Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci dbali o bezpieczeństwo na „ekspresówce” w powiecie świeckim
Policjanci ruchu drogowego ze Świecia przeprowadzili działania „Bezpieczna S5 - dron”. Funkcjonariusze przyglądali się zachowaniu kierowców ciężarówek, a to, czy jeżdżą zgodnie z przepisami sprawdzali przy pomocy drona. Jak się okazało, nie wszyscy respektowali obowiązujący zakaz wyprzedzania.
KPP Świecie -
Policjanci odnaleźli mężczyznę w stanie zagrażającym życiu
Policjanci ruchu drogowego, nie zważając na koniec swojej służby, ruszyli na pomoc mężczyźnie, który był w stanie zagrażającym życiu. 60-latek po przebytych chorobach miał problemy z orientacją i nocą wszedł do wody. Na szczęście w porę dotarli do niego policjanci, którzy się nim zaopiekowali. To kolejny przykład pokazujący gotowość policjantów oraz ich poświęcenie do niesienia pomocy potrzebującym.
KPP Rypin -
Kradł elektronarzędzia, wpadł na gorącym uczynku
Do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który w ostatnich dniach kradł elektronarzędzia z jednego z marketów budowlanych na terenie Żnina. Zatrzymany miał przy sobie środki odurzające. 30-latek usłyszał zarzuty kradzieży oraz usiłowania kradzieży. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
KPP Żnin -
Areszt za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków
Kryminalni z komisariatu na toruńskim Rubinkowie zabezpieczyli w domu 38-latka niemal kilogram amfetaminy. Mężczyzna usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu znacznej ilości zakazanych substancji i został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia, ale nie mniej niż 2 lata.
KMP Toruń -
Wróćmy bezpiecznie z wakacji
Dziś (29.08.2025r.) zaczyna się ostatni weekend wakacji. To czas powrotów, który wiąże się ze znacznym wzrostem natężenia ruchu kołowego. W związku ze zwiększonym ryzykiem wszelkiego rodzaju zdarzeń niepożądanych, w tym wzrostem liczby wypadków drogowych, na drogach naszego województwa należy spodziewać się większej liczby policjantów ruchu drogowego.
KWP w Bydgoszczy -
Błyskawiczna interwencja janowieckich policjantów zapobiegła tragedii
Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy z komisariatu w Janowcu Wielkopolskim udało się zapobiec tragedii. Policjanci udzielili pomocy 55-letniej kobiecie, która zakrztusiła się w swoim mieszkaniu i miała poważne trudności z oddychaniem.
KPP Żnin -
Policjanci apelują o rozwagę przy inwestowaniu w sieci
Mimo licznych ostrzeżeń oszuści wciąż znajdują swoje ofiary. Tym razem 59-letni torunianin, zachęcony reklamą inwestycyjną i szybkim zyskiem, przez blisko miesiąc przekazywał pieniądze na konta przestępców. Mężczyzna stracił ponad 81 tysięcy złotych. Policjanci apelują, aby w sieci zachować szczególną ostrożność i zawsze weryfikować wiarygodność ofert w oficjalnych źródłach.
KMP Toruń -
Policjanci sprawdzali oznakowanie dróg w rejonach szkół i przedszkoli
Policjanci garnizonu kujawsko-pomorskiego, przed rozpoczęciem roku szkolnego, sprawdzali stan oznakowania infrastruktury drogowej znajdującej się w rejonach szkół i przedszkoli oraz prowadzących do nich dróg. Funkcjonariusze skontrolowali 839 takich miejsc. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na stan techniczny zabezpieczeń, czytelność znaków oraz sprawność sygnalizacji świetlnej. Wszystko po to, aby dzieci bezpiecznie powróciły po wakacjach do placówek oświatowych.
