Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Akcja „Prędkość” na drogach powiatu chełmińskiego
Chełmińscy policjanci wezmą udział w ogólnopolskich działaniach „Prędkość”. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez egzekwowanie przestrzegania dopuszczalnych limitów prędkości, a także eliminowanie kierujących stwarzających zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.
KPP Chełmno -
Kolejne jednoślady oznakowali włocławscy policjanci
Właściciele 31 rowerów i 2 hulajnóg elektrycznych postanowili oznakować swoje pojazdy w ramach programu prewencyjnego „OZNAKUJ ROWER – POZNAJ SWOJEGO DZIELNICOWEGO”.
KMP Włocławek -
Działania „Bezpieczny pieszy” na terenie Bydgoszczy i powiatu
Bydgoscy policjanci przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania „Bezpieczny pieszy". Wszystko w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracali uwagę na wykroczenia popełniane zarówno przez pieszych, jak i kierowców.
KMP Bydgoszcz -
Wpadli podczas akcji „Trzeźwy kierujący”
Policjanci ruchu drogowego przeprowadzili na terenie powiatu mogileńskiego działania pod nazwą „Trzeźwy kierujący”. Funkcjonariusze skontrolowali stan trzeźwości 390 kierujących. Wśród nich dwóch było nietrzeźwych.
KPP Mogilno -
Seniorze, nie daj się nabrać!
Przestępcy nie mają wakacji i wciąż dzwonią do Seniorów, podając się za funkcjonariuszy lub członków rodziny i próbują wyłudzać pieniądze. Wczoraj mieszkanka Torunia, przekonana, że ratuje syna po rzekomym wypadku drogowym, przekazała oszustom ponad 73 tysiące złotych. Każdy taki telefon to sygnał, by natychmiast się rozłączyć, skontaktować z bliskimi i powiadomić policjantów, dzwoniąc na numer 112.
KMP Toruń -
Koronowscy policjanci na charytatywnym festynie w Pieczyskach
Na terenie Pieczysk w powiecie bydgoskim Stowarzyszenie „Łatwo Pomagać” zorganizowało akcję charytatywną, której celem było zebranie funduszy na wsparcie małych pacjentów onkologii i hematologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. A. Jurasza oraz Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. W tę szlachetną inicjatywę włączyli się koronowscy policjanci.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci ostrzegają przed niebezpieczeństwami letnich prac w polu
Trwają żniwa, jeden z najbardziej intensywnych i wymagających czasów w rolnictwie. Praca od świtu do zmierzchu, wysokie temperatury, pośpiech, zmęczenie – to czynniki, które mogą doprowadzić do groźnych zdarzeń. Każdego roku odnotowuje się w Polsce wiele wypadków związanych z pracami w polu, dlatego policjanci apelują o rozwagę i zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa.
KPP Świecie -
Sukcesy toruńskich "wywiadowców"
Policyjni "wywiadowcy" z toruńskiej komendy, powołani do służby we wrześniu ubiegłego roku, mają już „na swoim koncie” 338 zatrzymań przestępców i 66 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Ich dotychczasowe osiągnięcia są dowodem na to, że profesjonalizm i zaangażowanie przynoszą wymierne efekty.
KMP Toruń -
Policjanci uratowali mężczyznę, który próbował targnąć się na życie
Szybka reakcja, odwaga i zimna krew - te trzy cechy zdecydowały o uratowaniu mężczyzny, który próbował odebrać sobie życie. Policjanci z Grudziądza w porę odcięli pętlę i przekazali go pod opiekę specjalistów.
KMP Grudziądz -
Odpowiedzą za rozbój
Dwaj koledzy z gminy Janikowo poniosą konsekwencje za przestępstwo rozboju. Są one surowe, bo kodeks karny przewiduje karę do 15 lat więzienia. Obaj podejrzani zostali zatrzymani przez janikowskich policjantów i tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.
KPP Inowrocław -
W Chodczu nad jeziorem ,,kręcono bezpieczeństwo w lecie”
Nad jeziorem w Chodczu, w powiecie włocławskim, ratownicy WOPR-u i policjanci wspólnie „kręcili bezpieczeństwo w lecie". Festyn zorganizowany został w ramach akcji edukacyjno–informacyjnej pod tą samą nazwą. Atrakcje przygotowane przez mundurowych cieszyły się dużym zainteresowaniem.
KWP w Bydgoszczy -
Służby mundurowe z Włocławka dbały o bezpieczeństwo podczas Festiwalu Wisły
Policjanci, wspólnie z innymi służbami z Włocławka, zabezpieczali odbywający się na włocławskich bulwarach dwudniowy Festiwal Wisły. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo uczestników imprezy na lądzie i na wodzie.
