Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Dzieciaki z „Leśnego Klubu Malucha” już wiedzą, jak wygląda codzienna, policyjna służba
Dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieści, wraz z pracownikiem cywilnym, przeprowadzili spotkanie profilaktyczno-edukacyjne w „Leśnym Klubie Malucha”. Celem wizyty było zapoznanie najmłodszych z zawodem policjanta poprzez opowiadanie, jak i zabawę.
KMP Bydgoszcz -
Dzieci odwiedziły aleksandrowskich policjantów
Komendę Powiatową Policji w Aleksandrowie odwiedziły dzieci przebywające na półkoloniach zorganizowanych przez stowarzyszenie „Radosny Zakątek”. Goście zwiedzali budynek komendy, oglądali służbowe pojazdy oraz wysłuchali prelekcji o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.
KPP Aleksandrów -
Dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia dbają o bezpieczeństwo dzieci przed nowym rokiem szkolnym
Choć wakacje jeszcze trwają, bydgoscy dzielnicowi już teraz podejmują działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniów w drodze do szkoły. Mundurowi sprawdzają stan infrastruktury drogowej w rejonie placówek oświatowych, zwracając szczególną uwagę na oznakowanie przejść dla pieszych, widoczność znaków oraz stan chodników czy barierek ochronnych.
KMP Bydgoszcz -
46-latek kierował mimo sądowego zakazu i był poszukiwany
Policjanci z toruńskiego Śródmieścia zatrzymali do kontroli 46-latka, kierującego osobowym fiatem. Jak się okazało, mężczyzna prowadził pojazd mimo sądowego zakazu oraz był poszukiwany listem gończym i nakazem doprowadzenia do jednostki penitencjarnej. Sierpczanin trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe kilka lat.
KMP Toruń -
Podziękowania dla grudziądzkich policjantów
Do Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu wpłynęły wyjątkowe podziękowania od Pana Mieczysława, który przesyła list wraz z pocztówką z widokiem kolarza w szwajcarskich Alpach. To niecodzienna forma wyrażenia wdzięczności za pomoc i zaangażowanie funkcjonariuszy.
KMP Grudziądz -
Tragiczny wypadek w Kolankowie
W środę (20.08.2025r.) po godzinie 21:00, na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Kolankowo (gmina Lipno) doszło do tragicznego wypadku drogowego. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
KPP Lipno -
Policyjne działania przeciwko kłusownikom na Jeziorze Głuszyńskim
Mundurowi z Topólki, powiat radziejowski, wspólnie ze strażnikami rybackimi przeprowadzili akcję przeciwko kłusownikom. Funkcjonariusze działali na wodzie i lądzie.
KPP Radziejów -
Mogileńscy policjanci dbają o bezpieczeństwo nad wodą
Policjant prewencji z mogileńskiej komendy wspólnie z ratownikiem WOPR pełnili służbę na Jeziorze Wiecanowskim. Łączony patrol to nie tylko potwierdzenie doskonałej współpracy obu służb, ale przede wszystkim działanie na rzecz bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.
KPP Mogilno -
Podsumowanie akcji „Bezpieczny rowerzysta” na kujawsko-pomorskich drogach
Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny rowerzysta”, podczas których reagowali na wykroczenia cyklistów oraz sprawdzali stan techniczny jednośladów. Mundurowi kontrolowali również pojazdy elektryczne, które tylko z wyglądu przypominały rower. Niestety nie wszyscy cykliści wykazali się znajomością przepisów drogowych.
KWP w Bydgoszczy -
Lekcja bezpieczeństwa w wakacyjnym wydaniu. Spotkanie Policji i Sanepidu z młodymi sportowcami
Lato to czas radości i zabawy, ale też okres, w którym warto szczególnie pamiętać o bezpieczeństwie. Dlatego policjanci z Sępólna Krajeńskiego wspólnie z przedstawicielami sanepidu odwiedzili uczestników kolonii, aby w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie” przypomnieć najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa i zdrowego stylu życia.
KPP Sępólno Kraj. -
Ponad kilogram narkotyków nie trafi na rynek dzięki bydgoskim policjantom
Policjanci bydgoskiej komendy miejskiej, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w ciągu zaledwie tygodnia zatrzymali trzy osoby posiadające znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze wyeliminowali z obrotu w sumie ponad kilogram różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych. Wszystkim podejrzanym grozi kara więzienia do 10 lat, ale nie krótsza niż 2.