KWP w Bydgoszczy -
Policjanci wspólnie z innymi podmiotami podczas wakacji dbają o bezpieczeństwo nad wodą
Włocławscy „wodniacy” wspólnie z ratownikami WOPR, strażakami i pracownikami SANEPID-u podczas wakacji prowadzą kontrole miejsc kąpieli w okolicach Włocławka. Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą. To już ostatni weekend wakacji i apelujemy o rozwagę nad wodą.
KMP Włocławek -
Aby droga do szkoły była bezpieczna – kontrole oznakowania
Tradycyjnie, zanim zabrzmi pierwszy dzwonek, policjanci z powiatu świeckiego kontrolowali drogi w pobliżu placówek oświatowych. Celem działań było sprawdzenie poprawności w oznakowaniu jezdni, przejść dla pieszych oraz właściwego działania sygnalizacji świetlnej.
KPP Świecie -
Podwójny dożywotni zakaz kierowania nie przeszkodził mu wsiąść po pijanemu za kierownicę
Policyjnym dozorem został objęty drogowy recydywista zatrzymany przez mundurowych z Topólki, powiat radziejowski. Za popełnione przestępstwa grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.
KPP Radziejów -
Złodziej rowerów zatrzymany
Brodniccy kryminalni ustalili i zatrzymali 46-letniego złodzieja. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież czterech rowerów z miejskich ulic. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Brodnica -
Dzień przed derbami planowali napaść na kibiców innej drużyny piłkarskiej i zablokować autostradę A1
Policjanci kolejny raz pokrzyżowali plany pseudokibiców i zapobiegli zaplanowanej przez nich ustawce. Tym razem pseudokibice z Gdańska wspierani przez swoich kolegów z tzw. koalicji pseudokibicowskiej, zgrupowali się w lesie przy bramie technicznej prowadzącej do A1 i tam czekali na jadących autostradą antagonistycznie nastawionych kibiców innej drużyny. Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku skutecznie nie dopuścili do napaści i zablokowania autostrady.
KWP w Bydgoszczy -
Wykroczenie ujawnili policjanci inowrocławskiej grupy SPEED
Kierowca chevroleta wyprzedzał na skrzyżowaniu. Jest mandat, punkty, ale i pouczenie.
KPP Inowrocław -
Policjanci sprawdzili oznakowanie dróg w rejonach placówek oświatowych
W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży rypińscy policjanci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego dokonali lustracji dróg i oznakowania w rejonach szkół oraz przedszkoli w powiecie rypińskim.
KPP Rypin -
Policjanci uczestniczyli w festynie profilaktycznym w Kamieniu Krajeńskim
Kolorowe stoiska, policyjne quady i symulator dachowania - tak wyglądał piknik „Żyj zdrowo-beznałogowo” w Kamieniu Krajeńskim. Wydarzenie zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przyciągnęło zainteresowanych mieszkańców, którzy wspólnie z policjantami bawili się i edukowali.
KPP Sępólno Kraj. -
Policjantka spotkała się z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Świeciu
Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła funkcjonujący w Świeciu Środowiskowy Dom Samopomocy. Podczas spotkania mundurowa opowiedziała o swojej pracy oraz poruszyła wiele tematów dotyczących bezpieczeństwa, a szczególnie tego związanego z aktywnością w Internecie.
KPP Świecie -
Policjanci kontrolują miejsca letniego wypoczynku w powiecie radziejowskim
Mundurowi z Radziejowa, w ramach akcji profilaktycznej „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”, na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie wypoczywają mieszkańcy i turyści. Wprawdzie pogoda nie dopisuje, ale to nie zwalnia nas z zachowania zdrowego rozsądku podczas letniego relaksu.
KPP Radziejów -
Czy twoje dziecko bezpiecznie dotrze do szkoły? Aleksandrowscy policjanci już to sprawdzili
Rozpoczęcie roku szkolnego już w poniedziałek. Policjanci z Aleksandrowa kilka dni temu rozpoczęli okres intensywnych działań. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mundurowi sprawdzają tereny przyszkolne pod kątem infrastruktury drogowej.