KMP Włocławek -
Pijany kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu. Miał 3,5 promila
Aleksandrowscy policjanci, dzięki anonimowemu zgłoszeniu, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 40-latek wsiadł za kierownicę mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Aleksandrów -
Bezpieczne wakacje z policjantką prewencji
Jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, co robić, gdy zaczepia nieznajomy oraz jak rozważnie spędzić wakacje? Odpowiedzi na te pytania przekazała dzieciom policjantka prewencji z mogileńskiej komendy.
KPP Mogilno -
Policjanci na festynie "Bezpieczne i Ekologiczne Wakacje"
Policjanci z Aleksandrowa wzięli udział w plenerowej imprezie "Bezpieczne i ekologiczne wakacje", organizowanej się na terenie plaży miejskiej w Ciechocinku. Doskonale wpisała się ona w prowadzoną przez policję kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
KPP Aleksandrów -
Policjanci, wspólnie z przedstawicielami kolei, prowadzili działania pn. „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”
Kierowcy podróżujący trasą Tuchola - Świecie, w rejonie przejazdu kolejowego na wysokości miejscowości Bładzim, mogli natknąć się na patrol Policji. Miejscowi stróże prawa, wspólnie z przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych, prowadzili działania w ramach akcji profilaktyczno–edukacyjnej „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!”.
KPP Tuchola -
By nad wodą było bezpiecznie
Policjanci nie poprzestają działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa na obszarach wodnych. Patrol z komisariatu w Pakości,powiat inowrocławski, wraz ze strażakami, pełnił służbę w rejonie i na jeziorach w Jankowie oraz Łącku.
KPP Inowrocław -
Policjanci, wspólnie ze strażakami i przedstawicielami Tucholskiego Parku Krajobrazowego, czuwali nad bezpieczeństwem kajakarzy
Spływy kajakowe w sezonie letnim cieszą się dużą popularnością wśród turystów wypoczywających na terenie powiatu tucholskiego. Wszystkie osoby wybierające taką formę wypoczynku muszą pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze prowadzili działania nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
KPP Tuchola -
Mundurowi dbają o bezpieczeństwo harcerzy
Dzielnicowi z gminy Nowe czuwają nad bezpieczeństwem uczestników obozu w miejscowości Rybno Duże (gm. Warlubie). Utrzymują oni stały kontakt telefoniczny z komendantami obozów, jak również kontrolują je osobiście.
KPP Świecie -
3-miesięczny areszt za podpalenie pojazdów
Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie Adrianowi M. zarzutu uszkodzenia mienia znacznej wartości poprzez podpalenie szeregu pojazdów. Łączne straty jakie powstały w wyniku jego działania to ponad 200 tysięcy złotych. Zatrzymany, decyzją sądu, następne 3 miesiące spędzi w areszcie.
KWP w Bydgoszczy -
Podziękowanie za obywatelską postawę
Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Golubiu-Dobrzyniu, mł. insp. Wioletta Dąbrowska, przekazała podziękowania i wręczyła upominek młodej mieszkance powiatu golubsko-dobrzyńskiego, która wykazała się empatią i wrażliwością, co przyczyniło się do pomocy innej osobie będącej w sytuacji kryzysowej. List gratulacyjny otrzymali także rodzice dziewczynki.
KPP Golub-Dobrzyń -
Kręcimy bezpieczeństwo na sportowych koloniach
Trwają wakacje: czas obozów, kolonii i wycieczek. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie młodzieży policjanci wspólnie przedstawicielami Sanepidu prowadzą spotkania edukacyjne z osobami wypoczywającymi na terenie powiatu sępoleńskiego. Tym razem odwiedzili piłkarzy wypoczywających w więcborskiej „Sferze”.
KPP Sępólno Kraj. -
Bezpieczne wakacje – w tym również może pomóc Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa!
Policyjna aplikacja Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to sprawdzone i skuteczne narzędzie kontaktu społeczeństwa z funkcjonariuszami. Dzięki KMZB możliwe jest zgłoszenie mundurowym informacji o miejscach niebezpiecznych, również nad wodą, w tym na dzikich kąpieliskach.
KPP Świecie -
Zatrzymany 33-latek w związku z pożarami aut w Bydgoszczy
Dziś (08.08.25 r.) około południa, policjanci z Bydgoszczy pracując nad ustaleniem sprawcy podpaleń samochodów, wytypowali i zatrzymali 33-letniego Adriana M. Zatrzymany może mieć związek z pożarami aut marki: Mazda 6, BMW i Peugeot 307cc, do których doszło dziś w nocy, na terenie działania Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście. W wyniku zdarzenia nadpaleniu uległy także trzy samochody zaparkowane w pobliżu marki: Cupra Leon, Opel Astra oraz Skoda Rapid.