KMP Bydgoszcz -
Służby wspólnie opanowały pożar
Na jednej z ostróg wiślanych w Toruniu wybuchł pożar, który objął poszycie i suchą roślinność. Policyjny "wodniak" i ratownicy WOPR, jeszcze przed przyjazdem strażaków, ręcznie rozpoczęli gaszenie ognia, spowolnili rozprzestrzenianie się płomieni i zabezpieczyli teren do czasu przejęcia akcji przez straż pożarną
KMP Toruń -
Włamywacz zatrzymany przez piotrkowskich dzielnicowych
Najpierw włamał się do domu, a potem zgłosił ten fakt policjantom, myśląc, że uda się ich oszukać. Po zgromadzeniu dowodów i przeanalizowaniu sprawy, mundurowi przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem oraz składania fałszywych zeznań. Funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty.
KPP Radziejów -
Poszukiwany listem gończym zatrzymany podczas kontroli drogowej
Poszukiwał go sąd w Toruniu, wpadł podczas legitymowania w Nowy Dworze w powiecie radziejowskim. Trafił do więzienia, gdzie odsiedzi zasądzoną karę.
KPP Radziejów -
18-latek prowadził auto po alkoholu i bez prawa jazdy
O tym, jak może zakończyć się jazda samochodem w stanie nietrzeźwości przekonał się 18-letni kierowca mercedesa. Młody mężczyzna, mając ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie, uderzył w słup energetyczny oraz uszkodził ogrodzenie prywatnej posesji. Teraz odpowie nie tylko za jazdę na "podwójnym gazie", ale również za brak prawa jazdy. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Sępólno Kraj. -
Półkoloniści odwiedzili włocławskich policjantów przed końcem wakacji
Mundurowi z Włocławka gościli półkolonistów w murach naszej jednostki. Celem wizyty było poznanie zawodu policjanta i omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze i nad wodą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo w lecie”.
KMP Włocławek -
Policyjna akcja „Trzeźwy kierujący”
Policjanci z Chełmna przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy kierujący”. Funkcjonariusze kontrolowali trzeźwość uczestników ruchu drogowego w godzinach porannych i popołudniowych. Podczas akcji mundurowi sprawdzili trzeźwość 166 kierowców.
KPP Chełmno -
Po alkoholu na quadzie
Zatrzymany przez policjantów kierowca quada przed jazdą pił alkohol. Już stracił prawo jazdy, a wkrótce czeka go wizyta w sądzie, który zdecyduje o karze.
KPP Radziejów -
25-latek odpowie za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem
Najbliższe 2 miesiące spędzi tymczasowo w areszcie 25-latek zatrzymany przez śródmiejskich policjantów pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami. W miejscu jego zamieszkania policjanci, wraz z przedstawicielem Krajowego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, zabezpieczyli w sumie kilkanaście psów, kotów, królików, świnek morskich i szczurów w bardzo złym stanie. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi mu do 5 lat więzienia.
KMP Bydgoszcz -
Bezpieczny wypoczynek nad wodą
Policjanci, pełniący służbę na Wiśle, każdego dnia dbają o to, by odpoczynek mieszkańców i turystów był bezpieczny. Obecność wodniaków na rzece i jej brzegach to nie tylko możliwość szybkiej reakcji na zagrożenia, ale także widoczny sygnał, że nad wodą trzeba zachować szczególną ostrożność.
KMP Toruń -
Dzielnicowi odnaleźli zaginioną kobietę
Wychodzą z domu z zamiarem wyjazdu, nieraz po kłótni, a czasem są to osoby chore. Nie wracają, a wtedy rodzina powiadamia policję o zaginięciu. Bardzo często liczy się czas. Tak było tym razem, dzielnicowi poszukiwali kobiety, która wymagała opieki.
KPP Inowrocław -
Zarzuty za znieważenie i naruszenie nietykalności pracowników szpitala
Policjanci z Aleksandrowa zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który w szpitalu, podczas udzielania mu pomocy przez dwie pracownice medyczne, znieważył je i naruszył ich nietykalność cielesną. Ponadto uszkodził aparat EKG. Sprawcy grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
KPP Aleksandrów -
Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy” na drogach powiatu bydgoskiego
Policjanci bydgoskiej komendy miejskiej po raz kolejny przeprowadzili akcję „Bezpieczny pieszy”. Funkcjonariusze skupili swoje działania na ujawnianiu wykroczeń popełnianych właśnie przez tę grupę użytkowników dróg, ale również przez kierujących pojazdami wobec nich.
KMP Bydgoszcz -
23-letni pirat drogowy stracił prawo jazdy
Na trzy miesiące stracił prawo jazdy kolejny kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Za „ciężką nogę" mężczyzna został ukarany przez policjantów wysokim mandatem i 14 punktami karnymi.