KPP Aleksandrów -
Radziejowscy policjanci na zabezpieczeniu XXII Inscenizacji Bitwy pod Płowcami
Mundurowi z prewencji i ruchu drogowego zadbali o bezpieczeństwo uczestników festynu w Płowcach w powiecie radziejowskim. Cała impreza przebiegła spokojnie, nie odnotowano żadnych interwencji.
KPP Radziejów -
Do Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy wpłynął mail z podziękowaniami dla dzielnicowego z Białych Błot
Dzielnicowy to policjant, który jest blisko mieszkańców i zawsze gotowy reagować na ich problemy. Tym razem będzie mowa o młodszym aspirancie Robercie Rybickim, dzielnicowym z komisariatu w Białych Błotach. Jego postawę i podejście do zgłaszanej sprawy podkreśla małżeństwo, które skierowało do Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy słowa uznania i podziękowania.
KMP Bydgoszcz -
17-latek uciekał przed policjantami, nie uniknie odpowiedzialności
Policjanci janowieckiej „patrolówki”, po pościgu, zatrzymali 17-latka, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz odpowie przed sądem.
KPP Żnin -
Mundurowi nadal czuwają nad bezpieczeństwem urlopowiczów
Bezpieczeństwo osób korzystających z uroków wypoczynku nad wodą w powiecie świeckim leży w zainteresowaniu wielu służb. Przede wszystkim należą do nich policjanci, ratownicy Wdeckiego WOPR-u oraz strażnicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Łączone patrole to nie tylko potwierdzenie doskonałej współpracy służb, ale przede wszystkim działanie mające na celu minimalizować wszelkie zagrożenia.
KPP Świecie -
Podsumowanie akcji „Trzeźwy poranek” i „Trzeźwa autostrada” na kujawsko-pomorskich drogach
Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” i „Trzeźwa autostrada” mundurowi skontrolowali 11791 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 26 kierujących „na podwójnym gazie”.
KWP w Bydgoszczy -
Kolejna nieodpowiedzialna jazda kierującego pojazdem ciężarowym
Policjanci ustalają personalia kierowcy pojazdu ciężarowego, który w miejscowości Wieszki (pow. Nakielski) nie zastosował się do znaku P-4 „linia podwójna ciągła” i kontynuował manewr tuż przed skrzyżowaniem oraz przejściem dla pieszych.
KWP w Bydgoszczy -
Kierował samochodem bez uprawnień i uderzył w drzewo
Barcińscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do jakiego doszło, w miejscowości Smogorzewo w gminie Łabiszyn. 31-letni kierowca mercedesa z niewiadomych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala. Nie posiadał uprawnień do kierowania.
KPP Żnin -
Policja w Grudziądzu nawiązała współpracę ze szkołami o profilu mundurowym
Podczas uroczystych spotkań podpisano porozumienia o współpracy pomiędzy funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu a dyrektorami dwóch szkół średnich: III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Grudziądzu oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży z Oddziałami Integracyjnymi ATS w Grudziądzu.
KMP Grudziądz -
Sezon motocyklowy w pełni - policjanci apelują o ostrożność
Sezon motocyklowy trwa w najlepsze, na drogach widać wielu motocyklistów. Słoneczna pogoda zachęca do jazdy i korzystania z uroków dwóch kółek, jednak za radością z jazdy powinien iść rozsądek oraz odpowiedzialność. Statystyki nie pozostawiają złudzeń – tylko od początku tego roku na terenie naszego województwa doszło do 79 wypadków z udziałem motocyklistów, w których życie straciło już 11 osób, a 71 zostało rannych.
KWP w Bydgoszczy -
Nietrzeźwy i bez uprawnień kierował quadem
Nietrzeźwego kierującego czterokołowcem lekkim zatrzymali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szubinie, powiat nakielski. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania wskazanym pojazdem. Ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia.
