Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci na „Drzwiach otwartych” w szubińskim ogólniaku
Podczas „drzwi otwartych” zorganizowanych przez I LO w Szubinie policjanci zachęcali uczniów do nauki w klasie o profilu prawno – policyjnym.
KPP Nakło nad Notecią -
Wspólne patrole na targowisku w Krzywosądzy, w powiecie radziejowskim
Policjanci oraz inne służby prowadziły kontrole na targowisku w Krzywosądzy, pow. radziejowski. Sprawdzano legalność oferowanych towarów, a także warunki w jakich przewożone są zwierzęta.
KPP Radziejów -
Kolejne spotkanie w ramach "Akademii Bezpieczeństwa" w Grudziądzu
W grudziądzkim kinie Helios odbyło się kolejne spotkanie w ramach „Akademii Bezpieczeństwa”- projektu profilaktycznego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu. Tym razem tematem spotkania było uświadomienie uczniom czym jest tolerancja i wyrozumiałość.
KMP Grudziądz -
Zatrzymany sprawca rozboju trafił do aresztu
Na dwa miesiące do aresztu trafił, zatrzymany przez policjantów z bydgoskich Wyżyn, 19-letni sprawca rozboju. Mężczyzna wraz ze swoim kolegą zaatakował pokrzywdzonego i ukradł mu telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
Policjanci na „drzwiach otwartych” w tucholskim „ogólniaku"
Dziś (17.03.2018r.) w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Bartłomieja Nowodworskiego w Tucholi odbyła się impreza o charakterze promocyjnym skierowana do absolwentów klas gimnazjalnych. W uroczystości wzięła udział tucholska policja, której funkcjonariusze w ramach podpisanego porozumienia, prowadzą zajęcia dydaktyczne w klasie policyjno-pożarniczej. Jedną z przygotowanych atrakcji dla uczniów było pokonanie policyjnego toru przeszkód.
KPP Tuchola -
Dzielnicowy po służbie ujął nietrzeźwego kierowcę
Mł. asp. Tomasz Kołodziejski, na co dzień dzielnicowy Posterunku Policji w Śliwicach, ujął po służbie nietrzeźwego „amatora czterech kółek”. Pijany 47 –letni mieszkaniec gm. Cekcyn, mimo znacznego upojenia alkoholowego, kierował samochodem na trasie Stary Sumin-Zalesie. Nie wiadomo jak skończyłaby się dla niego ta przejażdżka, gdyby nie interwencja funkcjonariusza.
KPP Tuchola -
Rypińscy policjanci na dniach otwartych w ZS nr 2
Podczas drzwi otwartych zorganizowanych przez Zespół Szkół nr 2 w Rypinie policjanci spotkali się z gimnazjalistami odwiedzającymi tego dnia szkołę. Była to okazja do promowania zawodu policjanta, ale także do rozmów na temat bezpieczeństwa.
KPP Rypin -
Areszty dla trzech włamywaczy
Na 3 miesiące tymczasowo za kraty trafili trzej mężczyźni podejrzani o włamania i kradzieże z domów jednorodzinnych. Sprawcy zostali zatrzymani przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, gdy wracali z kolejnej "roboty". Teraz nie unikną kary, a grozi im do 10 lat więzienia. Nie jest też wykluczone, że wkrótce usłyszą kolejne zarzuty.
KWP w Bydgoszczy -
Informacje od osób postronnych pomogły w namierzeniu rozbójnika
Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 37-latka, który w styczniu tego roku napadł na dwie osoby. Do zdarzenia doszło przy ul. Targowej. Napastnik, grożąc nożem, ukradł torbę i pieniądze oraz spowodował obrażenia ciała u jednego z pokrzywdzonych. Publikacja wizerunku zarejestrowanego przez kamery monitoringu przyczyniła się do zatrzymania 37-latka. Teraz grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.