KPP Aleksandrów -
Nieoceniona pomoc policjantów i ratowników WOPR
Długi weekend był wyjątkowo pracowity dla policjantów bydgoskiej komendy miejskiej. Mundurowi interweniowali zarówno na wodach Zalewu Koronowskiego, jak i na Wiśle. Przypominamy, że woda to żywioł, który nie wybacza lekkomyślności, apelujemy o rozsądek i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
KMP Bydgoszcz -
Podsumowanie działań „Bezpieczny rowerzysta” w Bydgoszczy
Bydgoscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta”. Tym razem do monitorowania zachowań uczestników ruchu wykorzystano policyjnego drona. Urządzenie pozwoliło na skuteczną obserwację i szybkie reagowanie na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu cyklistów oraz innych użytkowników dróg.
KMP Bydgoszcz -
Kryminalny z komisariatu w Dobrzejewicach przyszedł z pomocą
W czasie długiego weekendu, kryminalny z Komisariatu Policji w Dobrzejewicach, powiat toruński, będący w czasie wolnym od służby pomógł mieszkańcowi Głogowa. Mężczyzna zdradzał objawy, które mogły świadczyć o stanie zagrażającym jego życiu. Dzięki policjantowi szybko uzyskał niezbędną pomoc.
KMP Toruń -
Podsumowanie działań na drogach podczas sierpniowego weekendu
Za nami długi sierpniowy weekend. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwali kujawsko-pomorscy policjanci. Funkcjonariusze zatrzymali 92 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Niestety doszło także do wypadków ze skutkiem śmiertelnym.
KWP w Bydgoszczy -
„Alkohol i narkotyki - trzeźwa autostrada"
Policjanci z toruńskiej „drogówki” przeprowadzili na autostradzie A1 działania „Alkoholi i narkotyki – trzeźwa autostrada”. W trakcie kontroli mundurowi sprawdzili trzeźwość 612 kierujących, eliminując z ruchu czterech nieodpowiedzialnych uczestników. Wszyscy stracili prawa jazdy, a jeden z nich będzie odpowiadał również za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.
KMP Toruń -
Służby zawsze pomocne na wodzie
Policjanci, wopr-owcy i strażacy działali na jeziorze Mielno w gminie Pakość. Nie tylko zabezpieczali regaty „Łącko 2025”.
KPP Inowrocław -
Bezpieczna wycieczka - policjanci kontrolują autokary
Rodziców, opiekunów oraz organizatorów wycieczek i wyjazdów informujemy, że po zgłoszeniu wyjazdu zorganizowanej grupy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Mogilnie sprawdzą stan techniczny i wyposażenie autobusów, a także trzeźwość kierowców.
KPP Mogilno -
Policjant z Mogilna promował kampanię „Pływam bez promili”
Funkcjonariusz prewencji z Mogilna wraz z ratownikiem WOPR zaangażowali się w ogólnopolską kampanię „Pływam bez promili”. W ramach akcji promowali bezpieczeństwo nad wodą.
KPP Mogilno -
Bezpieczeństwo podczas sierpniowego weekendu
Sierpniowy długi weekend to dla wielu czas wypoczynku, wyjazdów nad wodę oraz spotkań przy grillu i ognisku. W związku z tym Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, które pozwolą uniknąć niebezpiecznych sytuacji i zagrożeń oraz szczęśliwie wrócić do swoich zawodowych obowiązków.
KGP -
Nie patrzyli na znaki?
Konsekwencje za wykroczenia w ruchu drogowym mogą być dotkliwe. Mowa o kierowcach, którzy przekraczają prędkość. Niektórzy to nawet recydywiści drogowi.
KPP Inowrocław -
Policyjne patrole w rejonach parków
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców. Patrolują parki, skwery oraz rejon przy Dużym Blankuszu.
KPP Świecie -
Uważajmy nad wodą!
Zapowiada się wręcz upalny weekend. To może oznaczać wyjazdy nad wodę. Policja apeluje bądź ostrożny!
KPP Inowrocław -
Dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia rozwikłali sprawę kradzieży elektronarzędzi
Doskonałe rozpoznanie w podległym terenie pozwoliło dzielnicowym z bydgoskiego Śródmieścia w krótkim czasie rozwiązać sprawę kradzieży elektronarzędzi wartych blisko 32 tysiące złotych. Początkowo nieznani sprawcy wynieśli łupy z jednej z budów. Zarzuty ostatecznie usłyszało czterech mężczyzn. Trzej odpowiedzą za kradzież, jeden za paserstwo. Wszystkim grozi do 5 lat więzienia.
KMP Bydgoszcz -
Tragiczne skutki wypadku na DK 10
Policjanci pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby. Do zdarzenia doszło około dzisiaj około godziny 11:00 na drodze krajowej nr 10.