KPP Nakło nad Notecią -
Wspólne działania dzielnicowego i Państwowej Straży Rybackiej
Dzielnicowi z Posterunku Policji w Jeziorach Wielkich, w ramach współpracy z Państwową Strażą Rybacką, podejmują wspólne patrole. Cykliczne działania mają na celu m.in. zapobieganie nielegalnym połowom ryb.
KPP Mogilno -
Mając 3 promile alkoholu w organizmie pływał motorówką po Zalewie Koronowskim wraz z 10-letnim synem
Skrajnym brakiem rozwagi wykazał się bydgoszczanin będący sternikiem łodzi motorowej. Mężczyzna, mając 3 promile alkoholu w organizmie, płynął ze swoim 10-letnim synem, wykonując niebezpieczne manewry na wodzie. Jego poczynania przerwali policyjni wodniacy z bydgoskiej komendy miejskiej, którzy pełnili służbę na wodach Zalewu Koronowskiego, wspólnie ze strażakami z OSP Gościeradz. Teraz 38-latka czekają konsekwencje karne.
KMP Bydgoszcz -
Policjant ze Sztabu Policji KWP w Bydgoszczy Wicemistrzem Polski w Piłce Nożnej Szóstek
Nadkom. Ireneusz Rżany, policjant ze Sztabu Policji KWP w Bydgoszczy, wraz z drużyną Wisły Fordon zdobył tytuł wicemistrza Polski w Piłce Nożnej Szóstek PZPN podczas turnieju w Jarocinie. Zapalony pasjonat futbolu, regularnie trenujący na bydgoskich „orlikach”, stanął na podium, potwierdzając swoje głębokie zamiłowanie do piłki nożnej.
-
Śmiertelny wypadek na DK91
Aleksandrowscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, do którego doszło w Michalinie na drodze krajowej numer 91. W wypadku zginęła 68-letnia kobieta.
KPP Aleksandrów -
Czy droga do szkoły wiedzie bezpiecznie? Sprawdzają golubsko-dobrzyńscy policjanci
Jak co roku, golubsko-dobrzyńscy policjanci w ostatnim tygodniu wakacji sprawdzają czy drogi w rejonie szkół są dobrze oznaczone. Celem takich działań jest wyeliminowanie wszelkich nieprawidłowości, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem, co zwiększy bezpieczeństwo dzieci i młodzieży.
KPP Golub-Dobrzyń -
Podawał sie za brata, bo nie posiadał uprawnień
Przed sądem tłumaczyć się będzie mężczyzna, który, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym, próbował wprowadzić policjantów w błąd, podając się za swojego brata. 44-latek nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem.
KPP Nakło nad Notecią -
Tragiczny wypadek drogowy w powiecie włocławskim
Włocławscy policjanci wyjaśniają pod nadzorem prokuratora okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło na drodze K-62 w miejscowości Stary Brześć (pow. włocławski). W wyniku zderzenia osobowego peugeota i pojazdu ciężarowego scania, kierujący osobówką w wieku 32 lat poniósł śmierć na miejscu.
KMP Włocławek -
Policjanci na festynie profilaktycznym w Toruniu
Policjanci zaprezentowali swoją pracę podczas pikniku wojskowego zorganizowanego przez 8. Kujawsko-Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej w Toruniu. Były zabawy, pokazy, ale także edukacja w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie". Funkcjonariusze propagowali bezpieczne zachowania zarówno nad wodą, jak i w górach. Nie zabrakło również promocji zawodu policjanta.
KWP w Bydgoszczy -
Junak z defektami, kierowca z problemami
Policyjna kontrola motocykla oraz kierowcy wykazała szereg nieprawidłowości. Jadący motocyklem był nietrzeźwy, a pojazd miał zużyty bieżnik i pęknięty reflektor.
KPP Inowrocław -
Policyjny dron kontrolował autostradę A-1
Włocławscy policjanci ruchu drogowego, kontrolując autostradę A-1, sprawdzali czy kierowcy stosują się do przepisów dotyczących wyprzedzania się pojazdów ciężarowych kategorii N2 i N3. Mundurowi w tym celu wykorzystali policyjnego drona.