KMP Toruń -
Policjanci zabezpieczyli blisko 1400 g amfetaminy
Policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w mieszkaniu mieli blisko 1400 g amfetaminy. Obaj usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych i przygotowanie ich do wprowadzenia do obrotu grozi im do 10 lat więzienia.
KMP Toruń -
Dla tych, którym "Bezpiecznie chce się żyć"
W auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyło się wczoraj sympozjum ,,Bezpiecznie chce się żyć”. Patronat nad wydarzeniem objęło Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie.
KMP Toruń -
Teraz nie będzie mu już tak „słodko”
Policjanci z Włocławka zatrzymali 18-latka, który ukradł słodycze z jednego z włocławskich marketów, a następnie pobił ochroniarza. Mundurowi ustalili, że to nie jedyna kradzież, jakiej się dopuścił w ciągu ostatnich tygodni. Za każdym razem jego łupem padały słodycze. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany może trafić do wiezienia nawet na 10 lat.
KMP Włocławek -
Rozbójnicy wpadli w ręce patrolu
Policjanci z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Napastnicy napadli na pokrzywdzonego zabierając mu cześć odzieży, telefon komórkowy oraz portfel z dokumentami i pieniędzmi. Jeden z podejrzanych będzie dodatkowo odpowiadać za usiłowanie kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
KMP Bydgoszcz -
Podsumowanie akcji „PASY” na drogach województwa kujawsko-pomorskiego
Na drogach województwa kujawsko-pomorskiego prowadzona była ogólnopolska akcja „PASY”. Podczas tych działań funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.
KWP w Bydgoszczy -
Harcerze z Kruszyna z wizytą u policjantów
Harcerze wraz z opiekunem odwiedzili policjantów z nakielskiej komendy. Goście pilnie przyglądali się pracy policjantów, zwiedzali jednostkę Policji i dowiedzieli się, jak wstąpić w szeregi mundurowych.
KPP Nakło nad Notecią -
Wpadł kilka godzin po kradzieży
Kilka godzin wystarczyło kryminalnym z Radziejowa na zatrzymanie podejrzanego o kradzież pieniędzy. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Zatrzymany już usłyszał zarzut, o wysokości kary zdecyduje sąd.
KPP Radziejów -
Zatrzymany chuligan
Wąbrzescy kryminalni ustalili i zatrzymali 32–letniego mieszkańca Wąbrzeźna. Mężczyzna jest podejrzany o wybicie dwóch szyb antywłamaniowych w jednym ze sklepów na terenie miasta. Sprawca usłyszał zarzut uszkodzenia mienia.
KPP Wąbrzeźno -
Włamywacze wpadli, gdy wracali z "roboty"
Do 10 lat więzienia grozi trzem mężczyznom podejrzanym o włamania do domów jednorodzinnych, skąd kradli różnego rodzaju kosztowności. Sprawcy wpadli, gdy wracali z kolejnej „roboty”. Wszyscy jak na razie usłyszeli zarzuty włamania i kradzieży, do których doszło na terenie gminy Lubicz i w Chełmnie, ale wiele wskazuje na to, że to nie koniec sprawy…
KWP w Bydgoszczy -
Podziękowali bohaterskim mieszkańcom Torunia
Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski zaprosił dwie osoby, które miały ogromny wkład w ujęcie sprawcy ostatniego napadu na placówkę bankową. Na tym spotkaniu nie zabrakło też Prezydenta Miasta Torunia Pana Michała Zaleskiego. Wszystko dlatego, aby podziękować za profesjonalizm i czujność pracownicy palcówki bankowej oraz wspaniałą postawę obywatelską jednemu z pracowników Urzędu Miasta.
KMP Toruń -
Policjant w czasie wolnym zatrzymał sprawcę uszkodzenia przewodów telekomunikacyjnych
Policjantem jest się zawsze, a nie tylko wtedy, kiedy ubiera się mundur. Udowodnił to funkcjonariusz służący na co dzień w nakielskiej komendzie. Policjant, w czasie wolnym, zatrzymał 66-letniego mężczyznę, który uszkodził przewody telekomunikacyjne.