KMP Bydgoszcz -
Przedłużony sierpniowy weekend
Tegoroczny przedłużony sierpniowy weekend, niezależnie od warunków pogodowych, sprzyjać będzie zwiększonemu natężeniu ruchu na drogach. Policjanci, podczas długiego weekendu, zadbają o bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym.
KWP w Bydgoszczy -
Jeden telefon może uratować życie
Nie bądźmy obojętni na osoby potrzebujące pomocy. Taką empatią wykazał się dostawca pieczywa, który zauważył, iż chleb przez niego dostarczany starszemu mężczyźnie przez kilka dni wisi na płocie. Zaalarmował sąsiadkę 70-latka, która zadzwoniła na numer 112.
KPP Radziejów -
Wypadek śmiertelny na DK 10
Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 4:30 na drodze krajowej nr 10 w miejscowości Cierpice (gm. Wielka Nieszawka). Śmierć na miejscu poniosła kierująca samochodem osobowym.
KMP Toruń -
Policjanci apelują o zwiększenie uwagi na drogach podczas wydłużonego weekendu!
Rozpoczyna się długi sierpniowy weekend. Piękna pogoda zachęca do wyjazdów z miasta. O bezpieczeństwo na drogach zadbają świeccy policjanci.
KPP Świecie -
Zlekceważył znak STOP i doprowadził do zderzenia
Policjanci aleksandrowskiej „drogówki” pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Bądkowie. Kierujący samochodem marki Dacia nie zastosował się do znaku STOP, doprowadzając do zderzenia z zabytkowym pojazdem. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.
KPP Aleksandrów -
Wakacyjna wizyta w radziejowskiej komendzie Policji
Radziejowskich policjantów odwiedziły dzieci, mające wakacyjne zajęcia piłki nożnej w MKS Start Radziejów. Miały one okazję zobaczyć, jak wygląda nasza praca oraz poznać policyjne wyposażenie. Przy okazji posłuchały porad dotyczących wakacyjnego wypoczynku.
KPP Radziejów -
Policjantka na festynie
W Padniewku odbył się festyn „Jeden dzień wakacji dzieci wiejskich”. Na imprezie nie zabrakło policjantki asp. Magdaleny Pollak, która rozmawiała z najmłodszymi o bezpieczeństwie i odpowiadała na wszystkie nurtujące ich pytania. Każdy chętny mógł z bliska zobaczyć również radiowóz, który wykorzystywany jest w codziennej służbie.
KPP Mogilno -
Upał ma wpływ na kierowców
Policjanci przypominają, by w czasie jazdy nie lekceważyć wysokich temperatur. Upał ma wpływ na kierowców, ponieważ wysoka temperatura w aucie spowalnia reakcje kierowcy. Podczas podróży samochodem dbałość o odpowiednią temperaturę wewnątrz jest kluczowa dla naszego bezpieczeństwa.
KWP w Bydgoszczy -
Bezpieczny długi weekend sierpniowy - zwolnij, zanim będzie za późno
Przed nami kolejny długi weekend, który dla wielu oznacza czas odpoczynku, rodzinnych wyjazdów i spotkań towarzyskich. Nad bezpieczeństwem podróżujący czuwać będą policjanci ruchu drogowego.
KGP -
Policjanci inowrocławskiej grupy SPEED pełnili służbę na obwodnicy
Głównym zadaniem policyjnej grupy „SPEED” jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach poprzez zwalczanie niebezpiecznych zachowań. Mowa tu o przekraczaniu prędkości, nielegalnych wyścigach oraz innych "pirackich" zachowaniach. Właśnie jedno z nich zarejestrował wideorejestrator w policyjnym radiowozie na drodze krajowej DK 15. Są konsekwencje dla kierowcy.
KPP Inowrocław -
Rowerowa wyprawa policjanta z Dobrzejewic
Dzielnicowy z komisariatu w Dobrzejewicach udowodnił, że mundur i sportowa pasja mogą iść w parze. W ciągu sześciu dni przejechał na rowerze 742,09 kilometra, a realny czas jazdy wyniósł 31 godzin i 42 minuty. Wyruszył z Gdańska, by po niemal tygodniu zmagań i setkach pokonanych zakrętów zameldować się w Zakopanem.
KMP Toruń -
Trzech kierowców utraciło prawo jazdy za szybką jazdę w obszarze zabudowanym
Policjanci z Włocławka jednego dnia zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym na okres trzech miesięcy i nałożyli na nich wysokie mandaty karne. Zatrzymanie dokumentów związane było z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.
KMP Włocławek