działania Policji i Straży Rybackiej
Od dłuższego czasu Policja i Społeczna Straż Rybacka ściśle ze sobą współpracują. Dlatego nikogo nie powinien dziwić widok policjanta patrolującego wody miasta i powiatu świeckiego. Mundurowi wspólnie patrolują jeziora, legitymują wędkarzy i sprawdzają wymagane do wędkowania dokumenty.
KPP Świecie -
Poszukiwana listami gończymi
35-latka nie rozliczyła się z wymiarem sprawiedliwości za przestępstwa popełnione w przeszłości. W 2011 roku została skazana przed toruński sąd na karę pozbawienia wolności za oszustwo oraz za kradzież. Dlatego, toruński sąd, w minionym roku, zdecydował o wydaniu listów gończych do tych spraw z komisariatu kobieta trafiła prosto do zakładu karnego.
KMP Toruń -
Sprawcy podpalenia słomy zatrzymani
Policjanci z Izbicy Kujawskiej, pow. włocławski ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o podpalenie we wrześniu 600 bel słomy. 22 i 27-latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im teraz do 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Włocławek -
Ares w przedszkolu
Przewodnik psa służbowego z mogileńskiej komendy wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem Aresem odwiedził przedszkole „U Natalki i Kubusia” w Świerkówcu. Funkcjonariusz zaprezentował pokaz tresury oraz uczył jak przyjąć pozycję na tzw. „żółwia”. Dzieci uczestniczące w spotkaniu były pod wielkim wrażeniem umiejętności jakie zaprezentował dla nich pies policyjny.
KPP Mogilno -
Co o cyberprzemocy trzeba wiedzieć?
Policjanci podczas spotkań w szkołach rozmawiają z młodzieżą na różne tematy. Także o cyberprzemocy. Podają przykłady i udowadniają, że to nie jest wirtualne zagrożenie. W zajęciach właśnie na ten temat, uczestniczyli ostatnio uczniowie z Inowrocławia i Kruszwicy.
KPP Inowrocław -
O cyberprzemocy i uczniowskich relacjach na spotkaniu z dzielnicowym
Rozwój nowoczesnych technologii powoduje, że zwiększa się skala zagrożeń internetowych m.in. cyberprzemoc, relacje z nieznajomymi osobami, kontakt z niebezpiecznymi treściami. Aby przestrzec młodych ludzi przed tego rodzaju zagrożeniami dzielnicowy spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie.
KPP Żnin -
Zachęcamy do mediacji
W sali konferencyjnej tucholskiej komendy odbyło się spotkanie w ramach Międzynarodowego Dnia Mediacji. Organizatorem przedsięwzięcia była miejscowa policja. Zaproszono do udziału mediatora, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, organów ścigania, kuratorów oraz pracowników instytucji pomocowych.
KPP Tuchola