KPP Nakło nad Notecią -
Włamali się do szkoły, teraz poniosą karę
Policjanci z posterunku w Złejwsi Wielkiej zatrzymali dwóch włamywaczy do szkoły. Okazali się nimi 15-letni absolwent placówki oraz 27–latek dobrze znany policjantom z wcześniejszych włamań. Dorosłemu sprawcy policjanci udowodnili jeszcze to, że trzy dni wcześniej okradł mieszkańca Czarnowa z telefonu i etui z pieniędzmi, dokumentami i kartami bankomatowymi. Teraz obaj staną przed sądem.
KMP Toruń -
Policjanci z Radziejowa zabezpieczyli nielegalne papierosy i krajankę tytoniową
Radziejowscy policjanci w kontrolowanym samochodzie znaleźli 34 kg krajanki tytoniowej, a także ponad 4 000 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępnie wyceniono, że straty Skarbu Państwa z tego tytułu wyniosłyby około 40 tysięcy złotych.
KPP Radziejów -
Dzielnicowy i policyjny profilaktyk spotkali się z Seniorami z Włocławka
O tym jak nie paść ofiarą fałszywych „policjantów”, czy „wnuczków” rozmawiali z Seniorami mundurowi z włocławskiej komendy. Uczestnicy spotkania, poza wieloma cennymi radami, otrzymali też kubki z numerami kontaktowymi do dzielnicowych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.
KMP Włocławek -
Policjanci z Aleksandrowa prowadzili działania "Kaskadowy pomiar prędkości"
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci z Aleksandrowa Kuj. przeprowadzili na terenie powiatu działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem głównym akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów w zakresie przekraczania prędkości.
KPP Aleksandrów -
Nietrzeźwy kierujący z telefonem w ręce
Policjanci z bydgoskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego toyotą yaris z uwagi na używanie telefonu komórkowego podczas jazdy. Jednak największe konsekwencje 46-latek poniesie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało niemal 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy.
KMP Bydgoszcz -
Funkcjonariusze promowali zawód policjanta
Wczoraj (14.03.2018) policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy uczestniczyli w spotkaniu z uczniami Zespołu Szkół Samochodowych w Bydgoszczy. Spotkanie miało charakter promocyjny. Funkcjonariusze zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji.
KMP Bydgoszcz -
O bezpieczeństwie z przedszkolakami
Policjanci, strażacy ochotnicy oraz przedstawiciele WOPR-u odwiedzili przedszkolaków w Skępem. Jakie zasady obowiązują pieszych w ruchu drogowym ? Jak zachować się, gdy pod kimś załamie się lód? Jak udzielić pierwszej pomocy? Na takie tematy dotyczące bezpieczeństwa goście rozmawiali z maluchami.
KPP Lipno -
Wspólne służby aleksandrowskich policjantów z ITD
Aleksandrowscy policjanci ruchu drogowego pełnili służbę wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego. Służby kontrolowały kierowców busów i gimbusów pod kątem sprawności technicznej pojazdu, a także trzeźwości. Wspólne służby mają przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
KPP Aleksandrów -
Wąbrzescy policjanci oddali krew w ramach akcji "SpoKREWnieni służbą”
W ramach II edycji akcji "SpoKREWnieni służbą” funkcjonariusze służb podległych MSWiA oraz Wojsko Polskie, w hołdzie Żołnierzom Wyklętym, oddają krew. Dzisiaj tym cennym lekiem można podzielić się z potrzebującymi w Wąbrzeźnie, gdzie zaparkował mobilny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy.