KMP Grudziądz -
Łatwy i szybki zysk? Uważaj bo słono zapłacisz!
Oszustwa na inwestycje nie znają wieku. Ofiarą fałszywych doradców finansowych padają ludzie w bardzo różnym wieku. Łatwy i szybki zysk, bez wysiłku to łakomy kąsek, który zbyt często okazuje się mrzonką. Policjanci ostrzegają przed utratą oszczędności i popadnięciem w długi.
KPP Lipno -
Policjanci wyjaśniają przyczyny pożarów samochodów w Bydgoszczy
Dziś (08.08.2025 r.) w nocy bydgoscy policjanci otrzymali zgłoszenia dotyczące pożaru kilku samochodów na terenie miasta. W tej chwili trwa przyjmowanie zgłoszeń od właścicieli pojazdów, przesłuchiwani są świadkowie i zabezpieczane są dowody. Praca policjantów ma celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tych zdarzeń, a przede wszystkim przyczyn oraz tego czy mają one ze sobą jakiś związek.
KMP Bydgoszcz -
Bezpieczny przejazd zależy od Ciebie
Mogileńscy policjanci, wspólnie z pracownikami Polskich Linii Kolejowych Sekcja Eksploatacji Inowrocław oraz funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei z Inowrocławia, przeprowadzili akcję „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko”. Celem działań było podniesienie świadomości kierowców na temat zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych.
KPP Mogilno -
Uwaga! Oszuści wciąż próbują oszukać seniorów – bądźmy czujni!
Chełmińscy mundurowi apelują do wszystkich mieszkańców, szczególnie seniorów, o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. W ostatnim czasie policjanci ponownie odnotowali wyłudzenia pieniędzy metodami „na policjanta/prokuratora”, „na pracownika banku”, a także „na BLIKA”.
KPP Chełmno -
Skuteczna interwencja dzielnicowego z udziałem kursantów
Dzielnicowy z bydgoskiego Błonia, w trakcie służby pełnionej wspólnie z kursantami ze Szkoły Policji w Pile, zatrzymał 54-letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary. Dla młodych policjantów była to cenna służba wzbogacająca ich doświadczenie.
KMP Bydgoszcz -
Wspólne służby lipnowskich policjantów z ratownikami WOPR
Trwa sezon letni. Choć upały nas nie rozpieszczają to od czerwca życie z powodu utonięcia straciły już 92 osoby. Jeśli korzystamy z kąpielisk wybierajmy te strzeżone. Korzystając z wodnej rekreacji, dla bezpieczeństwa swojego i innych, przestrzegajmy przepisów. Policjanci w powiecie lipnowskim pełnią służby wspólnie z ratownikami Lipnowskiego WOPR.
KPP Lipno -
Wspólnie na rzecz bezpieczeństwa na terenach kolejowych
Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu spotkał się z jednym z zawiadowców kolei, by podziękować mu za ogromny wkład w bezpieczeństwo. Mowa o działaniach profilaktycznych prowadzonych na przejazdach kolejowych.
KPP Inowrocław -
Półkolonie we włocławskiej komendzie
Policjanci włocławskiej komendy gościli grupę dzieci uczestniczących w półkoloniach. Młodzi ludzie zwiedzili budynek komendy i obejrzeli policyjny sprzęt. Mundurowi wykorzystali spotkanie do przekazania im zasad bezpieczeństwa w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
-
Aresztowany za świadome utrudnianie postępowania
Pakoscy policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca gminy. Ten nie stawiał się na wyznaczony termin rozpraw. Za lekceważenie przepisów sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na dwa miesiące.
KPP Inowrocław -
Wspólne patrole policjantów i strażników leśnych
Funkcjonariusze z miejscowej komendy oraz strażnicy leśni z Nadleśnictwa Tuchola wspólnie patrolowali lasy. Policja i Straż Leśna współpracują, aby skutecznie monitorować oraz reagować na wszelkie zagrożenia w środowisku leśnym.
KPP Tuchola -
Aby wakacje były bezpieczne
Policjantka z mogileńskiej komendy rozmawiała z uczestnikami półkolonii w jaki sposób bezpiecznie spędzać letni wypoczynek. W trakcie spotkania dzieci usłyszały wiele cennych rad, dzięki którym zabawy w domu i na świeżym powietrzu będą bezpieczniejsze.
KPP Mogilno -
Kolejne rowery oznakowane przez policjantów z Radziejowa
Z każdym dniem przybywa oznakowanych rowerów na terenie powiatu radziejowskiego. Wszystko po to, by zabezpieczyć sprzęt przed złodziejami.