KMP Włocławek -
Kręcił „bączki", dlatego dostał mandat
Funkcjonariusze z nakielskiej komendy zatrzymali kierującego osobowym BMW, który na jednym z parkingów w Nakle nad Notecią wprowadzał swój pojazd w niekontrolowany poślizg. Mężczyzna został ukarany mandatem.
KPP Nakło nad Notecią -
Aresztowany za groźby
Inowrocławscy policjanci zatrzymali awanturnika, który nie zastosował się do procedury dotyczącej zakazu zbliżania się do rodziny. Zebrane dowody skutkowały zastosowaniem wobec niego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do trzech lat za kratami.
KPP Inowrocław -
Przed pierwszym dzwonkiem policjanci kontrolują oznakowanie przy szkołach
Tradycyjnie już przed rozpoczęciem roku szkolnego radziejowscy policjanci sprawdzają oznakowanie dróg w rejonie szkół. Celem tych działań jest wykrycie i usunięcie wszelkich nieprawidłowości.
KPP Radziejów -
Dzielnicowy z Fordonu zapobiegł tragedii
Dzięki natychmiastowej reakcji dzielnicowego z Komisariatu Policji Bydgoszcz–Fordon udało się uniknąć tragedii. Mężczyzna przeżywający kryzys emocjonalny został odnaleziony w porę i objęty specjalistyczną pomocą. Profesjonalizm oraz empatia funkcjonariusza odegrały kluczową rolę w uratowaniu życia.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci i strażnicy graniczni zlikwidowali laboratorium narkotykowe
Nawet do 20 lat więzienia grozi mieszkańcowi Białych Błot za wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu narkotyków. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy Policji oraz Straży Granicznej. Wspólna praca służb przyczyniła się do zatrzymania podejrzanego oraz zlikwidowania narkotykowego laboratorium. Decyzją sądu 41-latek został aresztowany na najbliższe trzy miesiące.
KWP w Bydgoszczy -
Chełmińscy mundurowi sprawdzili okolice szkół przed rozpoczęciem roku szkolnego
Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostało jeszcze kilka dni, jednak chełmińscy policjanci już teraz prowadzą działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych. Funkcjonariusze ruchu drogowego oraz dzielnicowi przeprowadzili kontrole w rejonach placówek oświatowych na terenie powiatu.
KPP Chełmno -
Policyjni wodniacy rozpoczęli wspólne służby z OSP Toruń Podgórz
Od 21 sierpnia policjanci z Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Toruniu pełnią wspólne służby z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej Toruń Podgórz. To kolejny przykład dobrej współpracy różnych formacji na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców i osób wypoczywających nad wodą.
KMP Toruń -
Uciekał przed policją, bo nie miał uprawnień do kierowania
Kara więzienia do lat 5 grozi za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a 2 lata za jazdę pomimo cofniętych uprawnień. Na taką właśnie odpowiedzialność naraził się 47-letni mieszkaniec gminy Janikowo. Zatrzymany przez policjantów i doprowadzony do oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem.
KPP Inowrocław -
Działania "Prędkość" w powiecie aleksandrowskim
Aleksandrowscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
KPP Aleksandrów -
104 km/h w terenie zabudowanym to stanowczo za dużo
Na trzy miesiące pożegnała się z kierowaniem samochodem mieszkanka powiatu aleksandrowskiego. Straciła prawo jazdy po tym, jak przekroczyła prędkość o 54 km/h.
KPP Radziejów -
Szajka włamywaczy w rękach brodnickich policjantów
Brodniccy kryminalni zatrzymali 18-latka oraz ustalili trzech nieletnich, którzy odpowiedzą za włamania do odkurzaczy samoobsługowych, a także kradzież automatu do dystrybucji zabawek. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia. O losie jego niepełnoletnich kompanów rozstrzygnie sąd.
KPP Brodnica