KPP Świecie -
O odpowiedzialności i emocjach z policjantami
Policjanci z Inowrocławia spotkali się wczoraj (13.03.18) z uczniami Szkoły Podstawowej w Jaksicach. Funkcjonariusze przeprowadzili warsztaty dla uczestników spotkania, podczas których poruszyli tematykę odpowiedzialności nieletnich oraz kontroli nad własnymi emocjami.
KPP Inowrocław -
Korzystajmy z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Rypińscy policjanci odnotowali ponad 200 zgłoszeń dotyczących zagrożeń za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej dotyczyły one nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.
KPP Rypin -
Przyjechał z wizytą do krewnej i ją okradł
Daleki krewny postanowił skorzystać z gościnności krewnej i przyjechał do niej w odwiedziny. W trakcie jego pobytu kobiecie zginęła złota biżuteria. Pokrzywdzona nie dała wiary słowom mężczyzny, że musiał ją zabrać jakiś złodziej i o swoich podejrzeniach poinformowała policjantów. Ci udowodnili nieuczciwemu krewnemu kradzież i teraz grozi mu do 5 lat więzienia
KMP Toruń -
Spotkanie nakielskich policjantów z władzami powiatu
W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią odbyło się dzisiaj wspólne posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku oraz Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
KPP Nakło nad Notecią -
„ŁAPKI NA KIEROWNICĘ” – CZYLI NIE ROZMAWIAJ, KIEDY PROWADZISZ!
Mogileńscy policjanci cyklicznie prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami naszego powiatu. Wczoraj (13.03.18) funkcjonariusze drogówki wzięli „pod lupę” kierujących, którzy kierując pojazdem zapominają o zakazie korzystania z telefonu komórkowego.
KPP Mogilno -
Spotkanie z kierowcami wykonującymi przewóz osób na terenie pow. radziejowskiego
Radziejowscy policjanci spotkali się z kierowcami autobusów i busów, którzy zawodowo przewożą osoby na terenie powiatu. Przypomniano o obowiązkach i przepisach, jakie spoczywają na kierowcach.
KPP Radziejów -
Nietrzeźwy bez uprawnień spowodował dwie kolizje i przewoził poszukiwanego
Policjanci z Grudziądza zatrzymali 29-letniego kierowcę, który miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna oprócz tego, że nie miał prawa jazdy i spowodował dwie kolizje drogowe, to również przewoził poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz 29-latkowi może grozić do 3 lat więzienia. Pasażer, 24-letni mieszkaniec Grudziądza, po wytrzeźwieniu zostanie przewieziony do zakładu karnego.
KMP Grudziądz -
Niedługo rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa
Już wkrótce miłośnicy dwóch kółek rozpoczną sezon motocyklowy. Zanim wsiądą na swój motocykl warto przypomnieć o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
KPP Brodnica -
Tragiczny wypadek w Przysiersku
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj w Przysiersku, w powiecie świeckim. Kierująca osobowym peugeotem nie miała szans w czołowym zderzeniu z TIR-em. Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku.
KPP Świecie -
Złodziej recydywista w rękach rypińskich kryminalnych
Kryminalni z Rypina ustalili i zatrzymali 45-latka, który na terenie powiatu od 2016 roku dokonywał włamań oraz kradzieży. Jego łupem padały elektronarzędzia i złom. Mimo, że niektóre sprawy były już umorzone, teraz policjanci do nich wrócili. Sprawcą okazał się recydywista, więc grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.
KPP Rypin -
Zaprosił nieznajomego do domu, a ten go okradł
Pokrzywdzony zaprosił do domu nowo poznanego mężczyznę. Ten, wykorzystując sen gospodarza wyniósł z mieszkania sprzęt elektroniczny. Policjanci z Lubicza, pracujący nad tą sprawą, ustalili, że za kradzieżą stoi 23-letni mieszkaniec gminy Czernikowo. Mężczyzna już trafił za kraty. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.