KPP Radziejów -
Policjanci przypominają - oszuści nie maja wakacji!
Niemal każdego dnia policjanci otrzymują zgłoszenia o różnego rodzaju oszustwach. Aby obronić się przed działaniem przestępców, musimy być przede wszystkim ostrożni.
KPP Świecie -
Podsumowanie akcji "Trzeźwy poranek" na kujawsko-pomorskich drogach
Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Podczas działań „Trzeźwy poranek” mundurowi skontrolowali 18 331 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 25 „na podwójnym gazie”.
KWP w Bydgoszczy -
Kujawsko-pomorscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą
Połowa wakacji za nami. Policjanci z garnizonu kujawsko-pomorskiego cyklicznie prowadzą w porze letniej ziałania skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa na wodą.
KWP w Bydgoszczy -
Smerfna niespodzianka dla policjantki z Torunia
Pluszowy smerf z dołączonym liścikiem trafił na Komisariat Policji Toruń Śródmieście. To symboliczny gest wdzięczności dla młodszej aspirant Ilony Piotrowskiej. Policjantki, która na co dzień z zaangażowaniem zajmuje się sprawami dzieci i młodzieży.
KMP Toruń -
Kompletnie pijany kierowca „chwalił się", że w takim stanie wraca z... Kołobrzegu
To co nas zaskakuje na drodze, to brak odpowiedzialności niektórych osób, które nadal siadają za kierownicę po alkoholu. W tym przypadku, odpowiedzialny uczestnik ruchu drogowego wiedział jak zareagować, zatrzymał nietrzeźwego kierowcę i wezwał policję. Sprawca przestępstwa trafił do aresztu i już usłyszał zarzut.
KPP Inowrocław -
Nowa hybryda dla policjantów ze Świecia
Nowy, ekonomiczny i ekologiczny radiowóz wzbogacił tabor kujawsko-pomorskiej Policji. Wszystko dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Na zakup pojazdu z funduszu przekazano blisko 140 tysięcy złotych. Dziś w komendzie odbyło się przekazanie kluczyków do kia sportage.
KWP w Bydgoszczy -
Podziękowania dla policjantów za zaangażowanie w poszukiwania
Na pocztę e-mail Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście wpłynęły podziękowania od rodziny zaginionego. To odpowiedź na szeroko zakrojone działania poszukiwawcze, które miały miejsce w minioną niedzielę od popołudnia do godzin nocnych. W działaniach wzięło udział przeszło 170 osób, były prowadzone w bardzo trudnych warunkach z ogromnym zaangażowaniem wszystkich uczestników.
KMP Toruń -
Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku
Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu udaremnili próbę kradzieży z włamaniem. Mężczyźni w wieku 21 i 39 lat sforsowali zamknięte drzwi i próbowali wynieść wyposażenie salonu fryzjerskiego. Interweniujący funkcjonariusze zatrzymali ich na gorącym uczynku. Sąd zastosował wobec starszego z podejrzanych tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.
KMP Toruń -
Kursanci ruszają w teren z bydgoskimi policjantami
Od dzisiaj bydgoskich policjantów wspierają ramię w ramię kursanci ze Szkoły Policji w Pile. Dla młodych adeptów to pierwsze praktyczne służby, podczas których będą mogli sprawdzić się w realnych sytuacjach i zdobyć cenne doświadczenie pod okiem starszych kolegów.
KMP Bydgoszcz -
Kradł w sklepie, okazało się, że jest poszukiwany
Mogileńscy dzielnicowi interweniowali wobec 65-letniego sprawcy kradzieży sklepowej. Jego łupem padł alkohol. Na miejscu okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany.
KPP Mogilno -
Śmiertelny wypadek na DK91
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w Kuczku. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 34-letni kierujący seatem.
KPP Aleksandrów -
Niebezpieczny poniedziałek na drogach powiatu świeckiego
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzeń drogowych, do których doszło Świeciu oraz w Belnie ( gm. Jeżewo). Funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków.
KPP Świecie -
Przekroczył prędkość w recydywie
Policjanci ruchu drogowego z mogileńskiej komendy zatrzymali do kontroli kierowcę volvo, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej zatrzymany za złamanie takiego przepisu. Za popełnione wykroczenie w warunkach ,,recydywy’’ został ukarany mandatem karnym w wysokości 3000 złotych i zatrzymano mu prawo jazdy.
KPP Mogilno -
Tucholscy policjanci z wizytą u harcerzy
Policjanci odwiedzili uczestników obozu harcerskiego w Białej (gm. Tuchola). Podczas spotkania mundurowi sprawdzili obóz pod kątem bezpieczeństwa oraz przypomnieli druhom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz w lesie.
KPP Tuchola