KMP Toruń -
Handlował podrobionymi zestawami zabaw dla dzieci
Policjanci z Golubia-Dobrzynia zabezpieczyli w jednym ze sklepów na terenie miasta blisko 300 zestawów gier i zabaw dla dzieci z podrobionymi znakami towarowymi znanej firmy. Przedstawiciel poszkodowanej marki złożył już wniosek o ukaranie sprawcy przestępstwa. Zgodnie z prawem własności przemysłowej grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, a jeżeli okaże się, że handel ,,podróbkami” stanowił stałe źródło dochodu to kara wzrośnie do 5.
KPP Golub-Dobrzyń -
Sępoleńscy policjanci zapobiegli tragedii
Dzięki szybkiej reakcji policjantów i skutecznym negocjacjom nie doszło do tragedii. 37-letni desperat dobrowolnie zszedł z dachu, po czym trafił pod specjalistyczną opiekę lekarską.
KPP Sępólno Kraj. -
Areszty za udział w bójce
Na trzy miesiące do aresztu trafili trzej uczestnicy bójki w centrum miasta. Taką decyzję podjął sąd po zapoznaniu się z materiałami sprawy. Dodatkowo jeden z nich usłyszał zarzut nielegalnego posiadania pistoletu oraz amunicji. Za udział w bójce grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz podejrzani za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.
KMP Bydgoszcz -
Uciekając usiłował pozbyć się narkotyków
Blisko 300 g narkotyków usiłował pozbyć się podczas ucieczki 22-latek, który przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających z zamiarem ich dalszej sprzedaży. Odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i szereg wykroczeń, które popełnił. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.
KPP Golub-Dobrzyń -
Amatorzy czekolad zaatakowali pracownika sklepu
Zarzuty kradzieży rozbójniczej usłyszeli dwaj sprawcy, którzy ukradli 18 dużych czekolad popularnych marek o łącznej wartości blisko 200 złotych. Zdecydowaną postawą wykazał się pracownik sklepu, który poszedł za sprawcami, a gdy ci go zaatakowali i nie chcieli oddać skradzionego towaru, powiadomił o zajściu policję.
KMP Bydgoszcz -
Wprawne oko policjanta i monitoring pozwoliły na zatrzymanie złodzieja
Włocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na stacji paliw kradł akcesoria. Do zatrzymania przyczynił się monitoring oraz wprawne oko policjanta, który rozpoznał złodzieja. 23-latek trafił do policyjnego aresztu. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał od śledczych zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
KMP Włocławek -
„Krzyżówka z Polfinkiem“ rozwiązana wzorowo
Policja i Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu podsumowały zmagania intelektualne dla dzieci w wieku 6-9 lat, a związane z bezpieczeństwem. Z ogromną radością organizatorzy doliczyli się tysiąca siedemdziesięciu siedmiu rozwiązanych przez dzieci krzyżówek. Brawo!
KPP Inowrocław -
Świadkowie zatrzymali pijanego kierowcę
Trzech mieszkańców Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego wykazało się postawą godną naśladowania. Zareagowali, gdy na ich drodze pojawił się pijany kierowca. Mężczyźni wykorzystując sytuację wyciągnęli ze stacyjki kluczki od samochodu, którym poruszał się nietrzeźwy mężczyzna. 63-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
KMP Bydgoszcz -
"Trzeźwy kierujący" na kujawsko-pomorskich drogach
Wczoraj na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego policjanci dwukrotnie w ciągu jednego dnia przeprowadzili wzmożone działania na drogach pn. „Trzeźwy kierujący”. Podczas akcji, pod kątem stanu trzeźwości, skontrolowanych zostało ponad 14 tys. kierujących. Celem działań kontrolno-profilaktycznych jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, gdyż stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
KWP w Bydgoszczy -
Chciał uniknąć więzienia, doprowadzili go policjanci
Kryminalni z Radziejowa zatrzymali dzisiaj 36-latka, który w terminie nie stawił się do odbycia kary więzienia. Najbliższe pół roku spędzi za kratami.
KPP Radziejów
